Další setkání s Faustem

V minulém čísle jsme naše čtenáře informovali o neobyčejné kulturní události, která se připravuje na letní měsíce na Vyšehradě.
Mnozí správně tuší, že jde o divadelní inscenaci Tragická historie o doktoru Faustovi, dramatické zpracování příběhu o smlouvě s ďáblem od Ch. Marlowa.
V závěru června se uskutečnily I. a II. premiéra, reprízy budou v červenci a v září. Představení se budou konat v podzemním sále Gorlice.
Tento prostor byl postaven jako součást bastionu barokních hradeb a je největším sálovým prostorem vyšehradských kasemat. Sloužil mnoho let jako protiletecký kryt, později jako sklad brambor a zeleniny pro Prahu. Po rekonstrukci byl sál na začátku devadesátých let zpřístupněn. Jsou zde umístěny originální sochy z Karlova mostu.
A tak diváci budou moci obdivovat jak originální pojetí Fausta, tak i prostředí. V režii M. Dočekala se představí v roli Fausta D. Prachař, v roli Mefistofilise D. Matásek a dobrého a zlého anděla hrají V. Čermáková a P. Lustigová.
Určitě si nenechte ujít představení Divadla Komedie, které tuto inscenaci uvádí v rámci výstavy Sláva barokní Čechie: je jedním z jejích nejvýznamnějších a také z nejoriginálnějších doprovodných programů.
Vstupenky na představení (1. – 26. 7. a 17. – 27. 9.) si mohou zájemci zakoupit přímo před představením, v divadle či v předprodejích Ticketpro.
My můžeme jen našim čtenářům slíbit, že se s nimi o zajímavé zážitky z představení v příštím čísle rádi podělíme.

Helena Dostálová

Zveřejněno: 02.07.2001 – support@publix.cz
Vytisknout