Práce na Karlově náměstí omezí dopravu; dočasně nepojede metro C

Mezi stanicemi Pražské povstání a Hlavní nádraží neopojede metro od 4. do 13. 7. 2020.

Z důvodu opravy trati je od soboty 4. července 2020 (zahájení provozu) do neděle 12. července 2020 (ukončení provozu) obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Hlavní nádraží.

Náhradní doprava

  • V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží.
  • Z důvodu uzavření stanice metra Muzeum na lince C není ve stanici umožněn přímý přestup mezi linkami A a C. Využijte náhradní autobusovou dopravu XC, případně lze cestovat i s využitím linky B s přestupy ve stanicích Florenc a Můstek.

Bezbariérové cestování

  • Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Pražského povstání doporučujeme pro cestu do centra využít autobusovou linku 135 z oblasti Jižního Města (od stanic Roztyly a Chodov), všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažními vozy.
  • V zastávce Hlavní nádraží je cestujícím na invalidním vozíku (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z vozů linky XC v prostoru u výtahů do haly vlakového nádraží.

Změny v zastávkách autobusů

Pro linku číslo 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět).

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy XC

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy

Úsek
Karlovo náměstí – Resslova/Ječná

 

Plánovaný termín: 07/2020 – 10/2020

 

Předmětem stavby je rekonstrukce komunikace a chodníků v okolí Karlova náměstí v koordinaci s úpravami křižovatek se světelným signalizačním zařízením. Dojde k úpravě nároží křižovatek, přechodů pro chodce a šířkovému uspořádání dopravního prostoru. Vozovka bude s asfaltovým krytem a chodníky z žulové mozaiky. Dojde k úpravě odvodnění. Uliční vpusti budou posunuty případně umístěny nové. Budou dosazeny nové stromy.

Stavba bude zahájena rekonstrukcí křižovatky Karlovo nám. x Resslova. Další etapy budou pokračovat v roce 2021.

 

DOPRAVNÍ OMEZENÍ:

 

Částečné omezení dopravy po etapách.

uzavírky

Karlovo náměstí
Zveřejněno: 25.06.2020 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout