OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stížnost na stav chodníku (Rösslerová Regina 15.1.2019 10:14)
  Ráda bych se zeptala na opravu chodníku Kladská ul. Praha 2, Vinohrady, který je v naprosto zoufalém stavu, včera jsem byla svědkem pádu tatínka s malým dítětem v náručí. A není to ojedinělý případ.Děkuji moc předem za odpověď,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 10:28)

   Dobrý den,

   Váš dotaz přeposílám k přímému vyřízení na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je pověřena vlastníkem pozemní komunikace hl. m. Prahou k údržbě a opravám pozemních komunikací.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Chodníky v Nuselském údolí (Jan K. 9.1.2019 14:25)
  Hezký den,

  obracím se na Vás se dvěma dotazy.

  Ad1) zdali máte od TSK k dispozici informaci, kdy bude pokračovat rekonstrukce Jaromírovy ulice a bude odstraněno spučasné provizorium panelových nástupních ostrůvků

  Ad)V diskuzi jste slibovali rekonstrukci otřesného chodníku v Oldřichově, máte prosím informaci, kdy by měla akce začít?

  Mockrát děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.1.2019 14:51)

   Dobrý den,

   zatím jsme teprve dostali k vyjádření dokumentaci pro stavební povolení (DSP), která je bez konkrétních dat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Stavba domu Belgická 5 (Kotábová Cveta 19.12.2018 13:05)
  Mohu se dotázat co si mám představit u stavby pod popisem akce:viz příloha??!! Který památkář se podepsal na stavební povolení takového rozsahu v první památkové zóně? A který úředník? Jak je stavba a zábor ulice kontrolovaný MČ?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.12.2018 11:29)

   Dobrý den,

   Stavební úřad vydal na stavbu stavební povolení  pod č.j. OV/043230/2016/Nova ze dne 24.11.2016 a pod č.j. OV/067172/2018/Nova ze dne 26.6.2018.

   Stavební povolení bylo vydané v rozsahu:

   I.  přístavba 9-ti podlažního dvorního objektu domu č.p. 681 Vinohrady do výšky jeho podkroví včetně výtahové šachty
   II.  nová střešní konstrukce krovu domu č.p. 681 při zachování stávající výšky hřebene střechy
   III. stavební úpravy 1.PP -  2.NP domu č.p. 681 v souvislosti se změnou počtu podlaží (namísto 3 podlaží vzniknou 4 podlaží), změnou užívání 1.NP na 2 prodejny,
   dispozičními úpravami bytů ve 2.NP - 8.NP,  vybudováním balkonů na uliční fasádě ve 2.NP - 6.NP s přesahem nad pozemek parc. č. 4182
   a na dvorní fasádě ve 2.NP - 8.NP, zateplením dvorní a uliční fasády, instalací plynové kotelny v 1.PP a
   osazením dvou klimatizačních jednotek na střeše
   Praha 2, Belgická 5

   ve znění změny stavby:

   změna počtu nadzemních podlaží objektu v uliční části domu, nově navrženo 9 podlaží

   dispoziční změny všech podlaží, změna polohy výtahové šachty a schodiště

    

   K oběma rozhodnutím byla doložena kladná stanoviska Odboru památkové péče hl. m. Prahy. Stavební úřad opakovaně na stavbě prováděl kontrolní prohlídky. Ohledně záboru je příslušný Odbor dopravy ÚMČ Praha 2.

    

   Ing. Radka Nováková

   oddělení územního rozhodování
   odbor výstavby

  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.12.2018 8:48)

   Dobrý den,

   ve vydaných rozhodnutích je používán termín nástavba a přístavba dle terminologie zákona 183/2006 Sb. Zákon o územním plánování a stavebním řádu („stavební zákon“).

   Součástí projektové dokumentace doložené k oběma rozhodnutí byl i výpočet dopravy v klidu dle platných „obecných technických požadavcích na výstavbu v hl. m. Praze“. Nárůst počtu parkovacích stání bude zajištěn ve dvoře domu, který je přístupný stávajícím průjezdem.

    

   Ing. Radka Nováková
   oddělení územního rozhodování

   odbor výstavby

 • Otázka: osvětlení v ulicích (M. Timingeriu 8.12.2018 19:37)
  Dobrý den,
  nešla by lépe osvětlit ulice Lublaňská a případně i k ní přilehlé? Není tam skoro vidět na krok. Dále odstranit nebo zvětšit nebo častěji vynášet odpadkový koš na rohu LubLaňské a Tyršovy. Je věčně přeplněný a odpadky se váli všude okolo. A dále chybí přechod pro chodce na křižovatce Lublaňská a Koubkova. S pozdravem a poděkováním M.Timingeriu
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2018 14:50)
   Dobrý den,

   co se týká odpadkového koše v Lublaňské ulici (roh Tyršova) – prověříme četnost vývozu a dodržování harmonogramu vývozu u spol. Komwag, a. s. Většinu košů na území Prahy 2 tato společnost obsluhuje pro TSK hl. m. Prahy, a. s. Koše se převážně vyvážejí každý den včetně sobot a nedělí. Komwag bude požádán o zajištění dodržování stanovených vývozů.
   Osvětlení ulic má na starosti společnost Technologie hlavního města Prahy, a. s., která je dceřinou společností Magistrátu hl. m. Prahy. Svůj požadavek/stížnost na nedostatečné osvětlení směrujte proto na tuto společnost. Doporučuji použít e-mailovou adresu info@thmp.cz, případně telefonní linky 277 004 055 nebo 778 889 801.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Belehradska-Pod Karlovem (Vaclav Klimt 16.11.2018 18:54)
  Dobry vecer, zajimalo by me, zda pri rekonstrukci pesi spojky mezi ulicemi Belehradska a Pod Karlovem je v planu prekonat co se doby realizace tyce stavbu tuneloveho komplexu Blanka. V podstate trivialni predlazdeni zde probiha jiz nekolik mesicu. Chodim tudy jednou tydne a vsechny zmeny za tyden jsou v podstate neznatelne.
  Dekuji za odpoved
  Vaclav Klimt
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.11.2018 9:46)
   Dobrý den, pane Klimte,

   rekonstrukce propojovací cesty Pod Karlovem je v současné době z jedné třetiny plochy zadlážděna, je nainstalováno nové kovové zábradlí, osazeny obrubníky . Práce probíhají dle schváleného HMG a předpokládaný termín ukončení prací je 30. 11. 2018. 

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Oldřichova ulice (Jakub Slanina 9.11.2018 14:59)
  Dobrý den,

  rád bych Vás požádal o řešení situace na nároží ulic Oldřichova a Svatoplukova, kde se schází alkoholici, pijí na veřejnosti alkohol, močí zde za bílého dne na domy a obecně prostor znečišťují a to v blízkosti ordinace. Nepište prosím, že máme pokaždé volat MP, není možné reagovat na dlouhodobý problém a porušování vyhlášek tím, že občané budou každý den hlásit opakovanou situaci na linku tísňového volání. Kdyby hlídka MP, která tudy pravidelně prochází tuto situaci neignorovala, tak je problém dávno vyřešen. I my jsme Praha 2! Děkuji za řešení.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 12:47)
   Dobrý den,

   požádali jsem jak MP Praha, tak Policii ČR o součinnost.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice a Křesomyslova. (Daniel Bašus 9.11.2018 14:34)
  Dobrý den, prosím, můžete zvěřejnit plán rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice? Myslím, jak bude ulice nově vypadat, stromy, parková úprava Ostčilova náměstí, přechody u zastávky Svatoplukova, tram zastávka Svatoplukova, šírě silnice, cyklostezky,atd...? Můžete mě odkázat na nějaký hotový plán rekonstrukce?
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 11:33)

   Dobrý den,

   takový plán, který bychom mohli zveřejnit, nemáme, v tomto případě doporučuji obrátit se na IPR hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: chodník (Jan Hanzlík, Nemovitost Oldřichova 49 a.s. 24.10.2018 15:32)
  Dobrý den,

  v minulých týdnech probíhala rekonstrukce el. přípojek v celé Oldřichově ulici. Rád bych reklamoval stav chodníku, v jakém ho realizační firma nechala. V chodníku jsou opravdu velké díry a to i přímo před naším vchodem (viz příloha). Prosím o úpravu chodníku, v tomto stavu je opravdu nebezpečný.

  Děkuji

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 16:00)
   Dobrý den, pan Hanzlíku, obraťte se, prosím, na Technickou správu komunikací, a. s., (TSK), která chodníky spravuje a po skončení prací si měla chodník převzít. TSK by měla po zhotoviteli požadovat nápravu.
   (http://www.tsk-praha.cz/wps/portal) Oddělení oblastní správy pro MČ Praha 2 sídlí v Rejskově ulici 1052/1.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce kobky na náplavce (Jana Biskupová 14.8.2018 10:34)
  Dobrý den,zajímá mne proč už asi před třemi měsíci byla přerušena práce na vybudování slibovaných kavárniček na náplavce Rašínova nábřeží.(směr od Vyšehradského tunelu)Místo je rozbourané,ohraničené vlnitým plechem a schody z nábřeží uzavřené-omezující příchod na náplavku.Kavárničky měly být uvedeny do provozu už v červnu.Dělá to ostudu jinak krásnému místu pod Vyšehradem.Děkuji Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.8.2018 10:47)
   Dobrý den, paní Biskupová,

   obraťte se, prosím, na koordinátora správy náplavek z firmy TCP, a. s. – pan Ing. Jan Nejedlý: j.nejedly@tcp-as.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
 • Otázka: Re: Rozvoj Nuslí (Martin Vtípil 24.7.2018 10:59)
  Dobrý den,

  nedá mi to a musím reagovat na příspěvek paní Trojanové.

  Rozvoj Nuslí rozhodně nevnímám pozitivně. V poslední době na mě celá čtvrť působí spíše jako vyloučená lokalita a zanedbaná, zapomenutá část Prahy 2. Nemluvě o pracích, které probíhají naprosto neefektivně. Nedávno byly chodníky rozkopané kvůli plynu, teď kvůli elektřině a za rok snad KONEČNĚ kvůli výměně povrchu, které jsou v naprosto katastrofálním stavu. Okolí Botiče je zavaleno odpadky, na které jsem vás už 3x upozornil a doposud jsem nedostal odpověď. Zastávka Svatoplukova je vyřešena vysloužilou kolejovou deskou, kolem trati je vyvrácený plot, v parku chybí kus oplocení, oprava vybetonování kolem oplocení v ulici Sekaninova bylo vyřešeno za pomoci nevzhledných hromádek betonu, staré lavičky byly nahrazeny sic novými, ale namísto původních byly přilepeny k asfaltu. Poslední kapkou pro mě byla včerejší návštěva parku Folimanka, kde rozhodně není nedostatek laviček. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu (asi prostě zbyla, tak kam s ní) jste tam umístili lavičku, která je naprosto odlišná od zbytku. Působí tak jako pěst na oko, zpracováním i vzhledem je mezi současné vybavení parku naprosto nevhodná. Prosím tedy o její okamžité odstranění. Věřím, že nikomu chybě nebude. Jako by nestačilo, že na I.P. Pavlova je v okolí zastávky asi 15 druhů odpadkových košů. Obecně tedy sjednocení mobiliáře radnici MČ P2 moc nejde. Na podzim budou volby, doufám, že občané už konečně otevřou oči.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.7.2018 15:20)

   Dobrý den, pane Vtípile,

   městská část Praha 2 dlouhodobě preferuje koordinované rekonstrukce ulic, včetně inženýrských sítí atd. V drtivé většině případů však není investorem akce a nemá svěřeny do správy příslušné pozemky, takže nemůže sled prací ovlivnit přímo. Bohužel se nezdařila koordinace v případě prací v ul. Na slupi, Ostrčilovo náměstí a Jaromírova. Dopravní podnik hl. m. Prahy nemohl již dále odkládat chystanou rekonstrukci tramvajové trati, která byla v havarijním stavu. Technická správa komunikací hl. m. Prahy a.s. (TSK) však tou dobou ještě neměla projekčně připravenou rekonstrukci povrchů a práce tedy neproběhly naráz, jak bylo preferováno Prahou 2. V koordinaci tedy nyní probíhají alespoň práce na plynovodním řadu a elektrických kabelech. Rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice snad započne následující rok, do té doby je zastávka Svatoplukova v provizoriu. Ulice Oldřichova předmětem rekonstrukce není, ale městská část ji ve spolupráci s TSK zařadila do Chodníkového programu, neboť povrchy chodníků jsou ve špatném stavu.  

    Ve věci údržby koryta a břehů Botiče na území Prahy 2 jsme oslovili správce pozemků, tj. TSK hl. m. Prahy a.s. a Lesy hl. m. Prahy a.s. Níže uvádíme jejich vyjádření.

   Lesy hl. m. Prahy standardně uklízí celý tok potoka Botiče 2x ročně na jaře a na podzim.  Zhruba 2 x až 4 x měsíčně vyjíždí na úklidy části úseku, na které  upozorňují občané, jedná se o vyhozené ledničky, gauče, křesla a podobný odpad ve vodním toku. V období od 15.5 do 15.6. proběhl nadstandardní úklid. Takže další plánovaný úklid vodního toku proběhne na podzim letošního roku, pokud se nenaskytne zvláštní událost.

   Pozemek, na kterém je nyní nejvíce odpadků, je ve správě TSK (zelené břehy – svah). Správce zeleně, který má tento prostor na starost, přislíbil provedení úklidu v nejbližším možném termínu.

   V další části Vašeho dotazu ohledně umístění jiného typu laviček v parku Folimanka je situace následující.  V roce 2007 provedla městská část realizaci revitalizace I. etapa. V rámci této etapy byly použity  lavičky Vídeň,  které byly odsouhlaseny dotčenými orgány státní  správy.  Staré lavičky, které jsou zničené vandaly nebo jsou dožilé a nelze zajistit jejich repase či opravu, jsou postupně vyměňované  za stejný typ.  Plánujeme výměnu  laviček   v celé řadě.

    Odbor životního  prostředí  a odbor dopravy a územního řízení