Názory: Gröbovka - téma stále živé: Dopis starostovi ke Gröbovce

Vážený pane starosto,
přijímáme argument o vysokých odhadovaných nákladech kompletní rekonstrukce (zejména ve srovnání s rozpočtem obce). V kontextu Prahy a jejích památek se ale v žádném případě nejedná o nic mimořádného. Obec by měla využít jiných možností, které pro památkově chráněný objekt existují, které evidentně pomohly zachránit tolik jiných budov v Praze.
Myslíme si, že ještě není pozdě celou tuto věc řešit znovu a za účasti opravdu široké veřejnosti. Pokud jsme dobře informováni, nebyla ještě smlouva podepsána a v regulích každé správně vypsané soutěže je zcela jistě i možnost, že ji nevyhraje nikdo. Jestliže se tento objekt nechal chátrat celých 10 let, ať již vinou magistrátu Hl. města Prahy, či obecního úřadu Prahy 2, nevidíme nic nepředstavitelného na tom, že opět zhruba takovou dobu zabere jeho postupná záchrana.

Z dopisu Hany Filipa Friedlaenderových

Zveřejněno: 10.05.2001 – support@publix.cz