Oprava křižovatky ulic Lazarská a Spálená omezí provoz tramvají v Praze 2

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října 2018 (přibližně od 4.30 hodin) do pondělí 29. října 2018 (přibližně do 4.30 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Změny tras tramvajových linek

• Linka číslo 3 je ve směru od Levského ze zastávky Lazarská odkloněna přes zastávky Národní třída, Újezd, AndělKotlářka do obratiště Sídliště Řepy.

• Linka číslo 5 je vedena v trase Sídliště Barrandov – Jiráskovo náměstí – Národní divadlo – Národní třída – Lazarská (ve Spálené ulici) – Myslíkova – Sídliště Barrandov.

• Linka číslo 6 je ve směru od Palmovky ze zastávky Masarykovo nádraží odkloněna přes zastávky Hlavní nádraží, Olšanské náměstí, Flora, ŽelivskéhoDepo Hostivař do obratiště Ústřední dílny DP.

• Linka číslo 9 je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Lazarská odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Otakarova Koh-i-noor do obratiště Kubánské náměstí.

• Linka číslo 14 je v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Staroměstská, Čechův mostNáměstí Republiky.

• Linka číslo 24 je vedena v trase Kubánské náměstí – Albertov – Výtoň – Palackého náměstí – Jiráskovo náměstí – Myslíkova – Karlovo náměstí – Kubánské náměstí.

• Historická linka číslo 41 je v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo, Staroměstská, Právnická fakultaČechův most.

• Linky číslo 91, 94 a 96 jsou v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Národní třída, Staroměstská a Čechův most.

• Linka číslo 92 je v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Staroměstská, Čechův mostNáměstí Republiky.

• Linka číslo 95 je ve směru od Ústředních dílen DP zkrácena do zastávky Novoměstská radnice – dále pokračuje jako linka číslo 98 směr Sídliště Řepy.

• Linka číslo 98 je ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Lazarská odkloněna do zastávky Karlovo náměstí – dále pokračuje jako linka číslo 95 směr Ústřední dílny DP.

Zřizují se obousměrně zastávky Lazarská (ve Spálené ulici, v zastávkách nočních tramvajových linek) a Dlážděná (v Dlážděné ulici, u křižovatky se Senovážným náměstím).