OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Změna značení v Americké (Tomáš Straka 21.7.2020 13:19)
  Dobrý den,
  dnes jsem si všiml změny dopravního značení v Americké ul., můžete poslat odkaz na nějakou vysvětlující dokumentaci? Zajímal by mne jednak účel této změny, dále pak doporučená výjezdová trasa z ul. Jana Masaryka nahoru na Francouzkou.

  Děkuji,
  Tomáš Straka
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.7.2020 13:20)
   Dobrý den,

   již na začátku měsíce jsme avizovali proměnu náměstíčka na webu, jde o projekt Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha), jenž je popsán zde https://www.iprpraha.cz/zidleaplacky.

   Měl by trvat do října, přesný termín není stanoven ani u záboru, který se toho místa týká.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

   umístění mobiliáře
   vozovka 757 m²
   Americká X Záhřebská
   7. 7. 2020
 • Otázka: Náhradní vozidlo - dočasné parkovací oprávnění (Dan Richter 7.7.2020 11:03)
  Uvítám informaci, jak mám postupovat, když je mé vozidlo dočasně v servisu a mám náhradní vůz. Komu mohu zaslat zakázkový list a SPZ náhradního vozidla, abych s ním mohl parkovat v ZPS.

  Na telefonní ústředně ÚMČ Praha 2 to nikdo nebere, nepodařilo se mi také dovolat ani na jednoho ze tří pracovníků odboru dopravy - zóny placeného stání, parkovací oprávnění.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 15:55)

   Dobrý den,

   máte 2 možnosti:

   1) Pakliže máte přístup na osobní stránky uživatele = dokážete se přihlásit přes parkujvklidu.cz, přepis na náhradní vozidlo si dokážete zařídit sám, zadáte „Dočasná změna RZ“ (návod je v nápovědě na stránce). Je omezeno na max. 14 dní a 2 změny za rok.

   2) Dostavíte se na výdejnu parkovacích oprávnění Praha 2, přinesete občanský průkaz, zakázkový list ze servisu dokládající, že tam je Váš vůz na opravě a na jak dlouho tam bude, musí být uveden předpokládaný den dokončení opravy. Plus abyste věděl RZ náhradního vozu. Dočasnou změnu RZ zde zadáme, platí se 100 Kč manipulační poplatek. Může být víc než na 14 dní, ale max. je 3 měsíce za rok dohromady.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování před budovou soudu na Francouzské ulici (Marek Turnovec 5.7.2020 22:49)
  Dobrý den,

  před budovou Obvodního soudu pro Prahu 2 na Francouzské ulici se nachází "záliv" s pevnější dlažbou, před kterým je umístěna značka Zákaz zastavení s doplňkovou značkou "Mimo vozidel Vězeňské služby a Policie ČR". Docela často tam ale stojí vozidla, která nepatří ani vězeňské službě, ani policii. Kontroluje se toto nějak? Nebo si tam takhle může zaparkovat každý, kdo je dostatečně drzý?

  Občas tam nějaké auto má za oknem ceduli "Obvodní soud pro Prahu 2". Jenže - na té doplňkové značce nic o soudu není, pouze o Vězeňské službě a PČR. Neříkám, že by tam zrovna auta některých zaměstnanců soudu stát neměla - ale nemělo by v tom případě být upraveno také značení, aby to trochu odpovídalo realitě? Takto tam vlastně tato vozidla stojí na zákazu (výjimka se jich netýká).

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 13:01)

     Dobrý den, pane Turnovče,

   MČ Praha 2 nekontroluje parkování před Obvodním soudem pro Prahu 2. Váš dotaz zasíláme místně příslušnému Obvodnímu oddělení MP pro Prahu 2, a to Vám snad v nejbližší době odpoví. Každopádně by nám bylo divné, kdyby si tato místa nehlídal sám soud, když jsou vyčleněna pro něj. Do režimu soudu opět MČ Praha 2 nemůže zasahovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Vodící lišta v podchodu na Fügnerově náměstí (Marek Turnovec 5.7.2020 22:45)
  Dobrý den,

  realizace cyklogenerelu Prahy 2 se zdá se moc nehýbe, ani nikde na Praze 2 stále nevím o žádné cykloobousměrce, lávka přes Bělehradskou také nějak usnula. Ale už je to také pár let, co byla slibována alespoň jakási vodící lišta na kola na schodišti v podchodu na Fügnerově náměstí. Už je to ale také pár let a lišta pořád nikde. Je nějaká šance, že by se tam někdy konečně objevila?

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.7.2020 8:30)

   Dobrý den, pane Turnovče,

   vodící lištu jsme požadovali nejen v podchodu Fügnerova náměstí, ale i na Nuselských schodech, obojí nám IPR a následně cyklokomise MHMP zamítla. Na Fügnerově náměstí byl důvod ten, že jsou zde vodící lišty pro kočárek a ty jsou dostačující i pro kola. Nyní je v jednání bezbariérový přístup pro vozíčkáře a vše má prověřit TSK.

   Lávku tak, jak byla navržena, neodsouhlasili památkáři a projekt nyní dělá také TSK.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Semafor pro chodce Vinohradská / Italská (Hájková 3.7.2020 11:27)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda nejde změnit semafory pro chodce na ul. Vinohradská. Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslné. Stále dochází k situacím, kdy lidé, především staršího věku či cizinci, tlačítko nestisknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Předem děkuji za odpověď či případné řešení. Děkuji. Hájková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.7.2020 11:50)

   Dobrý den,

   v případech SSZ je příslušným silničním správním úřadem Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, kterému Váš dotaz tímto přeposílám.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Nečinnost Policie (Dan Richter 18.6.2020 16:03)
  Městské policii v Praze 2 jsem 18.6.20 v 15:21 nahlásil nehodu aut na Rašínově nábřeží, která ji předala Policii ČR. Po více jak 30 minutách stála havarovaná auta stále na svém místě, blokovala nábřežní komunikaci a policie nikde...

  Pomohlo by, kdyby městské policie vyjela na místa, křídou obkreslila obrysy vozidel a nechala je odstavit na chodníku do příjezdu policie.

  P.S. Pomáhat a chránit (zloděje, podvodníky a politiky)

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.6.2020 13:24)

   Dobrý den pane Richtře,

   věřím, že čekání na příjezd dopravní policie je nepříjemné a chápu Vaši situaci. Bohužel městská část Praha 2 není zřizovatelem Městské policie Praha, ani Policie České republiky, a proto Vám mohu doporučit, abyste se obrátil na stížnostní a kontrolní orgány těchto subjektů, pokud jste shledal v jejich činnosti pochybení.

   S pozdravem

   Jan Mikeš

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

   Odbor kancelář starostky, kultury a krizového řízení

 • Otázka: Falešné průkazy O7 (invalida 16.6.2020 1:55)
  Poslední dobou se množí případy použití falešných parkovacích průkazů O7 ve vozidlech. Na těchto průkazech chybí jak otisk úředního razítka, tak úřední podpis.
  Mohli byste se domluvit s Policií, městskou či státní, aby invalidní stání častěji (resp. alespoň někdy) kontrolovala?
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.6.2020 9:02)

   Dobrý den,

   Vaše informace byla předána PČR a MP k dalšímu opatření

   S pozdravem

   Jan Mikeš

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti
 • Otázka: parkovani na chodniku na vinohradske (Andrews Diesel 1.6.2020 13:21)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat kdy začne zase pracovat obecni policie.
  Bydlime na vinohradske ulice kousek od muzeum a chodnik je plný aut které tu nelegálně parkují. Kdysi tu obcas nekdo na chvili zastavil, to jsme prezili ale nyni se uz cely chodnik smerem do centra zmenil v jedno dlouhe parkoviste.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.6.2020 15:48)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali Městské policii Praha 2

   S pozdravem

   Bc. L. Veselák
   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti
 • Otázka: Stěhování - dočasné tání na chodníku (Petr H. 10.2.2020 11:01)
  Dobrý den,
  pronajal jsem si byt v ulici Ječná - budova č. 10. Nyní nás čeká stěhování. V ulici je poměrně velký provoz a proto by bylo vhodné při stěhování zajet na chodník. Je možné k tomuto dočasnému stání (cca 2 hodiny) vyřídit nějaké povolení ? Chodník je dosti široký aby i po zaparkování dodávky bylo možné projet s kočárkem apod.

  Děkuji předem za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.2.2020 11:22)
   Dobrý den,
    
   v takovémto případě je potřeba vytvořit okótovaný situační nákres požadovaného záboru, kdy bude zachován průchozí profil o minimální šíři 1,5 metru, kdy budou zachovány rozhledové poměry na přilehlém přechodu pro chodce a kdy nebude zábor zasahovat do rabátek přilehlé vegetace.
   S takovýmto situačním nákresem je třeba vyjednat souhlas Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a. s., jakožto správce/vlastníka dané komunikace, a současně vyjednat souhlas Policie České republiky, Odboru služby dopravní policie, jakožto orgánu státní správy příslušného k posouzení bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Pod chodníkem se většinou nacházejí inženýrské sítě, takže je potřeba v první řadě oslovit Technickou správu komunikací hl. m. Praha, a. s.; pokud Vám dají souhlas, není problém ze strany odboru dopravy a územního rozvoje vydat povolení k záboru chodníku.
   V případě souhlasu obou výše uvedených subjektů může místní silniční správní úřad na základě předem podané žádosti o zvláštní užívání komunikace takové užívání povolit.
   Toto je jediná legální možnost, jak takový zábor legalizovat. Každé jiné jednání může být posouzeno jako nepovolené zvláštní užívání komunikace s uložením pokuty až 50.000 Kč pro fyzickou osobu, a až 500.000 Kč pro osobu právnickou.
    
   S pozdravem
   Marek Šebestík
   odbor dopravy a územního rozvoje
 • Otázka: Dotaz (Josef Mrózek 4.2.2020 15:36)
  Dobrý den, chci se zeptat, zda se bude nějak předělávat tramvajová zastávka Svatoplukova směr z centra. Děkuji za odpověď.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.2.2020 15:03)
   Dobrý den,

   situace kolem provizorní zastávky Svatoplukova je stále stejná: má se předělávat, koordinátorem prací je TSK Praha. a. s. Dnes není jejich web dostupný, městská část Praha 2 nemá k dispozici informace o postupu prací. Počítá se s kanalizací, telekomunikacemi apod. Předběžný termín je 04/2020 až 12/2021, ale to jsou termíny navržené TSK, které nemůže MČ Praha 2 nijak ovlivnit a ani garantovat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin