Nejstarší obyvatelka Vinohrad

Neuvěřitelná tři století, i když z toho devatenáctého pouhý rok, pamatuje paní Blažena Müllerová – v pondělí 27. ledna oslavila v Centru sociálních služeb v Máchově ulici, kde nyní žije, 103. narozeniny. S gratulací za ní kromě rodinných příslušníků přišli také zástupci městské části – Mgr. J. Cechnerová, zástupkyně starosty a za humanitní odbor I. Csiszárová.
„Hlavně se moc nezlobit, dopřát si od všeho trochu, ale s mírou…,“ prozrazuje recept na dlouhověkost paní, které ze všech dárků udělaly největší radost višně v čokoládě. Tak jednoduché to ale zase není… k požehnanému věku a dobré kondici přispěla především její nezdolná duševní i fyzická aktivita: do pozdního věku paní Müllerová například plavala, ještě po osmdesátce překládala z němčiny a angličtiny. Zvládá i francouzštinu a ruštinu – tu se naučila za války a byla jediná, kdo tehdy uměl psát na stroji azbukou.
Narodila se na Smíchově, ale několik let po druhé světové válce prožila v emigraci ve Švédsku. Když přišla amnestie, vrátila se s celou rodinou do Prahy a od roku 1955 žije na Vinohradech. Péče centra sociálních služeb využívá od svých sedmadevadesáti let a jak říká, cítí se zde jako doma.    

len

Zveřejněno: 07.02.2003 – support@publix.cz
Vytisknout