Praha 2 chrání klienty centra sociálních služeb

Centrum sociálních služeb Praha 2 dle nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy v tomto týdnu přistoupilo k omezení návštěv v domovech pro seniory a také ukončilo provoz jídelny pro seniory a veřejnost v Máchově ulici.

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 poskytují svým klientům špičkovou péči a nejinak je tomu i v tomto náročném období. Spolehnout se mohou stejně jako v první vlně epidemie i na pomoc zřizovatele, kterým je městská část Praha 2. Radnice centrum průběžně zásobuje ochrannými prostředky a dezinfekcí, kdy zdraví klientů a pečovatelů i jejich ochrana před nákazou je naprostou prioritou. Důležitá je samozřejmě i psychická pohoda seniorů a k té má přispět i zavedení audio či videohovorů přes aplikace Skype či WhatsApp, kterými klienti domovů pro seniory mohou již od tohoto týdne komunikovat se svými rodinami a blízkými.

„Naše pečovatelky a pečovatelé vyrážejí pravidelně do terénu i v těchto náročných dnech a starají se o 350 seniorů. Rozvážejí do jejich domovů obědy, zajišťují případně i nezbytné nákupy a pomáhají s úklidem domácnosti. Jejich obětavé práce a nasazení si velice vážím,“ ocenila práci pečovatelů centra místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Pečovatelská služba Centra sociálních služeb Praha 2 je připravena pomoci nejen svým klientům ale i dalším zájemcům z řad seniorů Prahy 2, obrátit se na ni mohou prostřednictvím kontaktů uvedených na webových stránkách centra www.cssp2.cz.

Domov pro seniory Máchova