Na Folimance odstartovala geolokační hra Skryté příběhy (přidáno video)

Hra je určena především dětem, ale zúčastnit se může celá rodina. Historické i fiktivní postavy provádějí hráče v aplikaci v mobilu po zajímavých místech. Na trase plní různé úkoly a sbírají body.

Ve čtvrtek 25. května odpoledne ve čtyři  hodiny byla zahájena hra Údolí nářků na trase v parku Folimanka. Je dlouhá asi 650 metrů a končí v krytu v ulici Pod Karlovem. Geolokační hra Skryté příběhy, kterou si lze zdarma stáhnout do mobilu, je určena dětem od 6 let. Spojuje zábavným způsobem svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě.
Aplikace v tuto chvíli obsahuje přes 20 tras, z toho polovina vede různými místy v Praze. Vytvořila ji parta nadšených cestovatelů a rodičů ze společnosti Tripeduca. Do konce roku 2017 by mělo vzniknout přibližně sto nových tras po celé České republice a v roce 2018 dalších 150 výletních misí. V Praze bude do září postupně publikováno 30 zajímavých výletů, z toho minimálně pětina povede územím městské části Praha 2.

„Jsem ráda, že právě naší městskou částí povede tolik herních tras. Praha 2 je zkrátka atraktivní lokalita plná zajímavých příběhů a míst. A rodiny s dětmi tak mají po ruce jednoduchý moderní nástroj, jak svoji čtvrť ještě lépe poznat a pochopit historické souvislosti. Moc si vážím toho, že někdo vymyslí, jak zvednout děti ze židlí a s jejich milovaným mobilem v ruce je poslat do terénu objevovat naše dějiny,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která hru v Praze 2 zaštítila.

Na území Prahy 2 jsou v tuto chvíli dvě trasy. Na Folimance se hráč dostane do roku 1973 a pomáhá zdárnému dokončení Nuselského mostu. V jiné hře může hráč pomoci Albertu Einsteinovi při jeho pobytu v Praze dořešit teorii relativity. Během června bude oživena trasa, kde bude doktor Jedlička prosazovat Rentgenův přístroj do české medicíny, a také trasa po stopách tragického závěru operace Anthropoid, od které uplyne 75 let. V červenci budou publikovány další dvě trasy na Vyšehradě.

Text a foto: tom

Zveřejněno: 26.05.2017 – webadmin@praha2.cz