Nový ředitel „dvojkové“ Policie ČR nastoupil do funkce

Na radnici Prahy 2 se dnes odpoledne konalo setkání, na němž byl uvítán nově nastoupivší ředitel OŘ Praha II Policie ČR, Jan Koníř. Vystřídal Zdeňku Brotánkovou, která „římskou dvojku“ vedla dvanáct let. OŘ Praha II zahrnuje městské části Praha 2, Praha 5, Praha 13 a Praha 16. Plukovníka Koníře ve funkci přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová a starosta Prahy 16 Karel Hanzlík, starostové Prahy 5 a 13 bohužel nedorazili. Setkání se samozřejmě účastnili představitelé Policie ČR, např. pražský krajský ředitel Miloš Trojánek, ale také zástupci Městské policie – její celopražský šéf Eduard Šuster a ředitel MP Praha 2 Václav Vozdecký. Nechyběl radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti Libor Hadrava, místostarosta pro bezpečnost Prahy 2 Martin Víšek ani tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký. Po pracovní části v jednacím sále zastupitelstva se všichni přesunuli k malému občerstvení, kde neformálně pokračovali v rozhovorech o bezpečnosti v centru Prahy a situaci u policie.

Text: kav
Foto: vin