Cédéčko spatří světlo světa v červnu

Nazpívání, vydání a pokřtění CD malého a velkého pěveckého sboru ZŠ Resslova, Praha 2 - plánovaný projekt, který nemá na základních školách v České republice obdobu, je součástí akce PRAHA – EVROPSKÉ MĚSTO KULTURY ROKU 2000. Rámcově navazuje i na loňské oslavy 150 let od vzniku Vinohrad.
Podnět ke vzniku CD dala řada úspěšných vystoupení pěveckého sboru školy, například koncert na náměstí Míru při příležitosti oslav 150 let od vzniku Vinohrad v roce 1999, vítání Santa Klause na letiště v Ruzyni, Swingové Vánoce ve Václavské pasáži v prosinci 1999 a v neposlední řadě vyplnění programu tradičních akademií ZŠ Resslova.
Jmenované akce se setkaly s chválou veřejnosti, a tak vznikl v lednu 2000 nápad natočit neprofesionální studiovou nahrávku a zaznamenat ji. Měla by posloužit dětem, rodičům i ostatním zájemcům jako upomínka na kulturní zájmovou činnost školy.
Repertoár zahrnuje písně Jaroslava Ježka, Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Výběr vychází z obliby těchto autorů u našich dětí. Skladby budou zaranžovány pro sbor a doprovodnou formaci. Poslední píseň zazpívají děti společně s rodiči.
Vydání CD (v červnu) budou samozřejmě předcházet dílčí aktivity a pečlivé přípravy. Na celé organizaci a uměleckém provedení projetu se podílejí zejména ředitel školy Mgr. Jaroslav Procházka, učitel hudební výuky Václav Hladík a Jindřich Bárta, hudebník, aranžér a producent. Hudební doprovod poskytne skupina Smeč a někteří členové pedagogického sboru a rodiče. Jako nahrávací studio poslouží místnosti ZŠ Resslova, kam bude dopraveno technické zázemí.
Součástí celé akce bude i vyhlášení soutěže o nejhezčí návrh na podobu vnějšího obalu CD.
Tento mimořádný projekt se vyžádá nejen velké úsilí a hodiny práce, ale v některých případech i finanční zajištění.
Tímto si Vás dovoluji požádat o sponzorskou pomoc. Jako protislužbu mohu nabídnout umístění vašeho loga na obalu CD, při křtění cedéčka na viditelném místě a zároveň distribuci Vašich propagačních matriálů.(Celá akce bude mít mediální odraz v pedagogickém tisku, The Prague Post, Večerníku Praha a České televizi.)
Spolupráci mimo jinými přislíbil pan Petr Janda ze skupiny Olympic, který je rodičem naší školy, a Kateřina Vaculíková, tisková mluvčí České televize.

ZŠ Resslova

Zveřejněno: 13.03.2000 – support@publix.cz