Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: veřejná soutěž o pronájmy bytů (Pavel Brückner 21.4.2017 9:40)
  Dobrý den,
  mohl bych se dozvědět datum příští soutěže o pronájmy bytů.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 10:17)

   Dobrý den,

   v současné době ještě nebyl stanoven termín konání další aukce. Doporučujeme proto nadále sledovat úřední desku a naše webové stránky.

   Hezký den,

   Zdena Szabová,
   vedoucí bytového odboru

 • Otázka: Spádovost mateřských školek (Petra Pavlisová 21.4.2017 7:54)
  I když tady opakovaně probíhají dotazy ohedně spádovosti MŠ a na Praze 2 je momentálně spádová celá MČ, může se stát, že příští nebo další rok se to zase změní a přiblíží ještě více modelu ZŠ dle ulic? Budu podávat přihlášku pro první dítě (budou jí teprve 3, takže si stejně moc šancí nedávám) a za nějaké tři roky zase pro druhé... Nerada bych, aby v budoucnu museli chodit každý někam jinam. Navíc opravdu netuším, kam bychom patřili, a kam by nás nakonec ještě přiřadili. Např. Na Rybníčku, kam to máme nejblíž, mají jen jednu třídu, která je kapacitně velmi omezená (lokalitu odhaduji dle spádovosti ZŠ, podle bydliště patříme pod ZŠ Štepánská). Na jiných MČ, kde už mají spádovost podle ulic, to pak ve výsledku řeší tak, že když se dítě nevejde do spádové MŠ podle ulice, stejně ho prostě přiřadí jinam bez možnosti výběru rodičů a některé kamáradky musejí jezdit někam přes celou MČ do školky, kterou mají v rámci jejich Prahy téměř nejdál od domu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 8:14)

   Dobrý den,

   v tomto směru nepředpokládáme v budoucnosti žádnou změnu. Za předpokladu, že v rámci legislativy bude předškolní vzdělávání za tři roky stále povinné, bude spádovou oblastí celá městská část.


   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: parkování v parku (František Moravec 13.4.2017 13:05)
  Dobrý den, je tohle v pořádku?V ulicích kolem Folimanky se při jakékoliv akci nedá zaparkovat. Parkují tam vozy bez parkovací karty. Parkují i na trávníku v parku, což už není pozemek USK. Není to špatná práce městské policie?
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.4.2017 8:03)

   Vážený pane Moravče,

   předem bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění na vzniklou situaci. Budeme kontaktovat USK Folimanku, aby nám vždy oznámila termíny akcí, které budou u nich probíhat, abychom mohli požádat o zvýšený dohled  městskou policii, aby nedocházelo ke znehodnocování přilehlé parkové zeleně. Již od 1. 4.  2017 je v parku Folimanka zajišťována strážní a bezpečnostní služba, kterou v této věci budeme také instruovat.

   Co se týká ostatního parkování okolo haly USK Folimanka, tyto pozemky nejsou v majetkové správě městské části Praha 2 a nemáme zde žádnou možnost na omezení parkování.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Oprava Nuselskeho mostu - hluk a spina (Tereza Supova 19.4.2017 17:11)
  Dobry den, rada bych se zeptala, jak dlouho bude trvat současná oprava Nuselskeho mostu na rohu Sekaninovy a Svatoplukovy. Mame malé dite a prace jsou dost hlučné a navic mame od nich totalne znečištěna okna, nemluvě o tom, ze je raději ani neotviram. Dost nam to znepříjemňují zivot. Dekuji za odpoved. Supova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 17:24)

   Vážená paní Supová,

   oprava Nuselského mostu je akcí hlavního města Prahy, poslední nám známý termín dokončení prací je 30. 10. 2017. Všechny obdržené stížnosti postupujeme Magistrátu hl. m. Prahy, trvale požadujeme dodržování hygienických limitů, eliminaci hluku a prašnosti, a samozřejmě usilujeme o co nejrychlejší provedení prací. Je evidentní, že tato rozsáhlá akce je velkou a dlouhodobou zátěží pro místní obyvatele. O situaci jsme informovali i náměstka primátorky pro oblast dopravy Petra Dolínka, více bohužel městská část Praha 2 v dané věci udělat nemůže. Poskytujeme maximální součinnost, aby práce na tak celoměstsky důležitém dopravním propojení proběhly co možná nejrychleji.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Parkování pod Nuselským mostem (Štichová 19.4.2017 12:58)
  Dobrý den,
  prosím o informaci kdy dojde k uvolnění parkovacích míst pod Nuselským mostem (návštěvnických i rezidentních), které jsou již několik měsíců naprosto nesmyslně zabrané kvůli opravě mostu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 13:11)

   Dobrý den,

   vozidla jsou pod Nuselským mostem vymístěna z bezpečnostních důvodů, práce na mostě probíhají ze zavěšené lávky. Zábor se mění podle toho, jaká část mostu je právě opravována. Současný zábor je do 9.6.2017, doporučuji však průběžně sledovat stránku „Povolené zábory veřejného prostranství“, neboť práce probíhají v etapách: http://www.praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: sdílení kol (František Moravec 13.4.2017 13:02)
  Dobrý den, je legální poutat kola na značky? Má podnikatel, který půjčuje kola, smlouvu s MČ Praha 2 na takové parkování? Není to špatná práce městské policie?
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.4.2017 13:49)

   Dobrý den,

   ze zákona nesmí být na dopravní značce nic umístěné, takže v tomto případě nelze udělit ani výjimku, natož získat povolení.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: prázdninový provoz mš praha 2 (hana vyvlečková 10.4.2017 13:55)
  dobrý den, prosím o sdělení, které mš zabezpečují prázdninový provoz letos (2017) na Praze2 a jakým způsobem postupovat při přihlášení dítěte a do jakého data je možné učinit, děkuji vyvlečková
 • Otázka: vystavba dvora na bytovy dum/komercni (Helena Sperlikova 30.3.2017 9:45)
  Dobry den,
  vlastnim Garsonku v bytovem dome v Belehradske ulici 62.
  Jeden Pan zakoupil dvur a planuje jeho vystavbu na obytny dum resp. i ke komercnimu vyuziti asi ve dvou metrove vzdalenosti od puvodniho domu,cast planovaneho domu saha neboli prevysuje okna puvodniho cinzaku v prvnim patre.Dvur a planovana stavba je dostupna pouze pres puvodni cinzak v belehradske ulici.(pres chodbu).Nyni se me novy majitel dvora pta,zda s vystavbou souhlasim.Byla bych moc vdecna za informaci,jak se stavi mestska cast prahy 2 k vystavbam dvora?Na koho se mohu jako obcanka Prahy 2 obratit,a zda muj souhlas neboli nesouhlas s celym Projektem je vubec relevantni?
  S hezkym pozdravem
  Helena Sperlikova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.3.2017 8:26)

   Vážená paní Sperlikova,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že v působnosti odboru výstavby jako příslušného stavebního úřadu je rozhodovat a posuzovat konkrétní návrhy a žádosti podané ve věcech upravených zákonem č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) v rozsahu vymezeném vyhl. č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy v platném znění, kterou vydává Statut hl. m. Prahy. V současné době na stavebním úřadu není žádná žádost s Vámi uváděným obsahem.

   Obecně platí, že případná žádost o územní rozhodnutí popř. stavební povolení musí být doložena projektovou dokumentací, ve které je prokázáno, že jsou splněny veškeré požadavky platných předpisů a současně musí být doložena souhlasnými závaznými stanovisky dotčených orgánů. Vy jako vlastník bytu budete v případném územním řízení účastníkem se všemi právy.

   K umístění nové stavby na území Prahy 2 se vyjadřuje poradní orgán Rady městské části Prahy 2, tj. komise rozvoje.

   S pozdravem

   Ing. J. Čadinová

   OV ÚMČ Praha 2

 • Otázka: Volně pobíhající psi (Marková 29.3.2017 13:22)
  Jsem také pravidelnou návštěvnicí parku na Vyšehradě – cca 5 týdně nejčastěji kolem 18:00 hod. A musím také konstatovat, že při každé vycházce na Vyšehradě lze napočítat zhruba 5 až 10 volně pobíhajících psů. Také jsem nikdy nezahlédla nějaké policisty, kteří by pokutovali pejskaře za porušování vyhlášky. A s touto zkušeností neznám ani nikoho z mého okolí. Poměr psů vůči lidem v Praze dosahuje skoro 1/10, tedy skoro 10%, tak by se možná postup Městské policie měl přehodnotit a kontroly pejskařů navýšit. Pokuty by mohly navýšit rozpočet města a vydělané peníze opět investovat do zajištění bezpečnosti obyvatel. Děkuji za odpověď. Marková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.3.2017 10:06)

   Dobrý den, paní Marková,

   Váš podnět jsme již postoupili řediteli městské policie Praha 2 Bc. Václavu Vozdeckému, který nám přislíbil zlepšení situace v dané lokalitě.

   S pozdravem

   Bc. Ladislav Veselák,

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Tram c.23 U zvonarky (Bernášek 28.3.2017 22:39)
  Dobry den,

  Velmi nemile mne potesila skutecnost, ze misto zpet prelozene tram 13 bude do ulice u Zvonarky, kde bydlim zajizdet tram 23 a to dvouvozova a to trvale. Muj dotaz smeruje k tomu zda se skutecne zrusi cca 12 parkovacich mist, jak je nyni vyznaceno prenosnou znackou. Nebo zda v pripade tram 23 jde o docasne reseni. V ulici je na 4 cinzovni domy uz tak malo parkovacich mist, ze zaparkovat je prakticky nemozne. A v pripade, ze se zrusi tyto parkovaci mista vytvori se za ne nekde v blizkem okoli jina parkovaci mista? Byla MC Praha 2 oslovena pri planu vytvorit tuto linku 23? Jsou prenozne znacky umisteny v souladu s legislatovou o zaboru verejneho prostranstvi (v seznamu zaboru jsem nic takoveho nenasel) dekuji za odpovedi Bernasek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.3.2017 9:00)

   Dobrý den,

   jde pouze o dočasné řešení, proto jsou zde umístěny přenosné dopravní značky a ne stálé. DP hl.m. Prahy a TSK, příspěvková organizace hl. m. Prahy přislíbily, že zde bude stavební úprava, a to jak prodloužení trojúhelníku (chodníku Šafaříkova-U Zvonařky), tak i v místě, kde jsou nyní vyparkovaná místa, budou sklopené obrubníky a zpevněný chodník, aby se zde mohlo stát částečně na chodníku a byl tak umožněn průjezd vozidlům, když je tramvaj v zastávce. Přenosné dopravní značky byly umístěny na základě platné legislativy, nejde o zábor veřejného prostranství, takže ze zákona bylo vyvěšeno na úřední desce po předepsanou dobu opatření obecné povahy tak, aby se mohl každý k tomuto záměru vyjádřit, popřípadě vznést připomínky.

   S pozdravem

   Josef Gál,

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje 

Vytisknout