Koncert k 11. výročí babyboxu

Ve Velkém sále Novoměstské radnice se na koncertě, který uspořádal s podporou městské části Praha 2 zakladatel babyboxů Ludvík Hess, sešla řada podporovatelů, donátorů a přátel, aby oslavili již 11 let od instalování prvního babyboxu. Přítomné přivítala i starostka Jana Černochová, která připomněla, co předcházelo instalaci babyboxu na budově dvojkové radnice. „Nejlepší babyboxy jsou ty bezdětné,“ řekl Ludvík Hess. Koncert byl zároveň pojat jako připomínka a obdoba představení Obestín, které Ludvík Hess uváděl před padesáti lety v kostele sv. Kateřiny. Na varhany zahrál pamětník koncertu z roku 1966 Jiří Růžička, nestárnoucí Jana Koubková zazpívala své originální vokální úpravy Bachových děl. Verše Václava Hraběte, předčasně zemřelého českého beatníka, recitoval Eliáš Jeřábek, který také některé z Hrabětových básní zhudebnil.

Text a foto: ben

Babybox  Babybox  Babybox  Babybox