Občané se mohou vyjádřit ke kvalitě životního prostředí

Projekt Zelené město, o kterém jsme čtenáře Novin Prahy 2 informovali v minulém čísle, pokračuje.
Ve schránkách všech obyvatel naší městské části se v posledním lednovém týdnu objevily dotazníky zaměřené na kvalitu životního prostředí v Praze 2.
Radnice se tak může dozvědět, jak rezidenti hodnotí současné využití veřejných prostor a jaké změny a úpravy by ve své městské části uvítali.
„Doufáme, že občané využijí možnost vyjádřit se k prostředí, ve kterém žijí. Jejich názory jsou pro nás a naše rozhodování nesmírně cenné,“ uvedl zástupce starosty Ing. Libor Krátký. Na náměstí Míru a Palackého náměstí se objevily zelené informační stany ve tvaru indiánských tepee, které zde stály již v závěru loňského roku. Obyvatelé a návštěvníci Prahy 2 zde budou moci získat další informace a zároveň se zahřát šálkem zeleného čaje. Po vyhodnocení dotazníků se 27. března uskuteční veřejné setkání s občany, na kterém bude prezentováno vyhodnocení dotazníkové akce.
Projekt Zelené město organizačně zajišťuje občanské sdružení Agora CE s podporou městské části Praha 2.
Jeho realizaci finančně podporuje společnost Philip Morris ČR, a. s., která se před nedávnem přistěhovala na Karlovo náměstí a ráda by tímto způsobem pomohla čtvrti, kde působí. Další informace na: www.zelenemesto.cz.   red

red

Zveřejněno: 07.02.2003 – support@publix.cz