OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování na chodníku v Bělehradské (Ksenia 5.1.2021 21:37)
  Dobrý den,
  v poslední době (cca půlrok) na chodníku u Bělehradské 41a neustále parkuje několik vozidel, V denní době tuto plochu rozšířeného chodníku využívají rozvozové potravinové služby, což nevadí, jelikož ty parkují opravdu jenom krátce. Avšak parkují tam i další vozidla, jejichž majitele se tak zřejmě vyhýbají poplatkům za modrou zónu. Neparkují jenom u výjezdových vrat, ale i dále na chodníku, kde mají jakési "oblíbené" místo. Tak z chodníku se pomalu stává veřejné neplacené parkoviště, jehož využívá kdy kdo. Dnes večer mě a mého psa na vodítku dokonce málem zajel řidič, jenž tam zřejmě chtěl zaparkovat a chodci jsou mu překážkou. Dále každý den kolem 11:00 na chodník vjíždí vozidlo úklidové služby, jež vyváži odpadky z koše u schodů (naproti Bille v Bělehradské), pokud tato služba provádí i další práce parkuje též u schodu. Je to docela nepříjemné venčit psa, když za tebou jede větší auto, které na chodníku nečekáš a nemá tam co dělat (nejde o auto, jež čistí chodník). Chápu, že se městská část nezabývá špatným parkováním, ale se chci zeptat, zda by bylo možné nainstalovat nějaké sloupky, jež by bránily neukázněným řidičům k parkování, ale mohl by tam projet kočárek, invalidní vozík nebo čisticí vůz? Přikládám foto, jak to tam běžně vypadá (stává se, že aut je tam tolik, že maminka s kočárem tam ani neprojde a tak musí obcházet přes vozovku). Předem děkuji za vyjádření.

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.1.2021 9:28)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali městské policii a požádali jsme o zvýšenou kontrolu tohoto prostoru.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Regulace dopravy v Legerově ulici (MUDr. Gabriel 13.11.2020 13:52)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda má Váš úřad nějaký vliv na regulaci dopravy v Legerově ulici.
  TSK zvolila na semaforech na křižovatce Legerova/Wenzigova tak omezující režim, že vozidla na magistrále stojí v koloně už od poloviny Nuselského mostu. Provoz na stupni 5 je trvale i v "našem" úseku Legerovy (1. blok), kvůli smogu nelze v bytech ani větrat. Vozidlům, jedoucím po magistrále, svítí na zmíněné křižovatce téměř stále signál Stůj, na zelenou projede sotva 12 vozidel. V další části Legerovy bývá přitom silnice zcela volná, na křižovatce s Rumunskou stojí obvykle jen pár vozidel. Myslím, že tak nevyvážená regulace dopravy je od TSK (či MHMP?) dosti nešťastný nápad, jak vůči motoristům, tak i obyvatelům.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 12:20)
   Dobrý den,

   Váš dotaz jsme předali na oddělení silničního správního úřadu Magistrátu hl. m. Prahy. Jakmile dostaneme odpověď, budeme Vás informovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Ulice Oldrichova (Petr 24.11.2020 22:41)
  Dobrý den,

  nejprve bych chtel podekovat za realizaci prvni etapy rekonstrukce Oldrichovy ulice. Jedna se o výrazný kvalitativní posun.

  V této souvislosti je jen skoda ze jeden ze sloupu veřejného osvětlení je ještě v průběhu rekonstrukce poškozen a promacknut. Prosim o zohlednění při převzetí dila.

  Na závěr prosim o informaci, zdali v příštím roce budou práce navazovat další etapou.

  Predem děkuji!

  4D4E69DE-25BC-4AF3-8455-A512E7D76510.jpeg  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.11.2020 12:11)
   Dobrý den,

   děkujeme za milá slova. Poškozený sloup můžeme nahlásit na společnost Technologie hlavního města Prahy, a. s., ale potřebovali bychom číslo toho sloupu (můžete to samozřejmě udělat i Vy, má to stejnou váhu - veřejné osvětlení má v gesci právě tato akciová společnost Magistrátu hl. m. Prahy - https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch). Sloup není předmětem opravy chodníku, takže při přejímce zhotoveného díla to nemůžeme zohlednit. Příští rok budou práce v Oldřichově ulici pokračovat další etapou.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Chodník Kladská (Filip Bůžek 7.10.2020 10:23)
  Dobrý den,

  Zastupuji SVJ domu na adrese Korunní 1300/65 na Praze 2. V letních měsících probíhala realizace nové přípojky elektro a optických kabelů v našem domě. Od té doby zůstal chodník kolem našeho domu a chodník v celé Kladské ulici v rozestavěném stavu – výkop byl pouze zasypán štěrkem.

  Prosím Vás o informaci, kdy dojde k finálnímu dokončení chodníku?

  Předem Vám děkuji za odpověď a v příloze zasílám fotografie z dnešního dne.

  S pozdravem

  Filip Bůžek
  Člen výboru
  SVJ Korunní 1300/65, Praha 2

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.10.2020 10:56)
   Dobrý den, pane Bůžku,

   podle informace z Odboru dopravy a územního rozvoje by měla tato část Kladské ulice hotova do konce listopadu 2020.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: roje koloběžek různých provozovatelů na P2 (Pánková 5.10.2020 19:59)
  Dobrý den přeji. Zasílám aktuální foto koloběžek dalších firem ,které nyní parkují doslaova KDEKOLIV na Praze 2-ideálně uprostřed chdoníku aby bylo nutno je obcházet.Takže nejen LIME, ale nyní i UBER a REVOLT. Kdy se tomu na Praze 2 učiní přítrž???
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.10.2020 11:35)

   Dobrý den,

   po zákazu segway přišly koloběžky, pivní kola a co může přijít dále nevíme. Tohle musí řešit hl. m. Praha. Městská část má neměnný postoj, ale není to problém jen v Praze 2 a proto píši, že to musí být řešeno na hl. m. Praze a nikoliv v jednotlivých městských částech.

   Paní starostka interpelovala ministra dopravy a odpovědí bylo, „elektrická koloběžka se považuje za jízdní kolo a musí být vybavena odpovídajíce podmínkám uvedeným v příloze 12, část C, vyhlášky č. 341/2014 Sb., a proto pan ministr neuvažuje o žádné legislativní úpravě provozu elektrických koloběžek, protože je dostatečně řešena.“

   Jelikož elektrokoloběžky nesplňují podle našeho mínění odpovídající podmínky uvedené vyhlášky č. 341/2014, je toto věcí obou policií a městská část není zřizovatelem ani jedné z policií a proto nemůže ani jednu z policií úkolovat.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Změna značení v Americké (Tomáš Straka 21.7.2020 13:19)
  Dobrý den,
  dnes jsem si všiml změny dopravního značení v Americké ul., můžete poslat odkaz na nějakou vysvětlující dokumentaci? Zajímal by mne jednak účel této změny, dále pak doporučená výjezdová trasa z ul. Jana Masaryka nahoru na Francouzkou.

  Děkuji,
  Tomáš Straka
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.7.2020 13:20)
   Dobrý den,

   již na začátku měsíce jsme avizovali proměnu náměstíčka na webu, jde o projekt Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha), jenž je popsán zde https://www.iprpraha.cz/zidleaplacky.

   Měl by trvat do října, přesný termín není stanoven ani u záboru, který se toho místa týká.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

   umístění mobiliáře
   vozovka 757 m²
   Americká X Záhřebská
   7. 7. 2020
 • Otázka: Náhradní vozidlo - dočasné parkovací oprávnění (Dan Richter 7.7.2020 11:03)
  Uvítám informaci, jak mám postupovat, když je mé vozidlo dočasně v servisu a mám náhradní vůz. Komu mohu zaslat zakázkový list a SPZ náhradního vozidla, abych s ním mohl parkovat v ZPS.

  Na telefonní ústředně ÚMČ Praha 2 to nikdo nebere, nepodařilo se mi také dovolat ani na jednoho ze tří pracovníků odboru dopravy - zóny placeného stání, parkovací oprávnění.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 15:55)

   Dobrý den,

   máte 2 možnosti:

   1) Pakliže máte přístup na osobní stránky uživatele = dokážete se přihlásit přes parkujvklidu.cz, přepis na náhradní vozidlo si dokážete zařídit sám, zadáte „Dočasná změna RZ“ (návod je v nápovědě na stránce). Je omezeno na max. 14 dní a 2 změny za rok.

   2) Dostavíte se na výdejnu parkovacích oprávnění Praha 2, přinesete občanský průkaz, zakázkový list ze servisu dokládající, že tam je Váš vůz na opravě a na jak dlouho tam bude, musí být uveden předpokládaný den dokončení opravy. Plus abyste věděl RZ náhradního vozu. Dočasnou změnu RZ zde zadáme, platí se 100 Kč manipulační poplatek. Může být víc než na 14 dní, ale max. je 3 měsíce za rok dohromady.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování před budovou soudu na Francouzské ulici (Marek Turnovec 5.7.2020 22:49)
  Dobrý den,

  před budovou Obvodního soudu pro Prahu 2 na Francouzské ulici se nachází "záliv" s pevnější dlažbou, před kterým je umístěna značka Zákaz zastavení s doplňkovou značkou "Mimo vozidel Vězeňské služby a Policie ČR". Docela často tam ale stojí vozidla, která nepatří ani vězeňské službě, ani policii. Kontroluje se toto nějak? Nebo si tam takhle může zaparkovat každý, kdo je dostatečně drzý?

  Občas tam nějaké auto má za oknem ceduli "Obvodní soud pro Prahu 2". Jenže - na té doplňkové značce nic o soudu není, pouze o Vězeňské službě a PČR. Neříkám, že by tam zrovna auta některých zaměstnanců soudu stát neměla - ale nemělo by v tom případě být upraveno také značení, aby to trochu odpovídalo realitě? Takto tam vlastně tato vozidla stojí na zákazu (výjimka se jich netýká).

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 13:01)

     Dobrý den, pane Turnovče,

   MČ Praha 2 nekontroluje parkování před Obvodním soudem pro Prahu 2. Váš dotaz zasíláme místně příslušnému Obvodnímu oddělení MP pro Prahu 2, a to Vám snad v nejbližší době odpoví. Každopádně by nám bylo divné, kdyby si tato místa nehlídal sám soud, když jsou vyčleněna pro něj. Do režimu soudu opět MČ Praha 2 nemůže zasahovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Vodící lišta v podchodu na Fügnerově náměstí (Marek Turnovec 5.7.2020 22:45)
  Dobrý den,

  realizace cyklogenerelu Prahy 2 se zdá se moc nehýbe, ani nikde na Praze 2 stále nevím o žádné cykloobousměrce, lávka přes Bělehradskou také nějak usnula. Ale už je to také pár let, co byla slibována alespoň jakási vodící lišta na kola na schodišti v podchodu na Fügnerově náměstí. Už je to ale také pár let a lišta pořád nikde. Je nějaká šance, že by se tam někdy konečně objevila?

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 8:30)

   Dobrý den, pane Turnovče,

   vodící lištu jsme požadovali nejen v podchodu Fügnerova náměstí, ale i na Nuselských schodech, obojí nám IPR a následně cyklokomise MHMP zamítla. Na Fügnerově náměstí byl důvod ten, že jsou zde vodící lišty pro kočárek a ty jsou dostačující i pro kola. Nyní je v jednání bezbariérový přístup pro vozíčkáře a vše má prověřit TSK.

   Lávku tak, jak byla navržena, neodsouhlasili památkáři a projekt nyní dělá také TSK.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Semafor pro chodce Vinohradská / Italská (Hájková 3.7.2020 11:27)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda nejde změnit semafory pro chodce na ul. Vinohradská. Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslné. Stále dochází k situacím, kdy lidé, především staršího věku či cizinci, tlačítko nestisknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Předem děkuji za odpověď či případné řešení. Děkuji. Hájková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.7.2020 11:50)

   Dobrý den,

   v případech SSZ je příslušným silničním správním úřadem Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, kterému Váš dotaz tímto přeposílám.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje