Doktor Faust se v červnu vrací zpátky na Vyšehrad

V červnu se na pražskou divadelní scénu vrátí úspěšné představení Tragická historie o doktoru Faustovi podle hry Christophera Marlowa v režii Michala Dočekala. Hrát se bude na Vyšehradě od 28. 6. do 18. 7. denně kromě sobot, vždy od 20:00.
Dramatické zpracování příběhu o smlouvě s ďáblem se odehrává v magickém prostoru vyšehradských kasemat, v jejichž největším sále Gorlici je umístěno šest originálů soch z Karlova mostu. Tajuplný prostor navozuje onu správnou atmosféru, v níž doktor Faust vyvolá ďábla a upíše se mu – ten mu za to má po dobu 24 let sloužit a splnit všechna přání. Zůstane Faust na konci stejně neuspokojen jako na počátku?
V titulní roli vystoupí David Prachař, v roli Mefista David Matásek; Kašpárka hraje Martin Učík, Faustova sluhu Wágnera Zdeněk Vencl, Lucifera, knížete pekel, Jan Dolanský v alternaci s Janem Bártou, Dobrého a Zlého Anděla Viktorie Čermáková a Petra Lustigová. To vše v devadesáti minutách za doprovodu DJ - e BLUE.
David Prachař obdržel za roli Fausta Cenu Alfreda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon roku 2001. Petr Matásek získal Cenu Alfreda Radoka za nejlepší scénografii roku 2001.
Představení uvádí Divadelní společnost Faust za podpory hl. m. Prahy. Předprodej vstupenek: TICKETPRO, Vyšehrad – Informační centrum Špička – a v místě konání hodinu před začátkem představení. Pořadatelé v každém případě doporučují návštěvníkům představení teplé oblečení. Podrobnosti na www.divadelnispolecnostfaust.cz.   

len

Zveřejněno: 10.06.2003 – support@publix.cz
Vytisknout