Milí čtenáři,

vítám Vás u prvního vydání Novin Prahy 2! Jsou určeny především obyvatelům Vinohrad, Nového Města, Vyšehradu a Nuslí, ale také ostatním lidem z blízkého okolí naší čtvrti. Patří těm, kterým rozhodně není lhostejný osud druhého pražského obvodu.
Oslovit bychom chtěli mladé i dříve narozené, děti i dospělé, starousedlíky či nově příchozí - zkrátka naším přáním je přinášet Vám informace z nejrůznějších oblastí městské části Praha 2. Pro každého trochu - z kultury, životního prostředí, bydlení, školství, zdravotnictví atd.
Na našich stránkách se budou pravidelně objevovat také zprávy přímo z radnice.
Od počátku léta nás provázejí úvahy o tom, co by Vás nejvíce zajímalo nebo zaujalo. Při tom všem bylo nutné zajistit výrobu novin, a přestože možnosti nové doby odstranily problémy s papírem či kapacitou tiskáren, záležitost to jednoduchá nebyla. Však si to jistě dovedete představit, ono se nic nenarodí jen tak, samo, bez dobré vůle či lidského elánu. Jen na okraj vzpomeňme na časy před deseti a více lety, kdy pouhé nadšení pro vydávání jakéhokoliv média zdaleka nestačilo. Zdlouhavá úřední jednání, která tehdy často končila nezdarem, se dnes naštěstí už nekonají.
Konec 20. století s sebou přinesl ještě jednu úžasnou možnost - komunikaci pomocí počítačů. Přichází zvolna čas, kdy se bez Internetu téměř neobejdeme. Také naše Noviny zanedlouho naleznete na webových stránkách. Posílat připomínky lze rovněž na e-mailovou adresu. Uvítáme ovšem i "obyčejná" psaníčka se skvělými nápady či nejrůznějšími tématy a připomínkami, o kterých se domníváte, že by zajímala také Vaše sousedy.
Napadá mě, že by mohly potěšit ostatní čtenáře i některé fotografie z Vašich zaprášených rodinných alb. Možná nejen ve Vás vyvolávají milé vzpomínky na nejrůznější, leckdy již neexistující zákoutí Prahy 2. Pokud se rozhodnete nám vzácné snímky zapůjčit, připravíte tak mnohým velmi potěšující výlet do minulosti... Proč ne?
Jsme tu pro Vás a věříme, že se s námi budete pravidelně jedenkrát měsíčně rádi setkávat.
Naše adresa: Redakce NOVINY Prahy 2, Obvodní úřad Praha 2, nám. Míru 20, 120 39 Praha 2. Zatelefonovat lze na číslo: 2425 7035, linka 202 nebo přímo 22 51 71 10 (také fax). Internet: REDAKCE@p2.MEPNET.CZ
Na shledanou se těší:

Eva Bělíková

Zveřejněno: 20.01.2000 – support@publix.cz
Vytisknout