Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hodil by se přechod (Tereza Škoulová 15.8.2019 17:49)
  Podnět: Dobrý den, když vidím, kolik lidí (včetně mě) pravidelně přebíhá křižovatku Máchova/Francouzská/Slovenská, napadá mě, zda by se v místě nehodil přechod. Navazoval by na dva stávající přes Máchovu i Slovenskou. Přechod se semaforem až o kus níž, což evidentně není motivace pro ty z nás, kteří pravidelně míří právě na hřiště/do parku/do knihovny, které jsou v horní části Korunní ulice. Díky! Tereza Š.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.8.2019 10:04)

   Dobrý den,

   děkujeme za podnět. Dané místo leží na horizontu/těsně za horizontem a ještě za zatáčkou, po posouzení Policií ČR z hlediska bezpečnosti není možné v daném místě přechod zřídit. Chodci by měli využít dva stávající přechody přes ulici Francouzskou, jeden u křižovatky s ulicí Budečskou je vzdálen pouhých 70 metrů, druhý do parku pak 130 m níže.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: kontejnery na rohu Kladské a Korunní (Klára Hrušková 13.8.2019 14:17)
  Dobrý den, ráda bych zopakovala svojí otázku na kontejnery na rohu Korunní a Kladské. V nedávné době došlo ke změně a místo nornálních kontejnerů jsou na místě kontejnery s malými otvory, kam není možno vložit například naplněnou tašku s odpadem. Vede to k tomu, že tyto tašky se válí po okolí, vítr odfoukává odpadky z těchto tašek. Odpověděli jste mi, že projíždí firma, která okolí uklízí. Jak probíhá tento úklid? POkud se nepletu, tak vše okolo nahází na komunální odpad a odveze do spalovny. Lidé ale na místo vozí věci na třídění. Co s tím? Okolo je nepořádek, nedá se tam nic vyhodit, protože kontejnery jsou přeplněné, a věci, které jsou mimo kontejnery, se odváží do komunálu. Můžete zjednat nápravu?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.8.2019 14:34)

   Vážená paní Hrušková,

   vývoz obsahu kontejnerů je zde na maximální frekvenci. Situace by se výrazně zlepšila, kdyby do kontejnerů odkládali tříděný odpad pouze občané, pro které jsou tyto nádoby určeny (ne podnikatelé z okolí i z dáli), a ti přizpůsobili velikost vkládaného velikosti otvoru. Tedy jednu velkou tašku nahradili dvěma menšími, krabice rozřezali atd.

   Odpad, který je v rozporu s vyhláškou odkládán okolo nádob, je odvážen do sběrného dvora a dle možností roztříděn. Z vlastní zkušenosti vím, že nejen na zemi, ale i v kontejnerech je pravidelně odpad, který tam nepatří.

   S pozdravem

   Bc. Dana Havránková

   referentka

   ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostřed
 • Otázka: Nejednoznačné značení (Marek Turnovec 12.8.2019 0:04)
  Dobrý den,

  v Šumavské máme takovéto trochu rozporuplné značení. Už několik dní. Podle jedné značky to rovně jde, podle druhé ne. Podle jedné přikázaný směr jen vlevo a vpravo, jiná značka zase odbočení vpravo zakazuje.

  Já vím, § 76 zákona o provozu na pozemních komunikací je sice dočasné značení nadřazeno tomu trvalému, ale v jiných podobných případech je to trvalé značení v takových případech nějak "zneplatněno" - buď přelepením ("přeškrtnutím") oranžovými páskami, nebo třeba zakrytím černým igelitem. Proč to jinde jde a tady ne?

  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Marek Turnovec
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.8.2019 8:52)

   Dobrý den.

   jak jste již napsal, přechodná úprava provozu na pozemní komunikaci je nadřazena místní úpravě provozu. Přeškrtnutí, zakrytí či zneplatnění dopravního značení místní úpravy provozu není povinně zakotveno v zákoně, tudíž není plně vymahatelné.

   Stavba byla na tento stav již upozorněna, současně pak byla vyzvána k uvedení místa do stavu dle stanovení a ke sjednocení způsobu jeho výkonu.

   S pozdravem

   Marek Šebestík

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Aukce o byt (Martin Novák 7.8.2019 12:01)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude další obálková aukce o byt?

  jestě bych se chtěl zeptat, jestli na to mám také nárok, když mam trvalé bydliště na Praze 2. Je mi 23 let. Děkuji za odpověd.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.8.2019 8:39)

   Dobrý den pane Nováku,

   termín další veřejné soutěže o pronájem obecních bytů za smluvní nájemné, tzv. aukce, zatím nebyl stanoven. Z tohoto důvodu doporučujeme sledovat naše webové stránky, a to rubriku volné byty  http://www.praha2.cz/Volne-byty, kde naleznete v případě vyhlášení nové aukce jednotlivé nabídky bytů, ale i nová pravidla, s kterými doporučujeme se řádně seznámit, neboť trvalý pobyt není jedinou podmínkou pro možnost účasti v aukci.

   Hezký den,

   Jana Závorková

   referent bytového oddělení

   odbor majetku a investic

 • Otázka: Rozkopané ulice, uzavírky, jednosměrky (Marek Turnovec 4.8.2019 22:28)
  Dobrý den,

  ještě bych se rád vrátil k tématu různých uzavírek a změn jednosměrek v oblasti Šumavské, Chodské a dalších navazujících ulic.

  Ve Slovenské ulici (před jejím vyústěním na Francouzskou) máme garáž, zrovna v sobotu jsme do ní chtěli autem zajet, už tedy poučen jsem jel Lužickou ulicí, chtěl odbočit do Chodské - a bohužel, najednou je zde také obrácena jednosměrnost. Navíc ke garáži nebylo v podstatě kudy se legálně dostat - na konci Slovenské a Šumavské jsou zákazové značky.

  Proč třeba u těch zákazových značek nejsou doplňkové cedule, které by umožňovaly vjezd alespoň uživatelům garáží? V Bělehradské ty zákazové značky takovýmito doplňkovými značkami opatřené jsou, ale tady z nějakého důvodu ne (resp. jen "mimo stavbu").

  Další věc je, že z té Slovenské je pořád na Francouzskou výjezd normálně možný, výkop není tak rozsáhlý. Pokud tam třeba přes den jsou nějaké stavební stroje a průjezd by možný nebyl, proč zákaz není osazen jen po dobu prací, ale i přes noc a přes víkend, kdy se na místě nic neděje (aspoň tento víkend se nezdálo, že by nějaké práce zrovna ve Slovenské probíhaly)?

  Proč musí být tolik míst osazeno různými zákazy i v době, kdy se na místě nic neděje? Chápu, že je některé věci třeba opravit a postavit, ale proč zde není větší snaha minimalizovat omezení pro zdejší obyvatele?

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 11:53)

   Dobrý den.

   v pátek se změnila etapa probíhajících prací, a z toho důvodu byla ulice Šumavská v úseku mezi Lužickou a Slovenskou zobousměrněna, ulice Slovenská v úseku mezi Chodskou a Šumavskou, a ulice Chodská  v úseku mezi Lužickou a Slovenskou taktéž.

   V místě ulice Slovenská 5 bylo dle situace v pátek možno volně užít vjezdu, jak situace vypadala v sobotu víme pouze od Vás. Stavba byla náležitě poučena o zachování přístupu a příjezdu k dotčeným objektům a bude příslušně upraveno dopravní značení.

   Ve věci průjezdu uzavřenou částí ulice Slovenská a při jiných podobných opatřeních, kde se zdá, že by se dalo projíždět, nejsou tyto zákazy osazeny jen tak z libovůle. V místě probíhá protlak pod komunikací, kdy nosnost a pevnost podkladových vrstev je částečně po určitou dobu narušena a není možné zde pustit provoz, jelikož by došlo k propadům či vyvalení podkladových vrstev komunikace do výkopu. Řidiči, kteří takováto místa přes zákaz projíždějí, neriskují jen poškození vlastního a cizího majetku, ale i zdraví účastníků provozu. Ve věci minimalizace dopadů na obyvatele Městské části Praha 2 provádí oddělení dopravy maximum v rámci nám svěřených kompetencí, kdy úspěšně probíhají koordinační jednání s dodavateli stavebních prací a jejich seskupování do projektů revitalizací inženýrských sítí a podobných projektů. Omezení tak sice vypadá rozsáhle, ovšem oproti praxi na jiných městských částech, kdy místní úřady povolí několikanásobné provádění stejných výkopů v časovém rámci několikaměsíčních odstupů, je tato forma do budoucna velmi šetrná k obyvatelům Prahy 2, kdy v daných oblastech, kde proběhne takováto revitalizace, nemělo v příštích letech docházet k dalším akcím tohoto typu, čímž by mělo dojít k celkovému zlepšení kvality komfortu života na Městské části Praha 2.

   Hezký den, 

   Marek Šebestík

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Kvalita ulic a chodníků (Marek Turnovec 4.8.2019 21:58)
  Dobrý den,

  již to budou asi 2-3 roky, kdy byla docela pěkně zrekonstruována Moravská ulice - nový živičný povrch vozovky, chodníky z pražské mozaiky. Ale kolem je spousta dalších ulic - Lužická, Šumavská, Chodská - kde jsou chodíky v podstatě jen záplata na záplatě, vozovka také nic moc - občas se největší defekty opraví nějakou další záplatou...

  Počítá se někdy s nějakou rekonstrukcí i těchto ulic? Pokud ano, kdy? Je na ty ulice třeba nějaký pořadník?

  Děkuji předem za odpověď.

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 11:50)

   Dobrý den,

   své dotazy musíte zasílat na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, která je hl. m. Prahou, jež je vlastníkem pozemních komunikací, pověřena správou a rekonstrukcemi pozemních komunikací. Městská část zaslala své požadavky na pozemní komunikace, které chce přednostně zrekonstruovat, a dokonce na tyto rekonstrukce přidala nemalé finanční prostředky. Poslední zpráva, kterou jsme dostali je, že se chodníkový program zastavuje.

   S TSK jsme stále v jednání.

   Pro upřesnění, Lužická byla ze strany městské části požadovaná celá pro rok 2021, Šumavská 2022, Chodská 2023.

   Ulice jsou vybírány na základě bodování od 1 do 5 a 5 je nejhorší.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: koloběžky LIME-pro p. Gála (Vácha 3.8.2019 8:05)
  Pane Gál, ptám se opakovaně , proč nejsou zaparkované koloběžky Lime na území MČ P2 odstraňovány neprodleně Městskou policií? Odpověděl jste mi že pokud si dám na chodník např skříň nebo křeslo, nebo sedačku,"" postupovalo by se podle zákona o pozemních komunikacích.""a předměty by byly odstraněny!!!
  Koloběžky Lime pokud vím nemají žádné povolení od MČ P2 na chodnících parkovat, ani nemají žádná vyhrazená místa k stání atp.Tak proč to MČ P2 dlouhodobě trpí a MP nejedná?
  Samozřejmě na Magistrát sem se již obrátil, ale očekávám iniciativu z radnice P2.
  Na kolobežkách po chodnících P2 jezdí již i skupiny třeba 10 opilců za sebou, vedle sebe atd. z Anglie-kam to až necháte dojít ????
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 11:48)

   Vážený pane,

   i my jsme nespokojeni s tím, že firma Lime nedodržuje dohodu mezi Prahou 2, ale především Magistrátem hl. m. Prahy, který s firmou podepsal memorandum. Jelikož Praha 2 není zřizovatelem Městské policie, proto ani nemůže Městské policii nic nařizovat, nezbývá nám, než se obracet na MHMP, zatím bezvýsledně. Městská část o podnětech občanů MHMP informuje opakovaně.

   Proto doporučuji, abyste nás podpořil a své poznatky odesílal na Odbor dopravy MHMP.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: rekolaudace ateliéru na byt (Irena Urbanová 5.8.2019 6:47)
  Přeji hezký den,

  na Praze 2 v Legerově ulici jsem koupila ateliér. Bude zde bydlet syn - student VŠ. Rádi bychom ateliér rekolaudovali na byt. Status ateliéru byl určen z důvodu nedostatečného proslunění. Mám informaci, že požadavek na proslunění byl 23. 10. 2018 zrušen. Dotaz: 1) co vše potřebuji k rekoulaudaci ateliéru na byt? 2) Co vše musí ateliér splňovat aby mohl být rekolaudován na byt? děkuji a jsem s pozdravem Irena Urbanová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 10:35)
   Dobrý den,

   zdejší odbor výstavby jako příslušný stavební úřad může rozhodovat a posuzovat konkrétní návrhy a žádosti podané ve věcech upravených zákonem č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu v rozsahu vymezeném vyhl. č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy v platném znění, kterou se vydává Statut hl. m. Prahy.

   Nejní oprávněn podávat výklad jednotlivých ustanovení stavebního zákona ani konzultovat projektovou dokumentaci, pokud není součástí konkrétního návrhu či žádosti. Obecné informace v tomto smyslu neposkytuje ani vzhledem k přesně vymezené působnosti odboru výstavby jako správního orgánu.

   Zkuste odkaz http://praha2proobcana.cz/potrebuji-si-vyridit/stavebni-rizeni/ a nebo zde, kde jsou právní rady http://www.geniusloci.cz/ateliery-a-zamotane-paragrafy/


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17.6.2019 (Matěj Tyč 30.7.2019 16:21)
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, kdy budou online zveřejněny výsledky veřejné soutežě bytů za smluvní nájemné, jež proběhla 17.6.2019.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  S pozdravem,

  Matěj Tyč
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 9:57)
   Dobrý den,

   výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17. 6. 2019 budou zveřejněny poté, co je schválí Rada měststké části Praha 2. Nejbližší jednání Rady je 12. 8. 2019.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Šumavská - změna jednosměrnosti (Marek Turnovec 26.7.2019 6:23)
  Dobrý den,

  bydlím v Šumavské ulici (v její části u Slovenské ulice) a včera večer při návratu domů mě trochu zaskočilo to, že právě v poslední části ulice byla obrácena "jednosměrnost" - tzn. místo dále k ulice Slovenská je to najednou od ulice Slovenská.

  Mohu se zeptat proč? Vím, že teď budou probíhat nějaké práce na Francouzské - je to kvůli tomu? Ale v čem to konkrétně pomůže? Úsek od Šumavské k Francouzské je podle dalšího značení zdá se obousměrný, ale když jsem se šel ještě podívat na Francouzskou, tak se nezdá, že by se z ní smělo do Šumavské vjíždět.

  Teď nevím, jestli je tedy nutné jet Slovenskou až z ulice na Šafránce, nebo jestli to nějak půjde Chodskou, asi budu muset ještě provést další terénní průzkum, ale není někde k dispozici třeba nějaká mapa či plánek, abych si mohl vůbec naplánovat cestu domů?

  Předem děkuji.

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.7.2019 14:57)

   Dobrý den,

   k otočení jednosměrnosti došlo v souvislosti s pracemi na komunikaci Slovenská při křižovatce s ulicí Francouzská, kde je nyní zakázán vjezd. Šumavská tedy slouží k odvedení dopravy z ulice Slovenská. Do ulice Šumavská, v úseku Slovenská – Lužická je možné dojet ulicí Chodská – Slovenská. Všechna omezení jsou pravidelně vyvěšována na úřední desku Úřadu Městské části Praha 2, kde je k nahlédnutí i grafická příloha.

   S pozdravem

   Marek Šebestík

   odbor dopravy a územního rozvoje 

Vytisknout