POHODA vyhlašuje šnečí soutěž, vyvrcholí v červnu u Ludmily

Máte rádi zábavu, hry? Jste soutěživí? Pokud ano, pak tu máme přesně něco pro vás. Sbírejte šnečí domečky a nechte se unášet Pohodovými dny.
Stejně jako v předchozích letech připravuje Občanské sdružení POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením akci pro veřejnost plnou soutěží, her, malování, hudby a zajímavostí.
Název akce vznikl ze znaku POHODY – šnečího domečku – ŠNEKIÁDA. Malé šnečí domečky symbolizují, že i lidé s mentálním postižením chtějí svůj domov, domácí zázemí a pohodu.
Každý má již nyní možnost zapojit se do soutěže o pohodovou cenu – sbírejte prázdné nepoškozené šnečí ulity. Nejúspěšnější sběratel bude vyhlášen a odměněn na Šnekiádě, kde budou i dále využity nasbírané ulity.
V pořadí třetí Šnekiáda se bude konat v červnu na náměstí Míru společně s tradičními pódiovými vystoupeními dětí základních škol. Každý si zde bude moci namalovat vlastní šnečí domeček, pobavit se, dozvědět se něco nového a odnést malou drobnost pro radost. Také získá informace o komplexních službách pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Součástí Šnekiády je uspořádání sbírky, jejíž výtěžek bude věnován na podporu samostatnosti lidí s postižením. Šnečí domečky můžete nosit do kanceláře POHODY, Hálkova 1, nejlépe po předchozí domluvě (tel.: 296 303 003, 777/913 458, e-mail: pohoda.dobrovolnik@centrum.cz), do Střediska denních programů Záhřebská 15 (vstup z Belgické 11, tel.: 222 519 468, 777/913 453). Soutěž začala 1. 4. a potrvá do 15. 6.   

Text: len, foto: OS Pohoda

Zveřejněno: 16.04.2004 – support@publix.cz
Vytisknout