Magické datum 9.9. 1999 přimělo mnoho zamilovaných dvojic

k rozhodnutí říci si své ANO na radnici, v kostele nebo kdekoliv jinde na světě.
Sňatková „horečka“ nevynechala ani Novoměstskou radnici, kam od časných ranních hodin přijížděla rodina za rodinou a pořadatelé měli plné ruce práce vše dokonale zorganizovat. Jen si představte, kolikrát v tento slavný den oddávající uslyšeli Wagnerův, Wiedermannův či Bartholdyho svatební pochod.
Jak na běžícím páse se v obřadní síni objevoval od 8:30 do 22:30 h pár za párem – vždyť si slavnostní okamžik objednalo na Novoměstské radnici celkem 27 snoubeneckých párů. Těžko říci, zda všichni pouze podlehli davovému šílenství či k natolik závažnému životnímu kroku přistoupili s potřebnou rozvahou a úsudkem. „Na datum s pěti devítkami čekala přes deset let dvojice, které jsme vyhověli i v čase sňatku – vezmou se přesně o deváté,“ prozradila nám již v červenci Ivana Tenkrátová z oddělení matrik Obvodního úřadu Praha 2. Přejme nejen jim, ale všem, kteří vstupují do manželství s nadějí ve šťastnější život, aby se jejich sny naplnily.

bel

Zveřejněno: 20.01.2000 – support@publix.cz