Dobrá zpráva: tramvaj pojede po Vinohradské o 14 dní dříve

Pražský dopravní podnik oznámil, že rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici se zkrátí zhruba o dva týdny. Tramvaje poprvé pojedou v sobotu 29. června.

Oprava Vinohradské třídy začala 9. března. Vyměňovaly se koleje, opravovalo odvodnění, dráhové kabely a trolejové vedení. Budují se bezbariérové přístupy k zastávkám a obnovuje osvětlení sloupků s jízdními řády.

„Jsem velmi rád, že se podařilo zkrátit přerušení tramvajového spojení ve Vinohradské ulici. Je potřeba vyzdvihnout dobrou organizaci práce a spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy a všech zúčastněných firem, zejména Dopravního podniku hlavního města Prahy,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Rekonstrukce se dočká také zastávka I. P. Pavlova v Bělehradské ulici. TSK vypsala zakázku, ve které hledá stavební firmu. Zastávka bude přebudována na bezbariérovou, stavbaři opraví okolní chodníky, které budou z mozaikové dlažby, a vozovky. Projekt počítá také s bezbariérovými přechody pro chodce.

tom
Zveřejněno: 07.06.2019 – webadmin@praha2.cz