OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: e-koloběžky (Pavel Řezáč 13.11.2019 14:38)
  Budete to konečně řešit? Já se domnívám, že e-koloběžka na chodníku je:
  -nedovolené parkování
  -černá skládka
  -ohrožení bezpečnosti
  (není ztráta/nález)
  Úřad MČ musí řešit. Má městskou policii, Komwag.
  Má k dispozici parkoviště odtažených aut - tam si majitel vyzvedne odklizené koloběžky po zaplacení odvozu/odtahu a parkovného.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 14:52)

   Dobrý den,

   ÚMČ Praha 2 nemá Městskou policii, ta je zřizovaná hl. m. Prahou a také ji hl. m. Praha řídí, odtahové parkoviště je k dispozici Správě služeb hl. m. Prahy a ne ÚMČ Praha 2, firma Komwag není zřízena pro odtahy, ty jsou plně v kompetenci Správy služeb hl. m. Prahy. Poslední informaci kterou máme je, že hl. m. Praha připravuje zásady pro pohyb a stanicování elektrokoloběžek. Městská část Praha 2 nikdy neodsouhlasila pohyb elektrokoloběžek na svém území, pokud nebudou splněny podmínky, které jsme stanovili - a ty splněny nebyly.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Výkop na Palackého náměstí (Vaculíková 13.11.2019 7:02)
  Dobrý den,
  již několik týdnů "zkrášluje" Palackého náměstí před budovou Min. zdravotnictví výkop přesně v prostoru tramvajové zastávky. Výkop je obehnaný zábradlím a zapadaný silnou vrstvou listí a v tomto stavu je od počátku. Znáte důvod, proč se tam výkop objevil a jak dlouho tam ještě cestujícím bude překážet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 8:41)
   Dobrý den, paní Vaculíková,

   velmi pravděpodobně jde o budování pilotního testovacího prototypu zastávkového přístřešku a zábradlí, jež má vytvořit nový mobiliář. Akci zastřešuje Magistrát hl. m. Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. 
   Zkuste se, prosím, obrátit na IPR, Kancelář komunikace, Vyšehradská 57, tel.: 723 063 887.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkování na chodníku před ZŠ Na Smetance (Jan Czerný 13.10.2019 23:02)
  Považujete to za normální a přípustné?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.10.2019 9:15)

   Dobrý den,

   jedná se o dopravní přestupek, který je plně v kompetenci obou policií a nikoliv městské části. Předáváme k přímému vyřízení.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zprovoznění hodin na průčelí ZŠ Na Smetance (Jan Czerný 8.10.2019 9:55)
  Dobrý den, už několik měsíců jsou mimo provoz hodiny na průčelí ZŠ Na Smetance. Můžete informovat, kdy opět budou funkční? Chci doufat, že na Praze 2 se nezastavil čas...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2019 13:12)

   Dobrý den, pane Czerný,

   hodiny jsou odpojeny z důvodu stavebních úprav půdní vestavby a tedy odpojení všech energií ve vestavbě. Až bude vestavba vyklizena, pak bude patrně možné hodiny znovu zprovoznit.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Termin dokonceni (Jana Nicova 26.9.2019 9:38)
  Jan Korseska
  Adam Scheinherr
  Jaroslav Němec
  Dobry den, volala jsem na cislo, uvedene na rozpisu etap praci. Vymluvy, vymluvy. A jeste jsem se dovedela, ze po skluzovych vykopech kvuli elektrine prijdou na radu kabely televizni, ovsem, samozrejme, musi byt v jinych dirach. Takze konec prijde kdy? Vse probiha chaoticky, nekoordinovane, bordel kam se clovek podiva. Nekolik dni se zde nepracuje. Chodniky stale rozkopany. Vsude hrody se zbytky materialu. Plynari zde zapomneli dve riury a diky tomu zde vznika skladka odpadnich materialu a materialu k pouziti, protoze diky tem rouram auta nemohou zaparkovat, tak zde vznika skladka. A to pry ma jeste nastoupit UPC. Proc uz tedy nenastoupilo, kdyz zde nikdo v dirach nepracuje? Kdo ty prace hlida? Kdo hlida dodrzovani terminu? Kdo je koordinuje? Odpovi mi nekdo? Vzdyt tohle uz neni normalni!
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 27.9.2019 11:49)

   Dobrý den,

   při pokládkách inženýrských sítí existují určitá pravidla, která existují, například jako zde, z bezpečnostních důvodů a jsou vymíněna zákonem. Pokládky plynového potrubí, energetických vedení a různých jiných datových sítí nelze provádět současně. Z tohoto důvodu jsou místa kde proběhla revitalizace jedné inženýrské sítě zasypána, uzavřena provizorním povrchem z betonového potěru a následně se povrchy znovu otevírají v jiné strouze pro revitalizaci jiné sítě. Koordinace, jako taková, je plně v kompetencích Technické správy komunikací hl. m. Prahy, ale Městská část Praha 2 se v letošním roce zasadila o to, aby tyto práce probíhaly společně a ne v ročních odstupech, jak to bývá obvyklé na jiných Městských částech. Tento systém sice přináší krátkodobé zhoršení kvality prostoru, ovšem z dlouhodobého hlediska pak bude následovat delší období klidu, což místní radnice vnímá jako pozitivní záležitost která, jak věříme, povede ve výsledku ke zlepšení kvality života v Městské části Praha 2. Případné další práce v lokalitách, kde nyní probíhá revitalizace inženýrských sítí ve veřejném zájmu, budou podřízeny dlouhodobým záručním lhůtám na povrchy komunikací a nebude připuštěno jejich opakované narušení během těchto lhůt. Dle vize zdejšího silničního správního úřadu bude povolena nanejvýše havarijní oprava inženýrských sítí, na kterou má její vlastník/správce nárok vyplývající ze zákona. Městská část Praha 2, Odbor dopravy a územního rozvoje, oddělení dopravy nemá žádné zákonné kompetence k tomu, aby jakýmkoliv způsobem posuzovala technologické postupy na stavbě a nepřísluší ji organizovat práce či pracovníky dané společnosti provádějící revitalizace inženýrských sítí ve veřejném zájmu. Místnímu silničnímu správnímu úřadu tyto kompetence nejsou a nikdy nebyly svěřeny. Ve věci prováděných prací jako takových tedy doporučujeme se obrátit přímo na společnost která je vykonává. Ve Vámi popisované oblasti se v tuto chvíli pohybuje několik správců inženýrských sítí v rámci jednoho povolení zvláštního užívání komunikace. Po dokončeném plynovém řadu a probíhajících pokládkách energetického vedení mají přijít na řadu komunikační sítě a revitalizace připojení sloupů veřejného osvětlení. Po ukončení prací na inženýrských sítích ještě následuje pokládka finálních povrchů společností DAP.

   V tomto konkrétním případě, tedy v místě ulice Šumavská 4 – 8, je část etapizace stavby opravdu mimo termíny. Již dne 26.9.2019, bylo na místě provedeno místní šetření ke zjištění stavu věci na místě a se společností provádějící práce mimo povolené termíny bude dle výsledku tohoto šetření zahájeno správní řízení místním správním orgánem. To samé platí o nepovolených skládkách materiálu a zařízeních staveniště o kterých se zmiňujete.

   O případné rekonstrukci vodovodní sítě v tuto chvíli nemá Městská část Praha 2, Odbor dopravy a územního rozvoje, oddělení dopravy žádné informace. Takovýmito informacemi disponují předběžně pouze vlastníci/správci předmětné inženýrské sítě. Termíny prováděných prací se místní oddělení dopravy dozvídá až z podaných žádostí pro vydání povolení zvláštního užívání až v době před případným začátkem prováděných prací. S tímto dotazem tedy doporučujeme kontaktovat správce či vlastníka daného vedení inženýrských sítí.

   S pozdravem

   Marek Šebestík
   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Měření hluku (Hynek 26.9.2019 20:05)
  Dobrý den, zaujala mě odpověď ing. Chvátalové na otázku pana Jecha ohledně nadměrného hluku v Riegrových sadech a to “Hudební produkce byla dne 19.9.2019 použita na soukromém pozemku Sokola Královské Vinohrady.” a nic víc k problematice hluku. Co si pod tímto vyjádřením mám představit?
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 27.9.2019 11:42)

   Vážený pane Hynku,

   pokud se jedná o problematiku hluku na soukromém pozemku, máte pravdu, že jsme se k tomu nevyjadřovali, vzhledem k tomu, že Úřad městské části Praha 2 není oprávněn kontrolovat hladinu hluku. Jediným správním orgánem, který kontroluje dodržení hladiny hluku, je Hygienická stanice hlavního města Prahy. S dalšími dotazy se prosím obraťte na výše zmíněný správní orgán.

   S pozdravem,

   Ing. Kristýna Chvátalová
   Odbor životního prostředí

 • Otázka: měření hluku (Karel Jech 20.9.2019 12:44)
  Dobrý den, kdo je zodpovědný za nadměrný hluk v Riegrových sadech dne 19. 9.2019? Proběhlo nějaké měření přípustnosti hluku? V Krkonošské ulici drnčela okna a nebylo slyšet ani při zavřených dvojitých oknech vlastní rádio a telefon. V parku jsem po 22 hodině zaznamenal nejméně 16 vozidel (dodávky, nákladní i osovní auta). Městská policie sice byla na místě ale průjezd aut a hladinu zvuku nekontrolovala.
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 24.9.2019 8:25)

   Vážený pane Jechu,

   dovoluji si reagovat na Váš podnět týkající se hlasité hudby v Riegrových sadech a pohybu vozidel v parku po 22:00 hodině.

   Za nadměrný hluk z reprodukované hudby v Riegrových sadech dne 19.9.2019 je zodpovědný organizátor akce. Úřad městské části Praha 2 není oprávněn kontrolovat hladinu hluku. Jediným správním orgánem, který kontroluje dodržení hladiny hluku, je Hygienická stanice hlavního města Prahy.

   Hudební produkce byla dne 19.9.2019 použita na soukromém pozemku Sokola Královské Vinohrady.

   Pokud se jedná o pohyb vozidel v prostoru parku Riegrovy sady po 22:00 hodině, jednalo se o vozidla pořadatele s jednorázovým povolením za účelem dovozu a odvozu materiálu a techniky.

   Za OŽP, s pozdravem,
   Ing. Kristýna Chvátalová
   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Údržba ulice Oldřichova (Petr O. 29.8.2019 15:32)
  Dobrý den,

  chodník je v této ulici v naprosto špatném a neudržovaném stavu, je zde řada nerovností, uvolněné dlaždice, po dešti vznikají rozsáhlé kaluže ve kterých se usazuje nepořádek a bahno.

  Současně je zde poslední dobou velké znečištění - odpadky a psí exkrementy.

  Můžete prosím požádat TSK, Komwag a MP o řešení?

  Situace už začíná být zoufalá.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.8.2019 10:18)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali k přímému vyřízení TSK, a. s.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rozbité svítidlo VO (Karel Zeman 9.7.2019 2:42)
  Dobrý den,přímo u prodejny Billa, Bělehradská 350/50, 120 00 Praha Vinohrady, se nachází stožár č.590295, který slouží k osvětlení přechodu pro chodce. Svítidlo je však již delší dobu rozbité. Bylo zřejmě uraženo
  nějakým vyšším vozidlem. Stožár je nepoškozen, ze svítidla však zbylo
  jen torzo s visícími vodiči.
  Thmp Praha,která v současnosti
  obhospodařuje veř. osvětlení
  mi odepsala, že tento stožár nemá ve své evidenci a odkázala mě na městskou část Praha 2. Bylo by potřeba svítidlo opravit hlavně proto,
  že slouží k osvětlení přechodu
  pro chodce.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.7.2019 15:37)

   Dobrý den,pane Zemane,

   přisvětlení přechodu bylo vybudováno v rámci rekonstrukce Bělehradské, bohužel se nepromítlo do evidencí majetku. Situace se řeší a předpokládáme, že v nejbližších dnech bude svítidlo opraveno.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: výkopové práce ve Slezské a Budečské (Soňa Randáková 12.7.2019 10:49)
  Dobrý den, zajímá mne čeho se týkají výkopové práce ve výše zmíněných ulicích a hlavně, proč se k nim přistoupilo až po nedávném vydláždění. Trochu to připomíná socialismus. Díky za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2019 10:58)

   Dobrý den.

   práce se týkají obnovy zastaralých inženýrských sítí které jsou již v havarijním stavu. Opětovné předláždění probíhá na náklady společnosti provádějící výkopové práce odbornou firmou k tomu určenou správcem dané komunikace. Časový harmonogram vychází z koordinací participujících správců dotčených inženýrských sítí.

    

   S pozdravem

   Marek Šebestík

   odbor dopravy a územního rozvoje