OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Datum dalších aukcí (Kristýna Benešová 14.2.2018 13:18)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdy budou další nabídky aukcí?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.2.2018 16:05)

   Dobrý den,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že k dnešnímu dni ještě nebyl stanoven termín konání další soutěže (předpokládá se v měsíci březnu). Sledujte proto, prosím, webové stránky – http://urad.praha2.cz/Volne-byty.

   Hezký den,

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: ZPS Lublaňská praha 2 (Ivo Hrazdíra 13.2.2018 11:59)
  Jak mohou rezidenti parkovat v ulici Lublaňská Praha 2?
  Co je to "parkovací kotouč"
  Jen s ním se může rezident parkovat?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.2.2018 13:18)

   Dobrý den,

   značka IP13b „parkoviště s parkovacím kotoučem“ označuje v Praze 2 stání pro zásobování max. na 15 minut. Doba začátku stání se vyznačí na parkovacím kotouči a ten je umístěn viditelně ve vozidle. Nejedná se o parkovací stání pro rezidenty.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: výdej parkovací karty (Ondřej Tirdil 12.2.2018 17:56)
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal na metodiku výdeje parkovací karty pro rezidenty.

  Na Praze 2 mám trvalé bydliště a od dubna 2018 budu používat vůz, který není napsán na mé jméno, vlastníkem je leasingová společnost a leasingová smlouva je napsána na mou matku. Já jsem uveden ve velkém technickém průkazu daného vozidla jako "držitel".

  Jaké všechny dokumenty je třeba a jak postupovat v tomto případě pro získání parkovací karty jako rezident Prahy 2?

  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem


  Tirdil
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.2.2018 10:24)

   Dobrý den,

   od 1. 10. 2017 se již nepoužívají papírové parkovací karty, nýbrž elektronická parkovací oprávnění. Jste-li v technickém průkazu uveden jako držitel, resp. provozovatel vozidla dle nové právní úpravy, předkládáte ORV, leasingovou smlouvu a Váš občanský průkaz.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Fialove zony - umisteni a vyuzitelnost (Jakub Vacek 8.2.2018 11:59)
  Dobry den,
  rad bych se zeptal na metodiku urcovani umisteni jednotlivych typu ZPS.
  Po zmene ZPS P2-0587 z modre na fialovou doslo k zasadnimu zhorseni moznosti parkovani pro rezidenty. Pri nocnim a vikendovem parkovani zdarma (az do pondeli 08:00) pro vsechny je fialova ZPS plne obsazena a napriklad pri nedelnich navratech z vikendu, nebo navratu po 20:00 je zasadni problem zaparkovat. Vracime se takto do situace pred zavedeni ZPS.
  V uvedenem useku je zona smisena, prestoze v okoli prevazuji byty a parkovani rezidentu je zadouci a naopak v okoli parku, napriklad P2-0584, kde na zadne strane ulice nikdo nebydli je zona modra. Je k tomuto, dle meho nazoru nelogickemu rozdeleni zon, nejaky logicky duvod?
  Jak je mozne iniciovat prehodnoceni umisteni jednotlivych typu ZPS?
  Dale bych se rad zeptal na frekvenci a vysledky kontrol parkovani. Za nekolik mesicu jsem nezaregistroval zadnou kontrolu ani viditelne postihy neopravneneho parkovani.
  Predem dekuji za informace
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.2.2018 13:58)

   Dobrý den pane Vacku,

   rozvržení zón navrhl projekt ZPS, který zpracovala společnost M.O.Z. Consult, s. r. o., (stejná společnost zpracovala projekt ZPS pro Prahu 2 v roce 2007, kdy zde byly zóny zaváděny). Vstupními daty byly statistiky obsazenosti za období 2007–2016 a vlastní průzkumy zhotovitele. U fialových zón se též přihlíželo k jejich rozmístění vůči parkovacímu automatu, který musí být instalován v dostupné vzdálenosti cca do 150 m a dokáže tak obsloužit i několik přilehlých parkovacích úseků se stejným cenovým tarifem.

   Druhá věc je nastavení provozní doby fialových zón. Základní provozní dobu navrhuje zřizovatel ZPS (hl. m. Praha) na Po–Pá od 08 do 20 hod. Městské části mohou v závislosti na potřebách jednotlivých lokalit požádat o změnu této základní provozní doby. Praha 2 toto udělala v oblasti přilehlé k Praze 10, kde od prosince 2017 platí doba Po–Pá nepřetržitě. Vámi uvedený parkovací úsek je v této změně zahrnut rovněž.

   V letošním roce se předpokládá realizace změny provozní doby fialových zón na většině území Prahy 2. Rada MČ Praha 2 již v této věci přijala usnesení. Oddělení dopravy eviduje podněty obyvatel, ke kterým bude při budoucích změnách přihlížet. Dotaz na monitoring musí zodpovědět správce ZPS (Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s.), který jej zajišťuje. Dle našich informací od TSK se četnost i efektivita monitoringu každý měsíc zvyšuje. Je to i díky aktivitě MČ Praha 2, která opakovaně na nedostatečnou frekvenci monitoringu správce upozornila, prosadila kontroly ZPS ve večerních hodinách, doplňkovou kontrolu městskou policií nebo zachování odtahů, aby vozidla bez platného parkovacího oprávnění byla z komunikace ihned odstraněna a nezabírala tak místo rezidentům, kteří si parkování řádně platí.

    

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Vandalství v Oldřichově ulici (Petr Osička 6.2.2018 15:28)
  Dobrý den,

  v posledních týdnech již poněkolikáté řádili v Oldřichově ulici sprejeři. Např. jen čarou je poškozena celá řada domů a výloh.

  Neplánuje P2 ve spolupráci s MP HMP zvýšený dohled nebo instalaci bezpečnostních kamer? Evidentně se jedná o nový fenomén, protože za poslední rok k tak intenzivnímu vandalismu nedocházelo.

  Majitelé nemovitostí jsou zcela bezbranní.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.2.2018 7:55)

   Dobrý den, pane Osičko,

   MČ Praha 2 si uvědomuje problém se sprejerstvím. Je nám známo, že je to převážně problém mládeže a proto se snažíme podporovat různé projekty, který tento fenomén dnešní doby řeší. Bohužel neznámý pachatel  kromě Vámi popsaných domů v ul. Oldřichova postříkal sprejem i naši informační kancelář městské části Praha 2 v ul. Jaromírova 23. Původně jsme mysleli, že se jedná o útok pouze na náš dům, než jste nám napsal.

   Za MČ Praha 2 jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele pro poškozování cizí věci na MO Nové Město. Bohužel zde jsme se dozvěděli, že nikdo z ul. Oldřichova tento problém s místním oddělením Policie ČR neřešil. I v tomto případě platí – kde není žalobce, tak není soudce. Policie ČR se o uvedeném problému tedy dozvěděla až od nás. Díky Vašemu upozornění z ul. Oldřichova, se podařilo zajistit záznamy ze zde umístěného městského kamerového systému. Z kamerového záznamu je patrno jednání pachatelů.

   Požádali jsme zároveň Městskou policii Praha 2 a Policii ČR, aby v uvedené oblasti zvýšili kontrolní činnost. Každopádně Vám moc děkujeme za upozornění, které snad povede k dopadení pachatelů a k jejich potrestání.

   S pozdravem příjemného dne

   Bc. ladislav Veselák
   vedoucí Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Reklamní poutač v Zítkových sadech (Dan Richter 17.1.2018 0:28)
  Zajímalo by mě, kdo povolil umístit reklamní poutač v Zítkových sadech v Pražské památkové rezervaci?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.2.2018 15:23)

   Vážený pane Richtře,

   umístění reklamního poutače v Pražské památkové rezervaci, v Zítkových sadech, povolil v rámci závazného stanoviska Odbor památkové péče Magistrátu hl.  m. Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy v rámci svého vyjádření.

   S pozdravem

   Petr Grametbauer

   vedoucí Odboru majetku a investic

 • Otázka: náležitosti k vydání karty pro zahraniční automobil (Gémesi Olga 31.1.2018 16:01)
  Dobrý den,
  chtěla bych vědět, jaké dokumenty si přinést, abych mohla vyřídit parkovací kartu pro manželovo auto. Má maďarskou SPZ, v technickém průkazu je uveden provozovatel auta firma, kterou vlastní manžel. Já sama vlastním rezidentskou kartu. Četla jsem metodiku, ale nebyla jsem si jistá, jestli jsem dobře porozumněla. Je tedy možné přijít za manžela s jeho ID, kopií technického průkazu pro ověření SPZ a smlouvou, ze které je patrné, že on je oprávněn používat tento automobil? Děkuji. S pozdravem O. Gémesi
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.2.2018 9:14)

   Dobrý den,

   pokud budete parkovací oprávnění vyřizovat Vy, musíte mít od manžela plnou moc. Doložíte jeho ID, TP vozidla a smlouvu nebo prohlášení, že vozidlo je manželovi společností svěřeno do užívání. V tomto prohlášení musí být jednoznačně identifikována společnost jakožto provozovatel vozidla (lze přiložit ještě výpis z obchodního rejstříku) i osoba, která vozidlo užívá.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Dotaz (Kateřina 28.1.2018 12:23)
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat , zad proběhne změna jména když půjdu žádat pouze s duplikátem rodného listu. Originál nemohou nalézt. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.1.2018 14:27)

   Dobrý den,

   matriční doklady mají povahu veřejné listiny a jako takové musí být dle zákona předkládány v originále nebo úředně ověřené kopii. Prostou fotokopii není možné akceptovat. Pokud nemůžete originál rodného listu najít, obraťte se na matriku v místě Vašeho narození a požádejte o vydání duplikátu.

   S pozdravem,

   Mgr. Miluše Bromová

   vedoucí odboru matrik

 • Otázka: pivo před restaurací (František Moravec 24.1.2018 8:42)
  Dobrý den, zajímá mě, jaké stanovisko zastává Praha 2 k pití piva před restaurací v souvislosti s protikuřáckým zákonem. Nemyslím oblasti, které jsou definované jako místa bez alkoholu nebo blízko školy. Zcela obecně, prosím.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.1.2018 10:02)

   Vážený pane Moravče,

   městská část Praha 2 se tímto problémem zabývá po zavedení protikuřáckého zákona velmi důkladně. Vzhledem k tomu, že kuřáky zákon vykázal před restaurace a s tím vzniká problém zvýšené hladiny hluku a nepořádek, který zákonitě obtěžuje a vadí občanům bydlících v okolí restaurací. Městská část úzce spolupracuje s MP Praha 2 a PČR při řešení tohoto problému jak prevencí, kdy se komunikuje s majiteli restauračních zařízení a v nutných případech i represí. Městská police kontroluje dodržování obecně závazné vyhlášky č. 12/20008 Sb. Magistrátu hl. m. Prahy, která jasně upravuje prostory, kde je konzumace alkoholu na veřejnosti zakázána a dodržování narušování veřejného pořádku.  Bohužel pokud se restaurace nachází v místech, kde konzumace alkoholu na veřejnosti není zakázána a nedochází k porušování zákona, nelze s tímto novým fenoménem nic dělat.

   Děkujeme za Váš zájem o tuto problematiku a je vidět, že Vám není lhostejná kvalita života občanů na obvodu MČ Prahy 2.

   S pozdravem

   Jan Mikeš

   oddělení krizového řízení a bezpečnosti
 • Otázka: Parkování v Polské ulici (Lenka 22.1.2018 19:48)
  Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně parkování v Polské ulici.Jak je to prosím s parkováním pro návštěvníky od Po do Pá od 20 h večer do rána do 8 h. Někdo tvrdí, že tam přes noc smí parkovat pouze rezidenti - podle označení na značce parkování je však přes noc a o víkendu možnost parkování zdarma pro návštěvníky.Jedná se o fialovou zónu v úseku Blanická-Budečská.Děkuji za odpověď.S pozdravem L.Stehnová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.1.2018 7:42)

   Dobrý den,

   v období od pondělí do pátku mezi 20. a 8. hodinou je parkování pro návštěvníky zdarma, stejně tak víkendy. Rezident může ve fialové zóně parkovat kdykoli bez omezení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout