DOPRAVA V KLIDU, DOPRAVA V POHYBU aneb Bude někdy lépe?

To je další diskusní téma, které otevřeme v příštím čísle Novin Prahy 2. Nemusíme připomínat, jak se v Praze 2 špatně parkuje, že tudy vede jedna z nejzatíženějších komunikací, že vzhledem k nedodržování dopravních předpisů (ze strany řidičů i chodců) se pohyb po ulicích rovná každodennímu nasazení života. Řešení však není v silách městské části, dokonce ani hlavního města: vyžaduje širší koncepci, která by brala v úvahu situaci v celé Praze. Městská část může přijít s vlastní iniciativou (viz humanizace magistrály), ale ta nejspíš narazí na „vyšší zájmy“. Co si o tom myslíte vy?
• -Jaké jsou Vaše zkušenosti s parkováním v Praze 2 a co byste navrhovali pro zlepšení současné situace?
• Mělo by se za parkování platit (tzv. zóny placeného stání)?
• -Myslíte si, že by městská část měla mít větší kompetence při řešení dopravních problémů v Praze 2?
• -Máte dojem, že vše záleží především na slušnosti a ohleduplnosti účastníků silničního provozu, nebo by se měly novelizovat příslušné zákony (vyhlášky)?
• Zlepšilo se podle Vás v poslední době něco v dopravní situaci či v možnostech parkování?
• Využíváte namísto osobního vozu MHD?
• A je MHD na takové úrovni, aby to stálo za to?
Své odpovědi, případně dotazy a připomínky posílejte redakci; můžete také vést diskusi na internetové stránce www.praha2.cz. Nejzajímavější příspěvky odměníme Knihou o Praze 2.

Zveřejněno: 08.09.2003 – support@publix.cz