Nově otevřená knihovna v Dittrichově ulici

Ač se to zdá neuvěřitelné, posledního června uplynou již tři roky, kdy se museli čtenáři z Karlova náměstí a jeho okolí rozloučit se „svou“ pobočkou Městské knihovny v Praze, která sídlila v objektu KDU-ČSL na Karlově náměstí č. 5. Městská část tehdy mými ústy slíbila zklamaným čtenářům, že se vynasnaží nalézt vhodné nebytové prostory v některém z objektů svěřených jí do péče a upravit je pro potřeby pobočky městské knihovny. Neočekávali jsme tehdy, že cesta ke splnění daného slibu bude tak dlouhá. Dnes jsme však dospěli k cíli a já mohu pozvat čtenáře do zbrusu nové knihovny v Dittrichově ulici 2, která se pro ně otevírá již 3. dubna.
V nových prostorách, do jejichž stavebních úprav investovala městská část Prahy 2 ze svého rozpočtu částku 1 974 000 Kč a které byly vybaveny zařízením a automatizační technikou v hodnotě 860 000 Kč na náklady městské knihovny, si budou moci vybrat dospělí čtenáři i děti z nabídky 15 tisíc titulů beletrie a naučné literatury a z 30 titulů časopisů a denního tisku. V knižním fondu je bohatě zastoupena i odborná literatura, například velice dobře zpracovaná sbírka pragensií.
Provozní doba knihovny:
úterý    9:00 - 19:00
středa   12:00 - 19:00
čtvrtek   12:00 - 19:00
pátek    9:00 - 15:00
V pondělí bude knihovna pro veřejnost uzavřena a nepočítá se zatím ani se sobotním provozem.
Věřím, že všem čtenářům se bude nová knihovna líbit a přeji jim, aby vždy našli právě ten titul, který hledají.

Mgr. Jarmila Cechnerová, zástupkyně starosty

Zveřejněno: 03.04.2001 – support@publix.cz