OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: roušky (Jiří Štětina 19.3.2020 12:57)
  sdělovací prostředky včera-18.3. informovaly dle premiéra o tom, že obce dostanou k dispozici dostatečné množství roušek . pro své občany. Kdy to bude a kde k dostání. Objednávku na internetu e-schopu mám od konce února a dosud nic nedošlo.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2020 13:44)
   Dobrý den, pane Štětino,

   máte pravdu, že sdělovací prostředky o tomto informovaly. Každopádně v tomto případě se za obec považuje dle zákona hl. m. Praha, nikoliv městská část. V tuto chvíli čekáme na materiál i pokyny. Sledujte, prosím, náš web i FB stránky. O dalším vývoji budeme veřejnost informovat.
    
   S pozdravem
    
   L. Veselák
    
   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Roušky (Dan Richter 17.3.2020 10:27)
  Zajímalo by mě co dělá vedení MČ Praha 2 a její krizový štáb pro své občany, aby si mohli koupit roušky?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.3.2020 12:48)
   Dobrý den, pane Richtře,

   obraťte se, prosím, se svým dotazem na pana primátora, protože primátor nařídil nošení roušek v MHD, na úřadech, v provozovnách apod., ale doteď MČ žádnými ochrannými prostředky nevybavil….
   Praha 2 v současné době dělá maximum pro zajištění ochranných prostředků pro své zaměstnance, zaměstnance příspěvkových organizací zřízených MČ, pedagogy a také CSSP2.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: dětské hřiště U Vodárny (Zuzana Kricnerová 10.2.2020 15:06)
  Dobrý den,
  bylo by možné přidat na dětské hřiště i houpačku pro malinké děti.
  Děkuji za odpověď
  Zuzana Kricnerová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.2.2020 8:38)

   Dobrý den,

   děkujeme Vám za Váš podnět, který se týká houpačky pro batolata. Bohužel doplnění jakéhokoliv dalšího herního prvku na toto hřiště nelze z důvodu zachování dopadových ploch kolem jednotlivých herních prvků dle norem. Pro menší děti lze využít pružinové kolébačky a pískoviště.
   Houpačky pro batolata, tzv. vajíčka, lze využít na nedalekém dětském hřišti Havlíčkovy sady (horní) nebo Riegrovy sady. Děkujeme za pochopení

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: zábor prostoru (Alena Sittová 6.2.2020 10:05)
  Dobrý den, V Mánesově ulici č.20 před kavárnou Kaaba jsou umístěny nádoby se vzrostlými rostlinami, stojany s popelníky a další předměty Zasahují do prostoru chodníku, pokud je ještě před kavárnou zaparkované vozidlo, je průchod omezen- např.pro kočárky.Je tento zábor chodníku povolen, resp.je povoleno umísťování těchto překážek ? V neposlední řadě - nyní jsou tam umístěny i sklenice se svíčkami. Je i toto povoleno - otevřený oheň na veřejném prostranství ?
  Jak jsem se informovala, je často problém se zabíráním chodníku ze strany kavárny- zvláště pak v letních měsících, kdy umožňují venkovní sezení - na chodníku !
  Také by mě zajímalo, jak je možné, že je u stěny kavárny rozebrána část dlažby a umožněn tak růst keře.
  Podle názoru nájemníků i z okolních domů se stížnosti na provozovatele kavárny nikterak neřeší - s tím souvisí i opakované rušení nočního klidu hlasitou hudbou a hlukem návštěvníků dlouho do noci.
  Děkuji, Sittová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.2.2020 10:47)
   Dobrý den,

   na adrese, kterou uvádíte, neevidujeme žádný zábor. Obrátili jsme se na městskou policii, aby uvedené místo častěji kontrolovala. Poslední zpráva je, že květináče byly odstraněny zpět do provozovny (řešeno domluvou). Tím samozřejmě nelze vyloučit případnou žádost a povolení záboru za úplatu, zatím tomu tak ale není - tedy vše, co je před provozovnou na chodníku, tam nepatří. Takové situace včetně hluku a rušení nočního klidu řeší městská policie, pobočka v Korunní 15 (stálá služba 222 025 250 nebo 222 025 251).

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Nadrazi Vysehrad/Svobodova (Iva Mala 26.1.2020 15:40)
  Uzemi kolem trate u ulice Svobodova je nejenom higienicky ale take bezpecnostni hazard. Hromadi se tam odpadky, uzemi neni pod dohledem policie, trat je take volne pristupna a tim padem kazdy - vcetne deti (naproti je skola) - se muze dostat prijizdejicim vlakum. Jsem si vedoma majetkovych problemu v otazce nadrazi a take komplexni problematice revitalizace trati u Vytone. Jsem si take vedoma ze vyjednani mezi Prahou 2 a SZDC je pomerne slozite. Na druhou stranu, stav uzemi kolem nadrazi se uz leta nemeni - nebo zhorsuje - a ma to dopad na celkovou kvalitu zivota pro nas obcane. Jednou bych rada slysela co lze udelat a co konkretne Praha 2 podnika aby se tato "situace" uz konecne vyresila.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.1.2020 16:53)

   Vážená paní Malá,

   městská část Praha 2 se znepokojením sleduje situaci týkající se budovy nádraží Vyšehrad, která je ojedinělou nemovitou památkou. Dlouholetá nečinnost vlastníka vede bohužel k postupné devastaci památky. Zároveň okolí je v neudržovaném stavu. Opakovaně vyzýváme vlastníka spol. RailCity Vyšehrad, s. r. o., aby zabezpečil objekt a zajistil na okolním pozemku pořádek. Výsledkem je absolutní nečinnost této společnosti. Poslední výzva byla odeslána 15. 10. 2019 odborem dopravy a územního rozvoje, ÚMČ Praha 2. Obdobným způsobem se postupuje i ve vztahu ke Správě železnic, s. p., a  Českým drahám, a. s., jejichž pozemky jsou v sousedství. Bohužel se nejedná o znečišťování veřejného prostranství, které by mohl  ÚMČ Praha 2 sankcionovat. I nadále budeme apelovat na vlastníky dotčených pozemků na zajištění řádných úklidů.

   Ing. arch. Václav Vondrášek
   místostarosta

 • Otázka: Rozbité zábradlí v ulici Na Zbořenci (Monika Erbenová 22.1.2020 23:04)
  Dobrý den,

  v ulici na Zbořenci je již od podzimu rozbité zábradlí (viz foto). Prosím, kdy se plánuje jeho oprava? Situace je nebezpečná, nedaleko v ulici je mateřská škola, denně kolem procházejí děti, které mohou spadnout z relativně vysoké zdi.

  Děkuji Vám za odpověď,

  Monika Erbenová

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.1.2020 7:55)

   Dobrý den, paní Erbenová,

   Váš dotaz jsme předali správci, kterým je a. s. Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Níže je odpověď příslušného pracovníka.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


   Dobrý den, oprava je zadána. Dodavatel slíbil termín dokončení do konce ledna. Zaurguji opravu.

   S pozdravem

   Tomáš Janoušek

   správní technik

   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.

 • Otázka: Štrunc (David 10.1.2020 8:23)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je opravdu třeba, aby se park U Vodárny i v této roční době čistil fukarem. Myslím, že například dnes, když jsou na něm kaluže a celý podklad je mokrý, nemá to z hlediska písku, který je třeba uklidit význam. Pochopil bych to ve chvíli, kdy je v parku spadané listí ani to tam dnes není. Myslím, že se jedná o způsob, který je neekonomický, zbytečně hlučný a navíc se tak v centru zbytečně dostávají do vzduchu další splodiny, kterých z dvoutaktního motoru vzniká nepoměrně víc, než z aut. Je mi trochu trapné psát každý půlrok, mám však pocit, že každý půlrok firma zkouší, jestli to lidem stále vadí. Tak bych rád zdělil, že ano, vadí! Používejte prosím košťata stejně, jako se vám to dařilo v létě. Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.1.2020 13:05)

   Vážený pane Štrunci,

   děkujeme Vám za podnět, který se týká používání fukaru na dětském hřišti U Vodárny.

   Na území Prahy 2 se nachází cca třetina dětských hřišť s povrchem z tartanu, což je umělý, dosti porézní povrch, odkud lze jemný písek, který děti roznášejí z pískoviště po celém hřišti ven, vymést velmi těžko. Tento písek roznášený dětmi je i pod herními prvky a v neposlední řadě i v herních prvcích (tubusy, plošiny apod.), kam by se úklidová firma s košťaty nedostala, proto je zde použití fukaru jediná efektivní možnost. Vhledem k tomu, že tato celkem čtyři dětská hřiště s tartanovým povrchem jsou i prostorově náročné /velké plochy/, je zde použití fukaru i z hlediska časové úspory pro pracovníky úklidové firmy na místě.

   S pozdravem

   Ing. Lucie Machová

   referent odboru životního prostředí

   správa dětských hřišť

 • Otázka: e-koloběžky (Pavel Řezáč 13.11.2019 14:38)
  Budete to konečně řešit? Já se domnívám, že e-koloběžka na chodníku je:
  -nedovolené parkování
  -černá skládka
  -ohrožení bezpečnosti
  (není ztráta/nález)
  Úřad MČ musí řešit. Má městskou policii, Komwag.
  Má k dispozici parkoviště odtažených aut - tam si majitel vyzvedne odklizené koloběžky po zaplacení odvozu/odtahu a parkovného.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 14:52)

   Dobrý den,

   ÚMČ Praha 2 nemá Městskou policii, ta je zřizovaná hl. m. Prahou a také ji hl. m. Praha řídí, odtahové parkoviště je k dispozici Správě služeb hl. m. Prahy a ne ÚMČ Praha 2, firma Komwag není zřízena pro odtahy, ty jsou plně v kompetenci Správy služeb hl. m. Prahy. Poslední informaci kterou máme je, že hl. m. Praha připravuje zásady pro pohyb a stanicování elektrokoloběžek. Městská část Praha 2 nikdy neodsouhlasila pohyb elektrokoloběžek na svém území, pokud nebudou splněny podmínky, které jsme stanovili - a ty splněny nebyly.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Výkop na Palackého náměstí (Vaculíková 13.11.2019 7:02)
  Dobrý den,
  již několik týdnů "zkrášluje" Palackého náměstí před budovou Min. zdravotnictví výkop přesně v prostoru tramvajové zastávky. Výkop je obehnaný zábradlím a zapadaný silnou vrstvou listí a v tomto stavu je od počátku. Znáte důvod, proč se tam výkop objevil a jak dlouho tam ještě cestujícím bude překážet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 8:41)
   Dobrý den, paní Vaculíková,

   velmi pravděpodobně jde o budování pilotního testovacího prototypu zastávkového přístřešku a zábradlí, jež má vytvořit nový mobiliář. Akci zastřešuje Magistrát hl. m. Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. 
   Zkuste se, prosím, obrátit na IPR, Kancelář komunikace, Vyšehradská 57, tel.: 723 063 887.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkování na chodníku před ZŠ Na Smetance (Jan Czerný 13.10.2019 23:02)
  Považujete to za normální a přípustné?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.10.2019 9:15)

   Dobrý den,

   jedná se o dopravní přestupek, který je plně v kompetenci obou policií a nikoliv městské části. Předáváme k přímému vyřízení.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje