Dostavbě hřiště už nic nebrání

Multifunčkní hřiště u Základní školy a mateřské školy Na Smetance může být dostavěno. Městský soud v Praze totiž dne 21. 7. 2020 zamítl žalobu spolku Praha 2 žije, který žádal přezkoumání respektive zrušení rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy o povolení kácení stromů pro výstavbu multifunkčního hřiště u ZŠ a MŠ Na Smetance. Městská část v souladu s veškerými právními normami přistoupila dnes v dopoledních hodinách ke kácení javoru klen, který bránil dostavbě hřiště.

Strom ještě před pokácením zkontroloval ornitolog, který konstatoval, že na dřevině nebyli zaznamenaní žádní ptáci ani jejich pobytové stopy. Městská část tak může pokračovat v dostavbě multifunkčního hřiště podle původních parametrů, dokončení předpokládá v průběhu září.

Přílohy ke stažení:

Rozsudek