Na veletrhu Schola Nova najdete i Pohodu

Co mají moderní školní pomůcky, vybavení pro školy, pojmy jako školství a vzdělávání společné s neziskovým sektorem? V čem se dotýkají činnosti občanského sdružení, jehož posláním je normální život lidí s postižením?
Za prvé je to partnerská spolupráce s pořádající akciovou společností Veletrhy Brno. Za druhé společná myšlenka, kterou je vzdělávání a individuální rozvoj každého člověka.
V letošním roce se uskuteční již 11. ročník specializovaného veletrhu nazvaného Schola Nova. Hlavním cílem je nabídnout laické i odborné veřejnosti široké spektrum nabídek pro oblast vzdělávání a doplňkových služeb. Zájemci zde mohou také získat informace o následném uplatnění absolventů v praxi, celoživotním vzdělávání, poradenství.
Mezi vystavovateli se v letošním roce objeví občanské sdružení Pohoda - společnost pro normální život lidí s postižením (o. s. Pohoda). Představí zde návštěvníkům nabídku služeb dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Služeb, které posilují jejich kompetence, individuální rozvoj a podporují samostatnost.
„Jsem přesvědčena, že ke komplexní prezentaci celoživotního vzdělávání patří i možnosti rozvoje lidí s handicapem. Průběžné vzdělávání považuji za jeden ze strategických cílů organizace, a to nejen ve smyslu rozvoje našich klientů, ale i všech zaměstnanců,“ dodává ředitelka o. s. Pohoda Ladislava Dolínková.
Účast o. s. Pohoda bude probíhat v rámci informativní kampaně roku 2004 nazvané Pohodové dny. Další akce kampaně následují v průběhu celého roku. Namátkou jmenujme již tradiční Šnekiádu – aneb malování šnečích ulit, Dveře do Pohody jsou otevřené a výstavu v rámci 8. ročníku expozice Handicap.
Přijďte se i vy dozvědět něco nového o novinkách ve školství a možnostech vzdělávání. Veletrh Schola Nova se koná ve dnech 23. – 25. 3. ve Veletržním paláci.


Eva Janatová

Zveřejněno: 21.03.2004 – support@publix.cz
Vytisknout