Městská část Praha 2 zaznamenala úspěch v soutěži Zlatý erb

Ve čtvrtek 13. března 2014 byly v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola 11. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb 2014. Praha 2 se v tomto klání opět těšila úspěchu – již čtvrtým rokem v řadě stanuly webové stránky www.praha2.cz na stupních vítězů v kategorii velkých městských částí.

Po prvních místech v letech 2011 a 2012 a druhém v loňském roce patřila letos webu městské části Praha 2 stříbrná příčka. Ocenění z rukou člena rady hlavního města Prahy Jana Vašíčka a manažerky krajského kola Zlatého erbu Renaty Tomanové převzal tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký spolu s redaktorkou a správkyní webu Markétou Slunečkovou. První místo letos dobyly webové stránky Prahy 10, bronz získala Praha 6.

„Jsme velmi potěšeni, že se webové stránky naší městské části v tvrdé pražské konkurenci dlouhodobě udržují na vedoucích pozicích. Považujeme tuto formu komunikace s občany za jednu z priorit a rozhodně ji do budoucna hodláme rozvíjet. Například náš mapový portál neustále doznává změn ve prospěch lepší informovanosti uživatelů stránek www.praha2.cz,“ říká tajemník úřadu Michal Kopecký.

Praha 2 se však může pyšnit ještě jedním úspěchem. Na slavnostním večeru byly vyhlášeny i výsledky krajského kola soutěže Junior Erb 2014 pro mladé tvůrce webových stránek a internetových projektů. Soutěž je určena mladým do 18 let, kteří se aktivně zajímají o internet a svoje znalosti a nadšení využívají ve prospěch místních komunit i celé společnosti. Vítězem se letos stal student Arcibiskupského gymnázia na náměstí Míru Ondřej Suchánek, který spolu se svými spolužáky a pod vedením svého učitele Vladimíra Berana vytvořil a spravuje webové stránky projektu Společnost arcibiskupského gymnázia (spolecnost.arcig.cz).

Další podrobnosti: Ing. Michal Kopecký, tajemník ÚMČ Praha 2, tel.: 236 044 284,e-mail
: kopeckym@p2.mepnet.cz

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2