Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani - provozovatel vozidla (Hynek Hrabik 8.7.2020 15:27)
  Dobry den, stehuji se do Prahy 2 nicmene nejsem vlastnikem vozidla. Vlastnikem je muj zamestnavatel. Staci k vydani povoleni pro parkovani v modre zone dolozit dohodu o provedeni prace nebo je nutne mit se zamestnavatelem uzavrenou pracovni smlouvu?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.7.2020 15:42)

   Dobrý den,

   žadatel má vozidlo svěřeno k soukromému užívání zaměstnavatelem: předkládá ORV a vyplněný formulář "Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle § 6 odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmu, ve znění pozdějších předpisů" (viz příloha) podepsaný mzdovou účtárnou a statutárním zástupcem společnosti, případně osobou pověřenou k zastupování statutárního zástupce (pověření plnou mocí, nebo podnikovou směrnicí). V bodě 4) tohoto formuláře je mzdovou účtárnou zaměstnavatele potvrzeno, že bylo zaměstnanci připočítáno k základu daně z příjmu 1 % z pořizovací ceny vozidla. Pokud žadateli nebylo dosud svěřeno vozidlo zaměstnavatelem do soukromého užívání, v bodě 4) tohoto formuláře se uvede prohlášení, že 1 % z pořizovací ceny vozidla bude zaměstnanci připočítáno k základu daně z příjmů v prvním měsíci po vystavení parkovacího oprávnění/karty. Pokud nelze zaměstnavatele či vozidlo dohledat v registru, předkládá výpis zaměstnavatele z registru ne starší než 6 měsíců a TP (pokud vozidlo je pořízeno na leasing/úvěr, kopii TP).

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Sběr osobních údajů (Jan Lochman 7.7.2020 19:24)
  Dobrý den,

  měl bych několik dotazů k formuláři dotazů na stránkách Prahy 2:
  1) proč je povinný e-mail, když není označen hvězdičkou
  2) proč dochází ke sběru osobních údajů, právě jako je e-mail
  3) jak je s tímto e-mailem nakládáno?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.7.2020 10:28)

   Dobry den,
   e-mail je povinný podmíněně, a proto u něj není hvězdička. Je vyžadován jen v případě, že je zaškrtnutá odpověď na otazku e-mailem. Bez jeho zadání nelze tuto odpověď poslat. E-mail zůstava uložen u otázky právě pro případ odpovědi. Jinak s ním nakládáno není.


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Náhradní vozidlo - dočasné parkovací oprávnění (Dan Richter 7.7.2020 11:03)
  Uvítám informaci, jak mám postupovat, když je mé vozidlo dočasně v servisu a mám náhradní vůz. Komu mohu zaslat zakázkový list a SPZ náhradního vozidla, abych s ním mohl parkovat v ZPS.

  Na telefonní ústředně ÚMČ Praha 2 to nikdo nebere, nepodařilo se mi také dovolat ani na jednoho ze tří pracovníků odboru dopravy - zóny placeného stání, parkovací oprávnění.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 15:55)

   Dobrý den,

   máte 2 možnosti:

   1) Pakliže máte přístup na osobní stránky uživatele = dokážete se přihlásit přes parkujvklidu.cz, přepis na náhradní vozidlo si dokážete zařídit sám, zadáte „Dočasná změna RZ“ (návod je v nápovědě na stránce). Je omezeno na max. 14 dní a 2 změny za rok.

   2) Dostavíte se na výdejnu parkovacích oprávnění Praha 2, přinesete občanský průkaz, zakázkový list ze servisu dokládající, že tam je Váš vůz na opravě a na jak dlouho tam bude, musí být uveden předpokládaný den dokončení opravy. Plus abyste věděl RZ náhradního vozu. Dočasnou změnu RZ zde zadáme, platí se 100 Kč manipulační poplatek. Může být víc než na 14 dní, ale max. je 3 měsíce za rok dohromady.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Dětské hřiště (Petr Dvořáček 23.6.2020 14:55)
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem/prosbou. Jelikož v oblasti I.P.Pavlova bydlí nejedna rodina s dětmi a MŠ i ZŠ jsou obvykle plně obsazené, tak bych se chtěl touto cestou zeptat, zda plánujete řešit situaci chybějících veřejných dětských hřišť. Myslím, že nejsem jediný, který postrádá v blízkosti "Pavláku" místo pro odpočinek s dětmi. Hned se nabízí např. prostor na Náměstí Míru nebo Čelakovského sady... Riegrovy sady, Havlíčkovy sady a hřiště U vodárny nejsou zrovna nejblíž... Předem děkuji za intenzivnější jednání ohledně tohoto tématu. Přeji hezký den
 • Otázka: Parkování před budovou soudu na Francouzské ulici (Marek Turnovec 5.7.2020 22:49)
  Dobrý den,

  před budovou Obvodního soudu pro Prahu 2 na Francouzské ulici se nachází "záliv" s pevnější dlažbou, před kterým je umístěna značka Zákaz zastavení s doplňkovou značkou "Mimo vozidel Vězeňské služby a Policie ČR". Docela často tam ale stojí vozidla, která nepatří ani vězeňské službě, ani policii. Kontroluje se toto nějak? Nebo si tam takhle může zaparkovat každý, kdo je dostatečně drzý?

  Občas tam nějaké auto má za oknem ceduli "Obvodní soud pro Prahu 2". Jenže - na té doplňkové značce nic o soudu není, pouze o Vězeňské službě a PČR. Neříkám, že by tam zrovna auta některých zaměstnanců soudu stát neměla - ale nemělo by v tom případě být upraveno také značení, aby to trochu odpovídalo realitě? Takto tam vlastně tato vozidla stojí na zákazu (výjimka se jich netýká).

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 13:01)

     Dobrý den, pane Turnovče,

   MČ Praha 2 nekontroluje parkování před Obvodním soudem pro Prahu 2. Váš dotaz zasíláme místně příslušnému Obvodnímu oddělení MP pro Prahu 2, a to Vám snad v nejbližší době odpoví. Každopádně by nám bylo divné, kdyby si tato místa nehlídal sám soud, když jsou vyčleněna pro něj. Do režimu soudu opět MČ Praha 2 nemůže zasahovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Vyhláška o nedělním klidu; (Lenka Barešová 5.7.2020 10:11)
  Dobrý den,
  chci se zeptat na to, zda Praha 2 má zavedenou vyhlášku o nedělním klidu?
  Pokud ne, proč tomu tak je?
  V posledních dnech a měsících vzniká v ulicích nadměrný a dlouhotrvající hluk celý týden, včetně víkendu (sbíječky, stroje na čištění oken, hluk v souvislosti s opravami chodníků atd.). Situace je neúnosná. Současně bych chtěla vyřešit otázku vozů na úklid - KOMWAG, které jezdí brzy ráno a starají se o popelnice/ pořádek. Tyto vozy dělají neuvěřitelný hluk - ne snad pro hydrauliku samotnou - je logické, že touto se nevyhneme, ale kvůli naprosto nenamazaným součástkám, které skřípějí při zvedání popelnic do ulic široko daleko, až z toho praskají okna. Myslím si, že promazání vozu je jejich povinností. Už jsem volala jednou na KOMWAG a žádala je o to. Udělejte to taky - nařiďte jim to - to se nedá poslouchat. Namazala bych jim to sama, ale v 6.30 ráno se mi opravdu nechce z postele.. A teď vážně: Žiju tady 9 let a začínám toho mít plné zuby. Nemohu se dobře vyspat, a to se týká každého dne. Je to frustrující. Díky za vyřízení.

  Díky za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 9:24)

   Vážená paní Barešová,

   Váš podnět předám spol. Komwag s žádostí o zjednání nápravy. Neumím posoudit, zda je hlučnost způsobena nenamazanými součástkami. Pokud ano, jistě promazání promptně zajistí.

   Škodlivost hladiny hluku na lidský organismus řeší ze zákona Hygienická stanice hl. m. Prahy. Praha 2 nemůže vydávat vyhlášky. To činí obec, v našem případě tedy Hlavní město Praha.

   Na území MČ Praha2 se v současné době provádějí opravy, respektive změny povrchů chodníků, což je činnost do určité míry zatěžující okolí hlukem. Z vlastní zkušenosti vím, že práce postupují rychlým tempem a spol. DAP se snaží okolí zatěžovat ať již hlukem či prachem minimálně.

   S přáním klidných letních dnů

   Bc. Dana Havránková

   referentka

   ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí
 • Otázka: Vodící lišta v podchodu na Fügnerově náměstí (Marek Turnovec 5.7.2020 22:45)
  Dobrý den,

  realizace cyklogenerelu Prahy 2 se zdá se moc nehýbe, ani nikde na Praze 2 stále nevím o žádné cykloobousměrce, lávka přes Bělehradskou také nějak usnula. Ale už je to také pár let, co byla slibována alespoň jakási vodící lišta na kola na schodišti v podchodu na Fügnerově náměstí. Už je to ale také pár let a lišta pořád nikde. Je nějaká šance, že by se tam někdy konečně objevila?

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 8:30)

   Dobrý den, pane Turnovče,

   vodící lištu jsme požadovali nejen v podchodu Fügnerova náměstí, ale i na Nuselských schodech, obojí nám IPR a následně cyklokomise MHMP zamítla. Na Fügnerově náměstí byl důvod ten, že jsou zde vodící lišty pro kočárek a ty jsou dostačující i pro kola. Nyní je v jednání bezbariérový přístup pro vozíčkáře a vše má prověřit TSK.

   Lávku tak, jak byla navržena, neodsouhlasili památkáři a projekt nyní dělá také TSK.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Semafor pro chodce Vinohradská / Italská (Hájková 3.7.2020 11:27)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda nejde změnit semafory pro chodce na ul. Vinohradská. Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslné. Stále dochází k situacím, kdy lidé, především staršího věku či cizinci, tlačítko nestisknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Předem děkuji za odpověď či případné řešení. Děkuji. Hájková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.7.2020 11:50)

   Dobrý den,

   v případech SSZ je příslušným silničním správním úřadem Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, kterému Váš dotaz tímto přeposílám.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Starý byt (Jana Nová 30.6.2020 13:33)
  Dobrý den, rada bych se zeptala, budu se stehovat ke své staré tetě a budu se k ní i přihlašovat trvalé bydliště. Byt má v pronájmu od města tetička. Kdyby se nedej bože s tetičkou něco stalo. Mohu pak v byte zůstat, když tam budu mít trvalé bydliště, nebo se budu muset opět vystěhovat a měnit trvalé bydliště? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.7.2020 9:40)

   Dobrý den paní Nová,

    

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že přechod nájmu bytu upravuje přímo Občanský zákoník, a to § 2279, dle kterého v případě úmrtí nájemce bytu přechází nájem na člena nájemcovy domácnosti, který v bytě žil ke dni jeho úmrtí, nemá vlastní bydlení a současně prokáže, že s nájemcem vedl společnou domácnost. V takovém případě se nájemní smlouva uzavírá na dobu určitou dvou let ode dne, kdy nájem přešel, tj. ode dne úmrtí nájemce.

    

   Jana Závorková

   referent bytového oddělení
   odbor majetku a investic

 • Otázka: rušení nočního klidu v sadech Svatopluka Čecha (Marcel Brettschneider 28.6.2020 11:19)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, nemohla by v nočních hodinách minimálně o víkendech projít sem tam hlídka mp a zkontrolovat dodržování nočního klidu v parku? V pátek jsme se nevyspali - nějací turisté zde měli taneční párty. Včera zde zase popíjeli nějací hluční mladíci. A jako třešnička na dortu, někdo se vykadil do fontány. Chvilku jsme si díky koronaviru ulevili ale zdá se že se už situace vrátila do původního stavu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.6.2020 8:24)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali městské policii v Korunní 15.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


 

Vytisknout