OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Placené parkování - Pod Slovany (Lucius Jánský 7.2.2019 21:40)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na parkovací zónu v ulici Pod Slovany, která je za budovou MPSV. Co jsem vyčetl, tak podél celé té zdi se nachází fialová zóna. Nicméně mě zajímá jeden "nejasný" úsek, kde údajně placená zóna neplatí, podle některých lidí. Jedná se o část, kde je vstup (branka) do Emauzského opatství(souřadnice: 50°04'21.6"N 14°24'59.7"E). Je to výsek, kde je jasně na silnici vyznačené nepřerušovanou čarou konec/začátek zóny, je to prostor pro 6 až 7 aut. Nicméně, za tou čarou, v placené zóně, je značení s placeným parkováním a pod ní dodatková tabulka "E8b - Průběh úseku". Ta říká, že význam značky platí jak před ní, tak i za ní. Ale celé to nabourává právě ta čára před značkou, která ukončuje zónu. Je to celé dosti nejasné a zajímalo by mě, jestli tedy skutečně placená zóna pro tento zmíněný úsek neplatí.

  Předem děkuji za odpověď.
  Jánský.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.2.2019 11:36)

   Dobrý den,

   je to tak, že fialová zóna platí po celé délce zdi, jak je na svislých dopravních značkách, a je přerušovaná pouze vstupy do objektů, kde se nesmí stát, a proto tam je na podélném značení ukončena, ale hned zatím ukončením pokračuje dál, je to takto cca od MPSV na třech místech až po vyhrazená místa pro hl. m. Prahu, kde fialová zóna končí.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zjištění - nájemníci a firmy (Tomášková 5.2.2019 14:53)
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jako majitelka nemovitosti, jak zjistím, kdo má trvalý pobyt v mém domě a dále, kdo má uvedené sídlo firmy v mém domě. Tuto informaci poskytujete pouze majiteli nemovitosti, nebo mohu požádat syna, aby mi to na plnou moc k Vám na MČ šel ověřit. Děkuji a jsem s pozdravem, Tomášková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.2.2019 15:46)
   Dobrý den,

   obraťte se, prosím, na odbor správních agend MČ, vedoucí Mgr. Ondřej Jícha (236 044 313), kde tuto evidenci mají k dispozici. Předpokládáme, že tak jako trvalé pobyty hlásí MČ v případě bytů ve správě MČ, tak by je měli poskytovat majitelům domů.

   S pozdravem

   Soňa Krčová

   oddělení správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: zóna placeného státní (jan Bača 4.2.2019 10:43)
  Vážený pane Gál, ZPS je na území Prahy 2. takže jakožto úředník, placený z našich daní byste neměl otázku ohledně monitoringu přehrávat na jiné organizace, ale v zájmu obyvatel Prahy 2 by mělo být vaší povinností mít evidenci o respektování ZPS, o tom, kolik bylo vedeno správních řízení a kolik bylo uloženo pokut. Nebo snad ZPS není na území Prahy 2???
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.2.2019 11:43)

   Dobrý den,

   jak jsem psal, ÚMČ Praha 2 není provozovatelem a ani zřizovatelem ZPS, a protože nedostáváme relevantní statistiku, jako tomu bylo v minulém systému, kdy jsme ji zveřejňovali na našich webových stránkách, musíte se opravdu obrátit na zřizovatele nebo provozovatele ZPS na městské části Praha 2. Kolik bylo vedeno správních řízení a kolik bylo uloženo pokut ví Odbor správních agend ÚMČ Praha 2, která přestupky v ZPS řeší.

   Věřte, že jakmile budeme na úřad dostávat relevantní statistiku obsazenosti, která se bude alespoň přibližovat realitě, bude opět vyvěšena na našich webových stránkách. Zatím nám je vždy sděleno provozovatelem, že se na tom pracuje.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

   Doplnění z Odboru správních věcí:

   K dnešnímu dni bylo od 1. 1. 2018 ve 23 397 případech uhrazeno na výzvu provozovateli vozidla k úhradě určené částky, což je při včasném zaplacení důvod pro odložení věci, dále bylo uloženo 59 příkazů na místě (obdoba dřívější blokové pokuty) a vydáno 247 příkazů.

 • Otázka: Statistika monitorovani v zonach (Jan Novak 28.1.2019 14:03)
  Dobry den,
  kde bych mohl najit verejne dostupnou statistiku o uspesnosti monitoringu v parkovacich zonach Prahy 2? Rad bych se dozvedel, jak casto monitorovaci auta projedou urcite ulice a jaka je uspenost odhaleni prestupku.

  Dekuji
  Novak
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.1.2019 14:56)

   Dobrý den,

   protože městská část není provozovatelem a ani zřizovatelem ZPS, svůj dotaz musíte položit na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s., oddělení ZPS.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: ulice Na rybníčku- označení žlutými pruhy (Merunka 16.1.2019 17:26)
  Ve slepé části ulice Na rybníčku /č.10/nejenže parkují na modré zóně vozidla, která evidentně oprávnění zde parkovat nemají-například vozidla z ostatních států EU,a nikdo to nekon troluje ,ale nyní zde parkují dokonce vozidla přímo ve vozovce , blokují jak výjezd vozidel z modré zóny vzadu , tak i vjezd do dvora na konci ulice a odpad nemůže pak vyvážet ani KOMWAG ! Děje se to denodenně , opakovaně, kdyby zde byla možnost mohu vám poslat dalších 20 fotografií s čitelnými SPZ které zde opakovaně blokují vozovku ve dne v noci.
  Žlutý pruh je jen v zadní části slepé ulice, na začátku ulice chybí -neznámo proč? Je přece evidentní že zde se nemůže stát !!!!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.1.2019 8:27)

   Dobrý den,

   váš podnět předávám Městské policii.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozv

 • Otázka: parkování Praha 2 (Rambousek 22.1.2019 15:11)
  KAm máme směřovat stížnosti na neoprávněné parkování a stání na Praze 2? A žásdoti o znovuzavedení parkovacích karet? NYní zde parkuje KDOKOLI, ZADARMO a KDEKOLI-posílám ukázky u ulicKe Karlovu, NA rybníčku a Štěpánské.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.1.2019 8:24)

   Dobrý den,

   pokud požadujete celkovou změnu systému ZPS k návratu minulého systému, je potřeba obrátit se na hl. m. Prahu, městská část Praha 2 není zřizovatelem a ani provozovatelem zón placeného stání. V současném systému není možné návrat pouze parkovacích karet. Pokud máte podezření na konkrétní vozidlo, že stojí neoprávněně v zóně (bez parkovacího oprávnění) máte možnost zavolat Městskou policii, která vozidlo, pokud opravdu nemá parkovací oprávnění, nechá odtáhnout; to samé platí o parkování vozidla, které stojí tam, kde porušuje silniční zákon - rovněž ani zde městská část není zřizovatelem městské policie a ani ji neřídí.


   Hezký den,

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Podzemní kontejnery (J.Kebrdlová 14.1.2019 17:06)
  Dobrý den, zjistila jsem na tomto webu v sekci Chytrá dvojka, že existuje aplikace, která (mimo jiné) signalizuje pomocí čidel na podzemních kontejnerech, že daný kontejner je již zaplněn. Informace je ovšem zatím dostupná pouze zaměstnancům úřadu. Velmi se přimlouvám, zda by tato mapa a informace na ní zobrazené mohla být dostupná i nám občanům. Velmi by nám to pomohlo a odpadlo by chození od kontejneru ke kontejneru, když jsou zaplněny, případně bych odložila vynesení odpadu na jindy. Ostatní informace z této aplikace není třeba zveřejňovat, stačilo by pouze toto. Moc děkuji. (Prosím neříkejte mi, že je možnost je mít i v domě, nejsem majitel domu.)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 13:49)

   Vážená paní Kebrdlová,

   v současné době je k dispozici občanům mobilní aplikace Třídění odpadu v Praze 2.  Aplikace je volně ke stažení na Google Play i App Store – Třídění odpadu v Praze 2 (http://cistadvojka.cz/aktuality?page=1). K aplikaci byly vytištěny propagační tiskoviny s QR kódem pro snadnější stažení do mobilních telefonů a tabletů. Tyto materiály jsou k dispozici v informačních kancelářích úřadu a na stáncích Čisté dvojky. V aplikaci je mapa nádob na tříděný odpad a u nich uvedená četnost vývozu, podle které se lze orientovat, pokud chcete vynést vlastní odpad. Také je zde možnost vyfotit plný kontejner. Informace je odeslána přímo na Komwag. Aktualizace dat proběhne k 31. 1. 2019. Do provozu bylo dáno dalších 5 stanovišť s podzemními nádobami na tříděný odpad.

   Hezký den,

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Platnost parkovací karty (Matěj Chlad 15.1.2019 13:04)
  Dobrý den,
  chci se zeptat jak zjistím kdy mi končí parkovací karta.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 13:47)

   Dobrý den,

   pokud Vám nebyl vytvořen přístup na osobní stránky uživatele/portálový účet/, pak nezbývá než zavolat na výdejnu parkovacích oprávnění – tel.: 236 044 267 nebo 236 044 371 a po prověření osobních údajů Vám tuto informaci podáme.

   S pozdravem

   Š. Zahálková, ZPS

    

 • Otázka: stížnost na stav chodníku (Rösslerová Regina 15.1.2019 10:14)
  Ráda bych se zeptala na opravu chodníku Kladská ul. Praha 2, Vinohrady, který je v naprosto zoufalém stavu, včera jsem byla svědkem pádu tatínka s malým dítětem v náručí. A není to ojedinělý případ.Děkuji moc předem za odpověď,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 10:28)

   Dobrý den,

   Váš dotaz přeposílám k přímému vyřízení na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je pověřena vlastníkem pozemní komunikace hl. m. Prahou k údržbě a opravám pozemních komunikací.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování v ulici Pod Slovany (Marian Henč 13.1.2019 13:49)
  Dobrý den, žena parkovala dne 28.9. (neděle a tátní svátek) v ulici Pod Slovany ve fialové zóně. Nyní přišla výzva k zaplacení pokuty za neoprávněné stání. Předpokládám, že se jedná o chybu systému. Jakým způsobem toto řešit?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.1.2019 9:01)

   Dobrý den, pane Henči,

   Úřad městské části Praha 2, odbor správních agend, oddělení přestupků, Vás na Vaši žádost vyrozumívá o podmínkách parkování v ZPS o státních svátcích.

   Ceník parkovacích oprávnění a karet v zónách placeného stání pro oblasti na území hl. m. Prahy vymezené územím celé městské části upravuje stání/zastavení v zónách placeného stání v době státní svátků, ostatních svátků a vánočních prázdnin, a to takto:

   Maximální cena stání v oranžové, zelené a fialové zóně v době státních svátků, ostatních svátků[1] a vánočních prázdnin za každé započaté stání v délce nepřesahující 24 hodin. (Cenové zvýhodnění platí pouze u úseků, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu.) 

   1. cenové pásmo 80,- Kč  3,20 € 

   2. cenové pásmo 40,- Kč  1,60 € 

   3. cenové pásmo 20,- Kč  0,80 €

   Z výše uvedeného tedy vyplývá, že stání Vašeho vozidla v předmětné lokalitě bylo vyhodnoceno správně jako neoprávněné.

   O podmínkách užívání zón placeného stání se můžete více dozvědět na internetových stránkách Úřadu městské části Praha 2, na odkazu: http://www.praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html, kde naleznete i výše uvedený ceník.

   V případě dalších dotazů mě můžete telefonicky kontaktovat  na tel.: 236 044 488.

   S pozdravem

   Bc. Lucie Chuchlová

   vedoucí oddělení přestupků ÚMČ Praha 2   [1] Zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout