Modré pondělí u Ludmily (vloženo video)

Velikonoce se kvapem blíží, a tak se na náměstí Míru v rámci Modrého pondělí sešli dospělí i děti z Prahy 2, aby si užili odpolední program, který pro ně městská část Praha 2 připravila. Děti se zúčastnily zdobení velikonoční břízky, která bude vystavena v hale budovy Úřadu městské části Praha 2 až do Velikonočního pondělí.
Modré pondělí zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová. Připomněla, že Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky i oslavou příchodu jara a současně odsoudila teroristické útoky na křesťanské kostely v Egyptě, k nimž došlo o den dříve na Květnou neděli.
„V posledních dnech jsme byli svědky hrozných událostí ve světě. Velikonoční pašijový týden bohužel začal  útoky na křesťanskou komunitu v Egyptě. Osobně je mi to velice líto, neboť v Egyptě jsem několikrát byla a nejen tam, ale i v Evropě je důležité nedopustit takovéto útoky. Proto vzpomeňme na ty, kteří už nemohou být mezi námi,“ řekla starostka.

Foto: len, pos

Zveřejněno: 10.04.2017 – webadmin@praha2.cz