Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: aukce nájmů (Pavel Brückner 4.8.2017 11:23)
  Dobrý den,
  zajímalo by mně,proč dosud nebyly zveřejněny výsledky aukce nájmů ze dne 26.6.2017 a přibližný termín další aukce.Díky.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2017 11:58)
   Dobrý den, výsledky byly zveřejněny dnes. Přibližný termín dalších aukcí není zatím znám.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Dotazy k parkovací revoluci (Havlíček 3.8.2017 16:31)
  Pěkný den,

  jak mám prosím zjistit zda vozidlo po 1.10.2017 parkuje v modrých zónách oprávněně? Plánuje hlavní město či městské části nějakou aplikaci či webovou stránku, kde by se zadala registrační značka tohoto vozidla a ověřilo by se, zda má povoleno oprávněné stání v ulici? Ptal jsem se v době plánování této parkovací revoluce v Praze minulého radního pro dopravu Nouzy na Magistrátu a nebyl mi schopen odpovědět.

  Od 1.10. mají přestat platit taktéž jednorázové stírací parkovací kupony za okno, hojně v minulosti proklamované pro řemeslníky či návštěvy rezidentů. Kde je možno tyto nakoupené neuplatněné parkovací kupony vrátit na magistrátu či MČ?

  A poslední dotaz zda bude po 1.10. zrušena místní příslušnost pro vyřízení agendy povolení parkování v modrách zónách u dopravních přepážek na jednotlivých MČ vykonávajích v podstatě agendu v magistrátním informačním systému.

  Děkuji
  Havlíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2017 10:55)

   Dobrý den,

   ze strany „běžného občana“ žádná kontrola možná není, systém je plně automatizován a oprávněnost parkování kontrolují skenovací vozidla projíždějící ulicemi. Doplňkově mohou oprávněnost parkování ověřit strážníci městské policie mobilním skenovacím zařízením, ale nový systém je primárně nastaven tak, aby plně nahradil časově náročnou kontrolní činnost strážníků, kteří se tak budou moci věnovat jiné hlídkové činnosti v ulicích. Dle našich informací zřizovatel ZPS hl. m. Praha žádnou podobnou webovou stránku či aplikaci nepřipravuje.

   Stírací parkovací karty vrátit nelze, neboť konec jejich prodeje i platnosti byl deklarován s dostatečným předstihem již v ceníku ZPS platném od 1. 4. 2016. Zároveň jsme o tomto informovali na výdejně parkovacích karet i na pokladně ÚMČ Praha 2 s několikaměsíčním předstihem.  

   Výdejny na městských částech budou fungovat i nadále a prodloužení parkovacího oprávnění zde půjde vyřídit i po datu 1. 10. 2017.

    

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: přenosné karty od 1.10.2017 (jan bača 17.7.2017 11:31)
  Od 1.10.2017 bude kontrola prováděna monitorovacími vozidly a nebude nutno mít za sklem parkovací kartu. Jak se bude ověřovat oprávnění v případě přenosných parkovacích karet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 16:38)

   Dobrý den,

   v rámci přenosného parkovacího oprávnění je třeba mít v systému zadánu tu registrační značku, která v zóně aktuálně parkuje. Zanesení a změna RZ se provádí výhradně přes osobní stránky uživatele (OSU), registraci do OSU již drtivá většina žadatelů provedla na výdejně parkovacích karet při posledním prodloužení svého parkovacího oprávnění.

   Oprávněnost parkování budou rovněž kontrolovat monitorovací vozidla.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Airbnb a opilecká turistika (Karel Vlach 17.7.2017 7:19)
  Dobrý den,
  v tiskovinách se neustále od různých představitelů dočítáme, že je třeba zastavit odliv stálých obyvatel z centra. Zajímalo by mne zejména zda existuje nějaké řešení pro pravidelné obtěžování obyvatel "hosty" platformy Airbnb. Ti se každou noc vrací značně podnapilí a rozjařilí z nočních barů ve tři/čtyři/pět hodin a pravidelně budí spící obyvatele domu. Volat policii nemá smysl, protože než dojedou (přecijen nejde o prioritu, že...), kolikrát už je klid nebo jim prostě "domluví". "Provozovatele" to samozřejmě nezajímá, protože vydělává těžké peníze. Domovní řády, byť obsahují noční klid jsou prakticky nevymahatelné. Nežijeme přeci v hotelech, naše domy jsou kolaudované na trvalé bydlení a podle toho jsou také postaveny (požadovaná zvuková neprůzvučnost stavebních konstrukcí zkrátka nepočítá s takovým nočním provozem). Toto vše samozřejmě umocňuje rozmach všemožných náleven na náplavce v posledních letech. Nic proti kulturním akcím a rozumné míře "občerstvovacích zařízení", ale co se zde poslední dobou odehrává je vskutku již jen byznys a nálevna. Ptám se tedy, existují pro slušné lidi ještě nějaká řešení a ochrana nebo si musíme poradit jak ve středověku?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 9:20)

   Vážený pane Vlachu,

   situaci, kterou popisujete, tedy rušení nočního klidu, řeší jedině policejní orgán, který dohlíží na dodržování nočního klidu a veřejného pořádku. To znamená, že pokud bude opětovně docházet ke shora uvedeným skutkům, obraťte se na městskou policii l. 156, byť i opakovaně, a žádejte ji, aby sjednala pořádek. Jiné řešení v současné době není. Bezpečnostní situace v obvodu Městské části Praha 2 se řeší na pravidelných schůzkách se zástupci Policie ČR a městské policie, kde se mj. probírají náměty občanů, včetně Vašeho, ohledně bezpečnosti a veřejného pořádku v obvodu Prahy 2.


   S pozdravem

   Vlastimil Kolář
   vedoucí oddělení stížností ÚMČ Praha 2
 • Otázka: Střítezská (Květa 14.7.2017 21:51)
  Dobrý den, chodím pravidelně s dětmi na hřiště v ulici Slovenska, moc se nám tam líbí, až na jeden zásadní problém - mobilní WC a jeho katastrofální stav (nejsem žádný cimprlich, ale to je i na mě moc,,) Urgovala jsem firmu Johnny servis již 3x během posledních 2 měs., slíbili mi nápravu ale nic se neděje...Můžete to prosím nějak zařídit? Případně vyměnit firmu? Děkuji moc!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 9:03)

   Dobrý den,
   v návaznosti na Váš dotaz sdělujeme, že do správy městské části Prahy 2 spadá pouze pravá strana ulice Slovenská (ve směru provozu do centra) a hřiště, které zmiňujete, ji již na území městské části Praha 10. Prosím, směřujte Váš podnět na odbor životního prostředí Prahy 10.

   S pozdravem

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: květinové záhony na Náměstí Míru (Eva Tycova 12.7.2017 8:47)
  Dobrý den,
  každý den chodím přes Náměstí Míru do práce a moc mě těší pohled na úžasné květinové záhony, které jsou tam každým rokem vysázeny. Docela bych ráda věděla, které zahradnictví je má na svědomí.

  Děkuji

  Eva Tycová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2017 13:39)

   Dobrý den,

   děkujeme za  velmi pozitivní reakci na květnové záhony.  O  údržbu veřejné zeleně na náměstí Míru včetně záhonů se stará společnost GARTENSTA PLUS, s. r. o.

    

   S pozdravem odbor životního prostředí

 • Otázka: Vyhrazený pruh pro autobusy na magistrále do centra (Pavel Novotný 3.7.2017 12:34)
  Rád bych touto cestou poděkoval za zřízení vyhrazeného pravého jízdního pruhu pro autobusy na Nuselském mostě a v Legerově ulici. Nejen, že nyní mají MHD a složky IZS konečně volný průjezd, ale výrazně pokleslo množství smogu, což jako obyvatelé vítáme.
  Doufám jen, že toto opatření bude trvalého charakteru, ne jen na zkoušku. Bylo by rovněž dobré oddělit tento pruh plnou dělící čarou, jinak sem budou stále vjíždět někteří méně zodpovědní řidiči.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2017 8:25)

   Dobrý den,

   protože se jedná o komunikaci, na které je příslušným silničním správním úřadem odbor dopravních agend MHMP, předávám Vaši zprávu na vědomí tomuto odboru.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: rekonstrukce ulic (Petr Osička 28.6.2017 15:26)
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jaký je stav přípravy rekonstrukce Jaromírovy ulic e a Ostrčilova náměstí, o které se před časem mluvilo. Také mě zajímá, zdali je ve střednědobém plánu MČ rekonstrukce povrchů v Oldřichově, jelikož stávající povrchy už jsou v porovnání s dalšími ulicemi Prahy 2 značně za hranicí životnosti. Je možné tuto ulici alespoň částečně ozelenit? V případě, že se o těchto krocích neuvažuje prosím o informaci, jakým způsobem je možné tyto návrhy eskalovat. Děkuji. PO
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.6.2017 16:27)

   Dobrý den,

   v podstatě všechny Vaše dotazy je spíše třeba směřovat na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s. Víme pouze to, že rekonstrukce ulice Jaromírovy a Ostrčilova náměstí neproběhne dříve než v roce 2018. Rekonstrukce povrchů chodníků v ul. Oldřichova je předběžně zařazena do chodníkového programu na rok 2019. Výsadbu zeleně v ul. Oldřichova prozatím nelze očekávat, neboť TSK momentálně neuvažuje o rekonstrukci, kde by v rámci její přípravy mohla MČ Praha 2 vznést požadavek na prověření možnosti výsadby stromořadí. Stromy obecně lze vysadit spíše v ulicích, kde již v historii rostly. V opačném případě bývá obtížná proveditelnost z důvodu umístění inženýrských sítí.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: nepovolené zábory (František Moravec 20.6.2017 8:09)
  Dobrý den, posílám vám fotky z ulice naproti domu Na Folimance 9, kde se válí skládka. Ještě před dvěma dny tyto věci byly v kontejneru, který parkoval na černo. Podobně jako kontejner na rohu ulic Rejskova 2 a Na Folimance 1. Chápu, že máte omezené možnosti kontroly, ale tady je zjevné, že NEKONÁ městská policie.
  Moravec

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2017 10:52)

   Dobrý den,

   vedle místního šetření byla požádána též městská policie o zvýšený dohled v této lokalitě.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rekamí výloha (Havlíček 14.6.2017 10:07)
  Dobrý den,
  je to asi 14 dní co byla ve Štěpánská 2 přelepena celá výloha nebytového prostoru velkoplošnou reklamou. Jedná se prosím o provoz živnostenské provozovny či jen reklamní plochu umístěnou majitelem domu. Dle informací na dveřích to na provozovnu nevypadá. Nemovitost není v majetku MČP2.

  Děkuji za odpověď.
  Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 10:19)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   v současné době se nejedná o provoz činnosti v provozovně, vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o reklamu na území Pražské památkové rezervace (PPR), byl podnět postoupen k projednání na Magistrát hl. m. Prahy (MHMP).

   S pozdravem

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského 

Vytisknout