Hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti (vloženo video)

Městská část Praha 2 dnes otevřela nové veřejné dětské hřiště v lokalitě Na Rybníčku. Pásku za asistence zástupců radnice Alexandry Udženija, Václava Vondráška a dalších radních slavnostně přestřihly děti ze sousední Základní školy u sv. Štěpána. Byly tak úplně prvními, kdo otestoval nové herní prvky jako kolotoč, hrad, kreslicí tabule, pérové houpačky „tykadla“ a „autíčko“ nebo technickou průlezku.

Je to již desáté dětské veřejné hřiště na území městské části. „Hřiště Na Rybníčku se nachází v klidné lokalitě jinak rušné části centra města, kde moc příležitostí k dětským hrám není. Zařídili jsme ho s respektem k jeho umístění v historickém jádru Prahy, tomu odpovídá kovové oplocení ve stejném designu, jaký má plot u kostela sv. Štěpána, a část povrchu z pražské žulové kostky,“ říká místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Městská část Praha 2 vynaložila na stavební práce necelých 3,5 milionu korun. V rámci rekonstrukce nechala doplnit trávník i nízké keře a opravila lavičky. Nové hřiště u kostela sv. Štěpána nahradilo původní hrací plochu, která je nyní součástí nově otevřených jeslí Na Rybníčku.

Hřiště Na Rybníčku je nyní otevřeno od 8:30 do 19 hodin, od 1. května do 30. září bude přístupné od 8 do 21 hodin. Na noc se bude zamykat.

red, foto: len/vin

Zveřejněno: 02.10.2018 – webadmin@praha2.cz