Praha 2 nebude zvyšovat nájemné o výši inflace

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května 2020 rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení radnice nechce své občany v této nelehké době ještě zbytečně zatěžovat zvyšováním výdajů za bydlení.

Uvědomujeme si, že pandemie a zejména související vládní opatření mají ekonomický dopad nejen na podnikatele a živnostníky, ale i na mnohé občany a nájemníky. A právě nájemníkům v našich obecních bytech jsme se rozhodli vyjít vstříc. Jsou mezi nimi senioři, samoživitelé, osoby zdravotně či sociálně znevýhodněné i pracovníci pomáhajících profesí. Vzhledem k situaci jsme se rozhodli rodinný rozpočet těchto nájemníků více nezatěžovat a upustit letos od zvýšení nájmu o inflaci. Nájemné v obecních bytech se tak letos zvyšovat nebude,“ vysvětlil rozhodnutí rady místostarosta Michael Grundler, který má problematiku ve své gesci.

Radnice vychází vstříc také občanům, kteří se v důsledku popsané mimořádné situace ocitli v dočasné platební neschopnosti. Jednotlivé případy úředníci posuzují individuálně a řeší například odkladem splátek nebo úpravou splátkového kalendáře.

Samoživitelům i seniorům a dalším znevýhodněným osobám se snaží Praha 2 pomáhat také prostřednictvím svého nadačního fondu Dvojka srdcem. Ten konkrétním žadatelům schvaluje příspěvky např. na školné, pořízení základních potřeb, úhradu služeb atd. O výši příspěvku rozhoduje správní rada fondu.

red
Zveřejněno: 25.05.2020 – webadmin@praha2.cz