Poděkování organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži

Ve čtvrtek 10. prosince se uskutečnilo další z pravidelných setkání zástupců radnice Prahy 2 a organizací pracujících s ohroženými dětmi a mládeží. Na poslední schůzku v letošním roce dorazila i místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija, která při této příležitosti poděkovala pracovníkům neziskových organizací a radničním zaměstnancům oddělení sociálně-právní ochrany dětí.

Městská část pravidelně spolupracuje s organizacemi, které pomáhají dětem z problematického sociálního prostředí, a  prostřednictvím dotačních programů je finančně podporuje. Pracovníci městské části se zároveň dlouhodobě snaží o propojení služeb organizací, které v rámci Prahy 2 pracují s ohroženými dětmi a mládeží. V prosinci loňského roku tak byla vytvořena pracovní skupina, složená ze zástupců těchto organizací a městské části, která se začala pravidelně scházet na pracovních poradách.

Stálými členy této pracovní skupiny jsou zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2, neziskové organizace Barevný svět dětí, terénního programu pro rizikovou mládež, nově otevřeného nízkoprahového klubu Beztíže2, občanského sdružení Prostor a Komunitního centra Maják. Předvánočního setkání se zúčastnili i zástupci občanských sdružení Palaestra a Anima terapie a terénního programu Diakonie.

Zástupci MČ Praha 2 poděkovali organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži  Zástupci MČ Praha 2 poděkovali organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži  Zástupci MČ Praha 2 poděkovali organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži  Zástupci MČ Praha 2 poděkovali organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži  Zástupci MČ Praha 2 poděkovali organizacím, které se věnují ohroženým dětem a mládeži
Zveřejněno: 10.12.2015 – veronika.simkova@praha2.cz