Lékaři bez hranic na náměstí Míru

Plně funkční polní nemocnice vyrostla dnes na náměstí Míru, kde svoji záslužnou práci předvádějí Lékaři bez hranic působící ve více než šedesáti zemích světa. Pražané tak mají ojedinělou možnost prohlédnout si vybavení, které se využívá při záchraně lidí ohrožených ozbrojenými konflikty, během přírodních katastrof nebo epidemií.

Je to vůbec poprvé, kdy se tato rozsáhlá výstava dostává do České republiky. „Jsme rádi, že jediným místem v Praze, které si Lékaři bez hranic vybrali pro svoji putovní výstavu, je právě naše náměstí Míru, kde bude polní nemocnice k vidění až do 13. května,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která nad akcí převzala záštitu. Expozice je vhodná pro dospělé i děti a vstup na ni i komentované prohlídky jsou zdarma. Připraven je bohatý doprovodný program, např. 4. května od 19 hodin bude připraven Infovečer pro zájemce o práci na misi, o den později zde pokřtí audioverzi své knihy Mise Afghánistán lékař Tomáš Šebek, v dalších dnech se budou promítat dokumentární filmy.

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Současná výstava přibližuje interaktivní formou, v jakých podmínkách žijí ti, jimž se snaží nezištně pomáhat.

text: kla, foto: vin

Zveřejněno: 03.05.2016 – veronika.simkova@praha2.cz