OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Restaurační předzahrádky (Josef Mička 29.7.2020 0:16)
  Dobrý den, chci se informovat jak je možné, že u velkých restauračních provozú -Sokolovna ve Slezské nebo Vinohradský parlament v Korunní ulici je tolerováno denodenní porušování zavírací doby ve 22:00 na předzahrádkách na chodníku.Obsluha poskytuje lidem po této hodině regulérně servis, či je nechává venku popíjet a hlučet kolikrát přes půlnoc. K lidem kteří musí v této lokalitě žít je to značně nefér, natož k ostatním podnikúm které zahrádky v deset příkladně zavírají. Nechci každý den volat MP která má jistě důležitější úkoly ale toto je tak notoricky známý fakt, že to musí odpovědní lidé na radnici o těchto dvou podnicích vědět. Udělejte s tim prosím něco...Děkuji
  • Otázka: testovani - Covid 19 (bela denemarkova 9.7.2020 19:22)
   existuje misto pro testovani senioru na Covid v Praze?
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.7.2020 10:12)
    Dobrý den,

    městská část Praha 2 nezřizuje žádná místa na testování seniorů na covid-19 v Praze 2. V minulosti bylo odběrové místo ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí v Kateřinské zahradě, ale to bylo v rámci výzkumu.
    Odběrové pracoviště, jež je ale zpoplatněné, je ve Vocelově ulici č. 5 kousek od I. P. Pavlova. Praktický lékař Vám jistě poradí lépe.

    Hezký den,

    Petr Tomíšek
    webadmin
  • Otázka: Odplevelování (Jan Lochman 7.7.2020 19:21)
   Dobrý den,

   chtěl bych se zeptat, kdo prování v ulicích Prahy 2 odplevelování a jaká technologie je k tomu použita?
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.7.2020 11:15)

    Dobrý den, pane Lochmane,

    většina zpevněných ploch v Praze 2 (chodníky, vozovky) včetně uličního stromořadí jsou ve vlastnictví hl. m. Prahy a jejich údržbu zajišťuje společnost TSK hl. m. Prahy, a. s. K některým činnostem si najímá dodavatele, například Komwag, a. s. Forma činnosti je zajišťována smlouvami.

    Městská část Praha 2 si najíma na údržbu zpevněných ploch v parcích firmy Centra, a. s., a Gartensta, s. r. o. Firma Centra používá již několik let k odplevelování zpevněných ploch na svěřených pozemcích pouze páru a takto ošetřené plochy neustále rozšiřuje. Ačkoliv jsou náklady o mnoho vyšší a účinnost při srážkách nižší, v rámci ochrany životního prostředí tuto metodu podporujeme. Gartensta používá páru, ve výjimečných případech používá povolený  prostředek Tartan 360.

    Hezký den,

    Petr Tomíšek
    webadmin
  • Otázka: Sběr osobních údajů (Jan Lochman 7.7.2020 19:24)
   Dobrý den,

   měl bych několik dotazů k formuláři dotazů na stránkách Prahy 2:
   1) proč je povinný e-mail, když není označen hvězdičkou
   2) proč dochází ke sběru osobních údajů, právě jako je e-mail
   3) jak je s tímto e-mailem nakládáno?
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.7.2020 10:28)

    Dobry den,
    e-mail je povinný podmíněně, a proto u něj není hvězdička. Je vyžadován jen v případě, že je zaškrtnutá odpověď na otazku e-mailem. Bez jeho zadání nelze tuto odpověď poslat. E-mail zůstava uložen u otázky právě pro případ odpovědi. Jinak s ním nakládáno není.


    Hezký den,

    Petr Tomíšek
    webadmin

  • Otázka: Dětské hřiště (Petr Dvořáček 23.6.2020 14:55)
   Dobrý den,
   obracím se na Vás s dotazem/prosbou. Jelikož v oblasti I.P.Pavlova bydlí nejedna rodina s dětmi a MŠ i ZŠ jsou obvykle plně obsazené, tak bych se chtěl touto cestou zeptat, zda plánujete řešit situaci chybějících veřejných dětských hřišť. Myslím, že nejsem jediný, který postrádá v blízkosti "Pavláku" místo pro odpočinek s dětmi. Hned se nabízí např. prostor na Náměstí Míru nebo Čelakovského sady... Riegrovy sady, Havlíčkovy sady a hřiště U vodárny nejsou zrovna nejblíž... Předem děkuji za intenzivnější jednání ohledně tohoto tématu. Přeji hezký den
  • Otázka: Vyhláška o nedělním klidu; (Lenka Barešová 5.7.2020 10:11)
   Dobrý den,
   chci se zeptat na to, zda Praha 2 má zavedenou vyhlášku o nedělním klidu?
   Pokud ne, proč tomu tak je?
   V posledních dnech a měsících vzniká v ulicích nadměrný a dlouhotrvající hluk celý týden, včetně víkendu (sbíječky, stroje na čištění oken, hluk v souvislosti s opravami chodníků atd.). Situace je neúnosná. Současně bych chtěla vyřešit otázku vozů na úklid - KOMWAG, které jezdí brzy ráno a starají se o popelnice/ pořádek. Tyto vozy dělají neuvěřitelný hluk - ne snad pro hydrauliku samotnou - je logické, že touto se nevyhneme, ale kvůli naprosto nenamazaným součástkám, které skřípějí při zvedání popelnic do ulic široko daleko, až z toho praskají okna. Myslím si, že promazání vozu je jejich povinností. Už jsem volala jednou na KOMWAG a žádala je o to. Udělejte to taky - nařiďte jim to - to se nedá poslouchat. Namazala bych jim to sama, ale v 6.30 ráno se mi opravdu nechce z postele.. A teď vážně: Žiju tady 9 let a začínám toho mít plné zuby. Nemohu se dobře vyspat, a to se týká každého dne. Je to frustrující. Díky za vyřízení.

   Díky za odpověď.
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 9:24)

    Vážená paní Barešová,

    Váš podnět předám spol. Komwag s žádostí o zjednání nápravy. Neumím posoudit, zda je hlučnost způsobena nenamazanými součástkami. Pokud ano, jistě promazání promptně zajistí.

    Škodlivost hladiny hluku na lidský organismus řeší ze zákona Hygienická stanice hl. m. Prahy. Praha 2 nemůže vydávat vyhlášky. To činí obec, v našem případě tedy Hlavní město Praha.

    Na území MČ Praha2 se v současné době provádějí opravy, respektive změny povrchů chodníků, což je činnost do určité míry zatěžující okolí hlukem. Z vlastní zkušenosti vím, že práce postupují rychlým tempem a spol. DAP se snaží okolí zatěžovat ať již hlukem či prachem minimálně.

    S přáním klidných letních dnů

    Bc. Dana Havránková

    referentka

    ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí
  • Otázka: Pítka namísto osvěžovátek (Mikuláš Splítek 25.6.2020 18:40)
   Dobrý den,
   v první řadě bych chtěl poděkovat za instalaci osvěžovátka na Ostrčilově náměstí - výborný nápad. Zároveň bych chtěl ale poprosil, jestli by místo osvěžovátek nemohla být dále instalována spíše pítka (fontánky), protože z nich se dá nejen osvěžit ale i napít. Dodnes si pamatuji svou první návštěvu Říma, kde v podstatě na každém kroku má člověk možnost se napít a nemusí tedy s sebou tahat lahve (a šetří tím i životní prostředí). Myslím, že je to účinné a celkem levné řešení, jak zlepšit společný životní prostor Prahy (2). Děkuji moc za zvážení a přeji hezký den, Mikuláš S.
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.6.2020 12:47)

    Dobrý den,

    jsme rádi, že Vám námi pronajatá „osvěžovátka“, resp. mlžítka vyhovují. Děkujeme za Váš návrh, nicméně je třeba si uvědomit, že jejich umístění v ulicích není na majetku, který by byl svěřen městské části. Stávající mlžítka jsme si úplatně pronajali od  PVK, které pro hlavní město spravují vodovodní síť. Jde o výrobek, který lze osadit na hydrant. Pokud je nám známo, tak žádný výrobek pítka osaditelný na hydrant zatím neexistuje. To znamená, že pro vybudování pítek v ulicích by to vyžadovalo stavební povolení a musel by to provést vlastník pozemku, tj. hl. m. Praha, resp. TSK, a. s.

    Městská část má majetkově od města svěřeny kromě řady budov pouze parky. Tam jsou mlžítka městskou částí zřízena a provozována. V některých případech máme vybudována i pítka.

    Nevím, jak je to řešeno v cizině, ale zde máme velký problém, protože trysky jsou neustále předmětem her dětí. Jsou zanášeny mj. pískem, což neustále způsobuje nefunkčnost a náprava stojí nemalé prostředky. Často jsou odcizovány trysky, což následně způsobuje únik vody. Byť je na odmontování potřeba nářadí, účelem je zřejmě prodej ve sběrně problémovými osobami.

    Přesto se budeme snažit na námi spravovaném majetku pítka zřizovat.

    Děkujeme za Váš návrh.

    S pozdravem

    Ing. arch. Václav Vondrášek

    místostarosta

  • Otázka: Bordel na náplavce (Dan Richter 1.6.2020 0:37)
   Starostka Černochová říkala, že nechá v letních měsících zřídit dočasné stanoviště městské policie na náplavce. V sobotu v noci zahraniční návštěvníci, posilnění alkoholem prodávaným na lodích, převraceli odpadkové koše a řvali v ulicích, městská policie s rozpočtem 1 mld. Kč nikde. Zajímalo by mě, jaké kroky podniká vedení MČ pro zajištění bezpečnosti a klidu na náplavce a v jejím okolí?
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.6.2020 11:47)

    Dobrý den,

    pro bezpečnostní složky patří lokalita Náplavky mezi stěžejní oblasti a opakovaně lokalitu monitoruje. Příkladem mohu uvést, že Městská policie, kterou popisujete že je „nikde“, jen v období od 1. 4. 2020 řešila desítky událostí na Rašínově nábřeží včetně více než 200 upozornění a desítek domluv, zajištění či pokut. Od 5. 6. ve večerních hodinách v oblasti Náplavky působí stálá společná hlídka Městské policie a Policie ČR. MČ Praha 2 rovněž aktivně řeší situaci se správcem náplavek, tedy s TCP k celkové kultivaci v oblasti.

    Michal Zuna,
    radní pro oblast bezpečnosti
  • Otázka: Online vysílání z jednaní zastupitelstva (Jan Hájek 12.5.2020 17:07)
   Dobrý den,

   rád bych se informoval v jakém stavu je plánované vysílání jednání rady zastupitelstva Prahy 2. Sledoval jsem poslední zasedání online na FB stránce Pirátů, kterým tímto velmi děkuji. Ale bylo vidět, že je to improvizované řešení a bohužel kvalita zvuku nebyla ideální. Děkuji, JH
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.5.2020 9:00)
    Dobrý den, pane Hájku,

    streamované vysílání z jednání Zastupitelstva je výhradním rozhodnutím zastupitelů. Nicméně faktem zůstává, že plánovaná rekonstrukce sálu zastupitelstva se přesouvá na příští rok.

    Hezký den,

    Petr Tomíšek
    webadmin
  • Otázka: Cetin - vykopove prace (Honza Liska 14.5.2020 11:38)
   Dobry den, v ulici Krkonosska by mel ve 3/4 tohoto roku kopat Cetin novou optickou pripojku. Chci se zeptat, zda je nejaky presnejsi termin vykopovych praci a zda se toto bude delat i s vymenou elektrickych rozvodu. Dekuji za odpoved.
   • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2020 9:04)

    Dobrý den,

    v roce 2018 jsme k této věci vydávali kladné závazné stanovisko. V tuto chvíli ale neevidujeme žádné řízení týkající se této záležitosti.

    Jelikož není podaná žádost, nemáme žádné informace o konkrétních termínech provádění stavebních prací.

    Současně nevíme, zdali proběhne obnova elektrických rozvodů, toto je záležitostí vlastníka dané inženýrské sítě, a ÚMČ P2 nemá v tomto ohledu svěřeny žádné příslušné kompetence.

    S tímto dotazem doporučujeme se obrátit na příslušného vlastníka poptávané inženýrské sítě.

    S pozdravem

    Marek Šebestík

    odbor dopravy a územního rozvoje