Knihovna v Záhřebské funguje již rok

Právě před rokem byla v Záhřebské ulici otevřena pobočka Městské knihovny v Praze (MKP). Připomeňme, že navazuje na činnost bývalé knihovny v Koubkově ulici. Představovat ji jistě nemusíme, vždyť knihovnu od jejího otevření vloni v listopadu navštívilo 20 tisíc dětí i dospělých, kteří si zde půjčili více než 66 tisíc knih. A nejen knih, ale i časopisů, map a zvukových nosičů (tj. CD a magnetofonových kazet) – těch se jen v letošním roce půjčilo 11 tisíc. A je také z čeho vybírat, fond knihovny činí 23 tisíc knihovních jednotek.
Celý fond je zachycen v elektronické bázi MPK, přičemž tento katalog informuje i o knihovním fondu Ústřední knihovny a ostatních automatizovaných poboček MPK.
Čtenáři zde mohou využívat i přístupu na internet, přečíst si v čítárně denní tisk, půjčit si domů časopisy. Automatizovaný výpůjční systém MPK poskytuje řadu výhod. Čtenářská legitimace platí i v dalších automatizovaných knihovnách sítě MKP, je možné si rezervovat knihy i v jiných pobočkách.
A děti? Těm se stala knihovna klubovnou či místem, kde se mohou scházet a kde se dá smysluplně využít čas: hraním, čtením, malováním, brouzdáním po internetu, soutěžením, povídáním o knihách i o knihovně.
Text: Hana Řeháková, foto: len

Provozní doba:
Pondělí zavřeno, úterý 9:00 – 19:00, středa a čtvrtek 12:00 – 15:00, pátek 9:00 – 15:00.
Telefon: 222 512 812

Zveřejněno: 03.11.2003 – support@publix.cz
Vytisknout