Novinka na dvojce: Stůl pro jednoho (vloženo video)

V Praze 2 vznikl před několika měsíci nový charitativní projekt Stůl pro jednoho. Výsledky pilotního programu, který má šanci inspirovat i ostatní pražské městské části, dnes představila na neformálním setkání s novináři místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija a zástupci neziskové organizace NADĚJE. „Chtěli jsme, aby tento pilotní projekt vznikl právě u nás v Praze 2. Proto když nás oslovila iniciátorka projektu Dominika Farkasová, obrátili jsme se na NADĚJI, s kterou spolupracujeme dlouhodobě, aby nám pomohla ho realizovat,“ uvedla Alexandra Udženija.

Projekt se týká lidí, kteří žijí na ulici, ale nepropadli se až na úplné dno lidské důstojnosti. V šesti gastronomických podnicích v Praze 2 nyní dostává deset z nich několikrát do týdne teplý oběd zdarma. Do projektu se zapojily podskalské restaurace U Voraře a U Dobré myšlenky, kavárna Pražírna, The PUB, klub Radost FX a řeznictví a uzenářství Lad. Mrázek. Realizátoři projektu nyní oslovují další podniky, aby se do projektu zapojily.

Text: kla
Foto: pos