„Masaryčka“ uspořádala pro rodiče a děti Den otevřených dveří

Už se vám někdy stalo, že jste si šli do školy hrát? Vyzkoušet si zručnost v různých soutěžích, proběhnout překážkovou dráhu, vyrobit ruční papír, uplácat něco z hlíny nebo si „popovídat“ s počítačem? To všechno čekalo děti, které přišly 4. prosince 2002 na Den otevřených dveří do ZŠ Jana Masaryka. Škola se tímto poněkud netradičním způsobem představila především předškolákům a jejich rodičům, kteří měli možnost si ji prohlédnout, popovídat si s učiteli, zatímco o jejich ratolesti při různých hrách a soutěžích pečovali žáci druhého stupně.
„Dny otevřených dveří tady nejsou prvním rokem, ale letos jsme zvolili tenhle trochu odlišný způsob prezentace školy,“ říká organizátorka akce Eliška Nahodilová. „Snažili jsme se sem přilákat hlavně děti, zabavit je, aby se mohli jejich rodiče zatím podívat, jak škola funguje a že se tu dá dělat leccos jiného, než jen vyučovat, že tu jsou lidé vstřícní k dětem. Oslovili jsme mateřské školy i jiné školy v Praze 2, oznámili jsme akci na webových stránkách. Zatímco vloni sem přišlo asi pět dětí s rodiči, letos jich bylo tak desetkrát víc.“
Hravé odpoledne bylo určeno hlavně těm nejmenším, kteří se do školy teprve chystají. Rodiče žáků, kteří sem už chodí, pak mohli celý týden od 2. do 6. prosince zasednout do lavice se svými dětmi, aby si zažili vyučování a také si prohlédli, v jakém prostředí tráví jejich potomek většinu dne. Pro budoucí prvňačku Míšu je rozhodující, aby paní učitelka měla dlouhé vlasy jako princezna. Pro maminku, která s ní do „Masaryčky“ na Den otevřených dveří přišla, zase to, co pro většinu z nás, rodičů – totiž že škola nemusí být jen zkostnatělá instituce a učitel jen ten, který sází známky do žákovských knížek. Další informace o škole na: http://web.spinet.cz/zsjm.   

hch

Zveřejněno: 07.02.2003 – support@publix.cz
Vytisknout