Nový nájemce chce začít co nejdřív hrát

Oddíl odbíjenkářů Sokol Vyšehrad uvítal možnost přestěhovat se do sportovního areálu Na Smetance. Zeptali jsme se předsedy oddílu Pavla Rypla, jak se mu příští působiště zamlouvá.
Zatím jsem viděl kurty jen pod sněhem, ale nepředpokládám, že jsou v katastrofálním stavu. Po zkušenostech z volně přístupného Vyšehradu, kam v zimě lidé chodili venčit psy, to nevidím tak špatně. Areál je uzavřený, což je obrovská výhoda. Určitě to bude stát spoustu práce, ale mnohem víc práce budeme mít s budovou a zázemím. Vypadá to, jako by tam pět let nevkročila lidská noha.
Smlouva s radnicí by měla být podepsána během února. Kdy chcete kurty zprovoznit?
V březnu se chceme pustit do úpravy budovy. Pokud to dovolí počasí, začneme pracovat na kurtech. Od května bychom tam už chtěli hrát. Koncem dubna, začátkem května, totiž začínají soutěžní zápasy.
Předpokládáte, že se za vámi přestěhují lidé, kteří si oblíbili Vyšehrad?
Z konce pronájmu na Vyšehradě nemá radost nikdo. Bohužel, bude tam park. Pro někoho je to možná výhoda, pro sportovce velké zklamání. Už teď ale víme o mužstvu, které s námi hraje soutěž a na kurty Na Smetance určitě půjde. Vzhledem k výhodné poloze v centru ale očekáváme velký zájem.
Počítáte s tím, že kurty budou využívat děti ze školy Na Smetance?
Nemáme nic proti tomu, aby je děti využívaly na volejbal, basketbal nebo tenis. Můžeme oslovit i další školy v okolí. Kurty využíváme především od čtvrté hodiny odpoledne a pokud bude mít někdo zájem jindy, není to problém.

Lenka Prokopová

Zveřejněno: 27.02.2002 – support@publix.cz
Vytisknout