Nová klubovna pro členy klubu Dvojka pro seniory

Dvojka pro seniory je nejstarší zájmový klub obyvatel Prahy 2. Teď má nové zázemí  v Balbínově ulici č. 6. Klub pro seniory založila před osmi roky místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Klubové zázemí bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 12. dubna 2018 v rámci Dne otevřených dveří (dnes do 15:00 hodin).  „Klub Dvojka pro seniory získal za dobu své existence přes dva tisíce členů a jejich počet stále stoupá. Proto jsme pro ně před časem začali hledat prostor pro setkávání, místo, které by bylo určeno jen pro ně. Mám velkou radost, že se nyní toto přání našich seniorů podařilo splnit,“ říká místostarostka Prahy 2 a zakladatelka klubu Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

V nových prostorách v Balbínově ulici mají senioři k dispozici čtyři místnosti o celkové rozloze 144 m². V nich je členům klubu k dispozici počítačová učebna se čtyřmi počítači, knihovnička, malý přednáškový sál a relaxační prostor s kuchyňkou pro rychlé občerstvení. Od května se zde budou pro členy klubu pořádat pravidelné besedy a činoherní představení, do budoucna se počítá i s tvořivými dílnami nebo kurzy vaření. První akcí bude 18. dubna přednáška o pražském kubismu ve spolupráci se společností Praha neznámá.

Členem klubu Dvojka pro seniory se může stát každý občan, který má trvalé bydliště v Praze 2 a dosáhl věku minimálně šedesáti let. Podmínkou členství je rovněž pobírání starobního nebo plného invalidního důchodu. Dvojka pro seniory pořádá desítky společenských, kulturních a zdravotně zaměřených akcí, které mohou členové klubu navštěvovat zcela zdarma nebo za zvýhodněné vstupné. Nejoblíbenější akcí jsou celodenní výlety za krásami České republiky.

red
Foto: kla