Praha 2 ctí památku Milady Horákové

Praha 2 se připojila k výzvě uctít památky Milady Horákové u příležitosti 70. výročí justiční vraždy. Proces zinscenovaný komunisty posloužil nejen k likvidaci politických odpůrců, ale i k zastrašení široké veřejnosti a potlačení jakéhokoliv projevu názoru, který byl v rozporu s komunistickou ideologií. V sobotu 27. června 2020 uplyne 70 let od justiční vraždy Milady Horákové.

„Milada Horáková patří mezi osobnosti, kterých si nesmírně vážím pro její morální hodnoty, které jsou bohužel mnoha dnešním politikům cizí. Proto jsem rád, že jsme s ostatními radními jednohlasně zmíněný manifest podpořili a to právě v době, kdy tuto zem řídí člověk s komunistickou minulostí. Zmanipulovaný soud, justiční vražda Milady Horákové a komunistická zvůle nesmějí být zapomenuty,“ uvedl místostarosta Jan Korseska, který zapojení radnice do výzvy inicioval.

Milada Horáková

Foto: tom

K této iniciativě se může připojit každý občan, či instituce nebo samospráva v období 22. 6. – 4. 7. 2020:.
  • ve dnech 26. a 27. 6. vyvěste černý prapor
  • v týdnu 22. 6. až 27. 6. sdílejte obrazové materiály a výzvu na sociálních sítích
  • ve dnech 26. a 27. 6. využijte obecní / místní rozhlas k odvysílání pietní audio koláže k připomenutí výročí justiční vraždy
  • v období 22. 6. – 4. 7. dle svých možností vyvěste vizuál (banner, plakát apod.) Zavražděna komunisty na svou budovu či jiné viditelné místo
Ke zhlédnutí je také video z výstavy Klubu Milady Horákové v prostorách 1. patra budovy Úřadu městské části Praha 2. Výstava potrvá do 30. 6. 2020.

Veškeré informace jsou souhrnně zde https://dekomunizace.cz/milada70/

Zveřejněno: 21.06.2020 – webadmin@praha2.cz