OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: nepovolené zábory (František Moravec 20.6.2017 8:09)
  Dobrý den, posílám vám fotky z ulice naproti domu Na Folimance 9, kde se válí skládka. Ještě před dvěma dny tyto věci byly v kontejneru, který parkoval na černo. Podobně jako kontejner na rohu ulic Rejskova 2 a Na Folimance 1. Chápu, že máte omezené možnosti kontroly, ale tady je zjevné, že NEKONÁ městská policie.
  Moravec

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2017 10:52)

   Dobrý den,

   vedle místního šetření byla požádána též městská policie o zvýšený dohled v této lokalitě.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rekamí výloha (Havlíček 14.6.2017 10:07)
  Dobrý den,
  je to asi 14 dní co byla ve Štěpánská 2 přelepena celá výloha nebytového prostoru velkoplošnou reklamou. Jedná se prosím o provoz živnostenské provozovny či jen reklamní plochu umístěnou majitelem domu. Dle informací na dveřích to na provozovnu nevypadá. Nemovitost není v majetku MČP2.

  Děkuji za odpověď.
  Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 10:19)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   v současné době se nejedná o provoz činnosti v provozovně, vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o reklamu na území Pražské památkové rezervace (PPR), byl podnět postoupen k projednání na Magistrát hl. m. Prahy (MHMP).

   S pozdravem

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského

 • Otázka: Přistávací plocha a pláž (Dan Richter 14.6.2017 19:07)
  V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 8:29)

   Vážený pane Richter,

   děkujeme za Váš dotaz a starost o bezpečí široké veřejnosti. Zrovna ve chvíli, kdy vznikly Vaše fotografie jsem byla na místě v parku Zítkovy sady a řešila s pořadatelem akci, o které píšete. Jedná se o krátkodobou akci „COOL SUPER CUP – turnaj v beachvolejbale“, která se uskuteční v termínu od pátku 16. 6. 2017 do neděle 18. 6. 2017. Instalace akce začala od 14. 6. 2017 a předpokládané předání parku zpět městské části by se po závěrečném úklidu mělo uskutečnit v pondělí 19. 6. 2017, to již bude písek z volejbalového hřiště odvezen a park bude opět volný. O žádnou pláž se tedy nejedná. Velmi dobře víme, že park Zítkovy sady slouží jako heliport a bylo to první, co se před povolením akce Radou městské části Praha 2 řešilo. Bezpečnost je pro nás prioritou č. 1. O této akci je záchranná služba informována a místo pro přistávání vrtulníků zde zůstane ponecháno. Včera jsme vše konzultovali s pilotem a přistání na této ploše bude možné i v průběhu akce. Dále je vše nahlášeno na městkou policii a Policii ČR. Jelikož se vždy dopředu ví, v jakém časovém horizontu bude vrtulník v parku přistávat, většinou se jedná cca o 15 – 20 minut, bude pořadatel akce před přistáním vrtulníku informován policií a akce se uzpůsobí přistání. Pokud Vás akce zaujala, budeme rádi, když se přijdete o víkendu podívat, vstup na akci je zdarma.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková
   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Dětské hřiště Na Rybníčku (Havlíček 14.6.2017 9:33)
  Dobrý den,

  rád bych se vrátil k dotazu a odpovědi ohledně uzavřeného dětského hřiště Na Rybníčku, které je od 1.6. uzavřeno.

  Bude za rok po realizaci stavby zařízení pro děti do 3 let nadále toto hřiště přístupné veřejnosti?

  Je-li investorem MČ Praha 2, kde najdu na webu podklady pro výběrové řízení a projekt rekonstrukce?

  V souvislosti s uzavřením poproste vašho správce webu o informaci o uzavření napříč portálem MČP2 např. zde:
  http://www.praha2.cz/Na-Rybnicku
  http://www.praha2.cz/Verejna-hriste-Prahy-2

  Děkuji Havlíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.6.2017 15:20)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   toto hřiště po realizaci stavby nebude přístupné veřejnosti. V úseku mezi zařízením pro děti do 3 let a kostelem sv. Štěpána ale vznikne hřiště nové, které veřejnosti přístupné bude. Správce webu upravil odkazy na hřiště pro veřejnost tak, aby byly informace aktuální.

   S pozdravem 

   JUDr. Andrea Horáková
   vedoucí odboru Kancelář tajemníka
 • Otázka: nedovolený zábor (František Moravec 12.6.2017 22:19)
  Ve Fričově ulici před vchodem Fričova 3 nebo 5 je na vozovce kontejner a zabrané místo. Nemůžeme zde parkovat. Je to před křižovatkou s Rejskovou ulicí.
  Moravec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2017 13:43)

   Dobrý den,

   bylo provedeno místní šetření a uložena výzva k odstranění nepovoleného záboru.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Hluk na P (Marcel Brettschneider 11.6.2017 10:20)
  Dobrý den,
  včéra v čechových sadech proběhla akce milujeme prosecco a měl jsem tu smůlu že jsem zůstal v praze.
  Na akci vystoupilo několik kapel, hluk byl letos neuvěřitelný, v bytě nám v sekretáři drnčely skleničky. V celém okolí se pohybovalo mnoho opilých lidí a park je po této akci zase o trochu v horším stavu. Chtěli bychom se zeptat proč se poskytuje veřejný prostor-park určený k odpočinku k prodeji alkoholu a vydělávání peněz soukromé firmě.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2017 9:51)

   Vážený pane Brettschneidere,

   akce Milujeme Prosecco probíhá v Sadech Svatopluka Čecha již několikátým rokem a vždy na ní bývá hudební produkce. Převážnou většinu času se jedná u hudbu podkresovou, tak aby se prodejci a návštěvníci piknikující na akci slyšeli. V letošním roce byla akce obohacena i koncertem. Chápu, že je hluk z akcí obtěžující, když jste po celý den doma. Ze zkušenosti vím, že ač je hlasitost hudby přímo na místě pořádané akce přiměřená, v horních partech domů se zvuk rozléhá a ruší více. Proto se snažíme počet akcích v parcích redukovat, zakázat však takovéto akce také nelze. U veřejnosti bývají velmi populární. V Sadech Svatopluka Čecha je akce tohoto druhu jediná, která zde v průběhu roku probíhá, a proto Vás prosím o schovívavost. Po kulturní stránce si myslím, že byla akce velmi zdařilá a dnes jsme doladili s pořadateli i úklid po akci, který byl bezprostředně po akci nedostatečný.

   S pořadatelem se na základě usnesení Rady městské části Praha 2 uzavírá nájemní smlouva, tzn. že plocha pod prodejními stánky je při komerčních a prodejních akcích zpoplatněna, dále je zde ošetřeno i dodržování hygienických limitů hluku a vybírá se předem vratná kauce, kterou si městská část Praha 2 nechává v případě, že by došlo k překročení hlučnosti a nebo i k poškození zeleně v parku nebo parkového mobiliáře.

   S přáním hezkého dne

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Pozor ! Zvýšený provoz cyklistů (Dan Richter 2.6.2017 11:11)
  1.6. jsem si všiml, že na rohu ulic Trojická a Rašínovo nábřeží byla umístěna mobilní dopravní značka "Pozor ! Zvýšený provoz cyklistů". Rád bych požádal o její odstranění. Na přilehlých chodnících není jízda cyklistů povolena. V okolí je také hodně restaurací s předzahrádkami. Je proto nevhodné, aby cyklisté ohrožovali chodce jízdou po chodníku a mobilní značka navozovala dojem, že cyklisté po chodnících mohou jezdit. Žádám také, aby policie začala provádět v Podskalí kontroly cyklistů jezdících neoprávněně po chodnících v rozporu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích, děkuji.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.6.2017 12:02)
   Dobrý den,
   jedná se o přechodnou úpravu provozu v souvislosti s pořádáním Primátorek na náplavce Rašínova nábřeží. Jako u každé větší akce na náplavce, kdy je omezen nebo zcela znemožněn její průjezd, jsou cyklisté z náplavky dopravním značením převedeni nahoru na Rašínovo nábřeží. Jde tedy o informativní značku pro řidiče, že po dobu konání akce bude ulicí Rašínovo nábřeží projíždět větší množství cyklistů než je obvyklé. Pochopitelně se nejedná o legalizaci jízdy cyklistů po chodníku.

   S pozdravem
   Mgr. Ondřej Klička
   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Zrušení hřiště Na Rybníčku (Zdeněk Vinař 1.6.2017 8:52)
  Dobrý den,
  od 1.6. je na rok uzavřené hřiště Na Rybníčku kvůli stavbě jeslí. Bohužel je to jediné hřiště pro děti, které je v okolí a ve stínu. Hřiště jsme hodně využívali a chodily tam i děti z okolních školek. Proč není nejprve postaveno hřiště nové, které je podle fotky na vratech v plánu a pak teprve uzavřeno to původní?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.6.2017 15:33)

   Dobrý den,

   v prostoru původního veřejného hřiště bude realizována stavba zařízení pro děti do tří let, jejíž součástí je i hřiště pro toto zařízení, proto se muselo hřiště uzavřít. Nové hřiště bude realizováno na jaře 2018.

   Hezký den,

   A. Horáková

   vedoucí Odboru kancelář tajemníka

 • Otázka: Rekonstrukce bytu (Karolína Absolonová 31.5.2017 12:44)
  Dobrý den, chci rekonstruovat byt v OV v ulici Jaromírova, Praha 2 - Nusle. Půjde o vybourání jedné příčky (předpokládám, že není nosná), přesun WC do jiné místnosti, rekonstrukci koupelny, vybudování kuchyně v bývalé komoře, rekonstrukci plynového a elektrického vedení. Potřebuji stavební povolení? Děkuji za odpověď. S pozdravem K. Absolonová.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2017 14:26)

   Dobrý den,

   působnost stavebního úřadu je rozhodovat a posuzovat konkrétní návrh.

   Obecně platí, že stavební úpravy, kterými se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob jejího užívání a dům není kulturní památkou,  nevyžadují dle § 103 písm. d) stavebního zákona ohlášení ani stavební povolení.

   Před prováděním výše uvedených stavebních úprav v památkově chráněném území je nutné si v souladu s §14 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, v platném znění, vyžádat závazné stanovisko Odboru památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy.

   V případě, že se jedná o nemovitou kulturní památku, je zapotřebí i v případě těchto stavebních úprav podat dle § 103 odst odst. 1 písm. c) a d) stavebního zákona ohlášení stavebnímu úřadu.

   Pokud žadatel není vlastníkem předmětné stavby, lze stavební úpravy provést jen se souhlasem vlastníka.

   S pozdravem

   Ing. Dagmar Matonohová

   referentka stavebního řízení

   stavební odbor

 • Otázka: Ostudný stav kašny na Jiráskově náměstí. (Bedřich Lindauer 30.5.2017 15:54)
  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na neutěšený stav kašny na Jiráskově náměstí.Tato kašna od arch.Vlastislava Hofmana která zde byla instalována při úpravě předmostí Jiráskova mostu v roce 1933 je již mnoho let mimo provoz.Stala se jen odpadkovým košem plným smetí.Rád bych se proto zeptal,zda se počítá s její opravou a uvedením do provozu?
  Byla by vítaným osvěžením horkých dnů.A zmizela by kaňka na tváři Prahy kolem které chodí denně stovky turistů.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2017 12:55)

   Vážený pane Lindauere,

   souhlasíme s Vámi, že by kašna zasloužila opravu a restaurátorskou péči. Nejste jediný, kterému neutěšený stav této kašny není lhostejný. Městská část Praha 2 neměla nikdy svěřenou tuto kašnu na Jiráskově náměstí do správy. Je v majetku hl. m. Prahy.  Ohledně  stavu této kašny jsme již hl. m. Prahu informovali v loňském roce.  V případě dalších dotazů se obracejte přímo na MHMP odbor hospodaření s majetkem či na odbor evidence majetku.

   S pozdravem

    

   Odbor životního prostředí 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout