Návštěva z ministerstva vnitra na vinohradské radnici

V pondělí 2. listopadu navštívila Úřad městské části Praha 2 náměstkyně ministerstva vnitra pro řízení veřejné správy Jana Vildumetzová. Vyslechla si, co by Praha 2 potřebovala, a ocenila současné výkony úřadu. "V některých parametrech je Praha 2 opravdu jedinečná, jsem moc ráda, že jsem úřad navštívila, a budu se snažit o prosazení potřebných změn," uvedla Vildumetzová.

Náměstkyni ministerstva vnitra Janu Vildumetzovou uvítala starostka městské části Jana Černochová spolu s dalšími radními, po radnici ji provedl tajemník úřadu Michal Kopecký. Úřad městské části Praha 2 patří bezpochyby mezi nejvytíženější v republice. Jeho úředníci jsou dlouhodobě kladně hodnoceni v rámci testování, navíc Praha 2 nabízí veškeré služby v časovém rozsahu více než čtyřiceti hodin týdně.

"Hovořili jsme o příspěvcích státu například při vydávání nových občanských průkazů a pasů, vzhledem k navštěvovanosti našeho Check Pointu i o potřebě zřízení dalšího výdajového místa. Paní náměstkyni jsem informoval, že naše obecní náklady na zajištění služeb veřejné správy činily za poslední dva roky téměř 40 milionů korun, což představuje desetinu našeho ročního rozpočtu," uvedl místostarosta pro oblast financí Jan Korseska, na jehož pozvání náměstkyně ministra přijela.

Starostka Jana Černochová hovořila s náměstkyní ministra vnitra nejen z pozice samosprávy, ale i jako členka Poslanecké sněmovny. "Probraly jsme návrhy, které by veřejné správě na radnicích výrazně pomohly a které nyní leží ve sněmovně," uvedla.

kav

Zveřejněno: 02.11.2015 – webadmin@praha2.cz