Na exkurzi po školách Prahy 2

Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová navštěvovala v minulém týdnu postupně všechny základní školy zřizované městskou částí, aby se blíže seznámila s jejich problémy. Školství převzala do své kompetence poté, co na funkci místostarostky pro tuto oblast minulý měsíc rezignovala Jana Duchková. Na cestě po školách ji doprovází nově jmenovaná vedoucí odboru školství Petra Hainzová a další zástupci úřadu městské části.

Rozhovory s řediteli škol a pedagogy se zaměřují např. na zapojení školních psychologů do vzdělávacího systému, jelikož se v poslední době u dětí množí poruchy učení. Dalším často diskutovaným tématem je hospodaření škol, ale např. také projekt „Obědy pro děti“. A co školy nejvíce trápí?Jak z dosavadního průběhu návštěv vyplývá, je to především obrovský nárůst dětí ve školních družinách. Radniční delegace také při současných návštěvách posuzují možnosti dalšího rozšíření prostor pro výuku – např. rekonstrukcemi velkých půdních prostor, jimiž mnohé budovy disponují.

Městská část Praha 2 je zřizovatelem deseti základních škol. Série návštěv byla zahájena v úterý 14. dubna v Sázavské a skončí v pátek 17. dubna ve Štěpánské.

starostka Prahy 2 Jana Černochová na návštěvě ZŠ Na Smetance  starostka Prahy 2 Jana Černochová v ZŠ Londýnská  starostka Prahy 2 Jana Černochová v ZŠ Londýnská
 starostka Jana Černochová v ZŠ Na Smetance

Text: len, foto: kla