Informace nejen pro majitele psů

Psi za čistotu chodníků ani parků neručí...
Čistota chodníků i parků – vizitka každé městské části
KOMWAG®, podnik čistoty a údržby města a.s. působí v oblasti komunálních služeb od roku 1991 (nejdříve jako Komunální podnik čistoty a údržby města). Jako firma s výrazným podílem úklidových služeb často řešila problém velkého výskytu psích exkrementů na pěších komunikacích. Z tohoto důvodu vznikl projekt stacionárního sběru. V roce 1997 bylo na území Prahy 2 instalováno 40, později 83 speciálních souprav - košů na psí exkrementy se zásobníkem na sběrné sáčky. V počátcích docházelo k nekázni a vandalismu. Po několikaměsíčním provozu, kdy systém začal přinášet do ulic s umístěnými soupravami viditelné výsledky, však nastalo období občanské spolupráce, které v podstatě trvá dosud.
Na základě uvedených skutečností se naše městská část rozhodla, že rozšíří sít těchto zařízení na celé území Prahy 2. V současnosti je na obvodě rozmístěno 183 těchto košů se zásobníky.
V roce 1999 byla ve firmě vyvinuta motorová čtyřkolka na sběr psích exkrementů SE-01, která se stala základem pro nový projekt - mobilní sběr psích exkrementů. Tímto projektem byl na obvodě Prahy 2 rozšířen sběr i v parcích a na zelených plochách. Podvozková část zařízení (YAMAHA Bear Tracker) totiž díky balonovým pneumatikám dovoluje přejezdy travních porostů, aniž by došlo k poškození zeleně.
Projekty mobilního a stacionárního sběru psích exkrementů na území městské části Praha 2 byl dán základ ke spolupráci s občany obvodu, která by mohla přispět k cíli našeho snažení, kterým je čistý obvod Praha 2.

Ing. Jaroslav Stružka, ředitel firmy Komwag, a.s.

Zveřejněno: 14.01.2000 – support@publix.cz