OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Soutěž bytů za smluvní nájemné (Matěj Tyč 16.10.2019 17:04)
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, zda se bude konat další veřejná soutěž bytů za smluvní nájemné, případně kdy zhruba by to mohlo být?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  S pozdravem,

  Matěj Tyč
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.10.2019 13:44)
   Dobrý den,

   zatím není znám žádný termín veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné. Sledujte proto, prosím, webové stránky http://urad.praha2.cz/Volne-byty, kde se informace o bytech vyvěšují minimálně 14 dní před soutěží.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: je nutné topit (Olga Švédová 6.9.2019 14:46)
  Dobrý den, v domě MČ Praha 2 -ul.Bělehradská 644/96 se začalo v noci z 11. 9. topit. V domech, kde je dálkové vytápění se netopí. S ohledem na vysoké denní teploty jde pouze o snahu firmy získat co nejvíce peněz od nájemců. Topit v noci a ráno je zcela nepochopitelné a nehorázné. Je pro to nějaký ospraveditelný důvod? Rozhodně to nebude průměrná teplota. Jen mi prosím neodpovídejte, že se netopilo nebo že je topná sezona.
  S pozdravem Olga Švédová
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 23.9.2019 14:02)

   Dne 4. září 2019 se uskutečnila na kotelně Bělehradská 96 výměna prorezivělého zásobníku TUV. Po natopení TUV a následné zkoušce těsnosti došlo, pravděpodobně, k protlačení TUV do topného okruhu. Po nahlášení, že radiátory topení jsou ohřáté na pokojovou teplotu, byly dne 6. 9. 2019 provedeny dvě kontroly. Bylo zkontrolováno a následně (ve večerních hodinách) znovu prověřeno správné nastavení zpětných klapek. 

   V pondělí 9. 9. 2019, při další kontrole, byly radiátory topení studené. Dále byl proveden kontrolní odečet kalorimetrů, aby byl zjištěn rozdíl ve stavu měřičů oproti 31. 8. 2019.

   ÚT: k 31. 8. 2019: 2820 GJ; stav k 10. 9. 2019 je 2824 GJ (nárůst je tedy 4 GJ).

   Za červenec byla spotřeba 15 GJ, za srpen byla spotřeba 18 GJ. Tzn. že nárůst spotřeby 4 GJ k 10. 9. 2019 odpovídá průměrné spotřebě GJ za červenec a srpen, respektive je mírně nižší.

   K žádnému finančnímu poškození obyvatelů domu Bělehradská 96/644, v průběhu krátkodobého natopení systému, tedy nedošlo.

    

   S pozdravem

   Bc. Dagmar Skalická

   ved. odd. správy a ekonomiky majetku

   odbor majetku a investic

 • Otázka: Rušení nočního klidu Italská / Římská (M 18.8.2019 7:54)
  Dobrý den, bylo by možné, aby policie prováděla častější pochůzky v oblasti Italské a přilehlých ulic v době nočního klidu? Pohybuje se tu v noci a brzy ráno postupně čím dál více lidí dělajících hluk.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.8.2019 11:11)

   Dobrý den,

   městské části Praha 2 nepodléhá žádná z policejních složek působících na jejím území. Váš podnět předáme řediteli Obvodního ředitelství MP Praha 2 Bc. V. Vozdeckému a řediteli P ČR Praha II. Plk. Mgr. J. Konířovi na koordinační policejní poradě, a to 20. 8. 2019.

   S pozdravem

    Bc. Veselák Ladislav

    Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Aukce o byt (Martin Novák 7.8.2019 12:01)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude další obálková aukce o byt?

  jestě bych se chtěl zeptat, jestli na to mám také nárok, když mam trvalé bydliště na Praze 2. Je mi 23 let. Děkuji za odpověd.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.8.2019 8:39)

   Dobrý den pane Nováku,

   termín další veřejné soutěže o pronájem obecních bytů za smluvní nájemné, tzv. aukce, zatím nebyl stanoven. Z tohoto důvodu doporučujeme sledovat naše webové stránky, a to rubriku volné byty  http://www.praha2.cz/Volne-byty, kde naleznete v případě vyhlášení nové aukce jednotlivé nabídky bytů, ale i nová pravidla, s kterými doporučujeme se řádně seznámit, neboť trvalý pobyt není jedinou podmínkou pro možnost účasti v aukci.

   Hezký den,

   Jana Závorková

   referent bytového oddělení

   odbor majetku a investic

 • Otázka: rekolaudace ateliéru na byt (Irena Urbanová 5.8.2019 6:47)
  Přeji hezký den,

  na Praze 2 v Legerově ulici jsem koupila ateliér. Bude zde bydlet syn - student VŠ. Rádi bychom ateliér rekolaudovali na byt. Status ateliéru byl určen z důvodu nedostatečného proslunění. Mám informaci, že požadavek na proslunění byl 23. 10. 2018 zrušen. Dotaz: 1) co vše potřebuji k rekoulaudaci ateliéru na byt? 2) Co vše musí ateliér splňovat aby mohl být rekolaudován na byt? děkuji a jsem s pozdravem Irena Urbanová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 10:35)
   Dobrý den,

   zdejší odbor výstavby jako příslušný stavební úřad může rozhodovat a posuzovat konkrétní návrhy a žádosti podané ve věcech upravených zákonem č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu v rozsahu vymezeném vyhl. č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy v platném znění, kterou se vydává Statut hl. m. Prahy.

   Nejní oprávněn podávat výklad jednotlivých ustanovení stavebního zákona ani konzultovat projektovou dokumentaci, pokud není součástí konkrétního návrhu či žádosti. Obecné informace v tomto smyslu neposkytuje ani vzhledem k přesně vymezené působnosti odboru výstavby jako správního orgánu.

   Zkuste odkaz http://praha2proobcana.cz/potrebuji-si-vyridit/stavebni-rizeni/ a nebo zde, kde jsou právní rady http://www.geniusloci.cz/ateliery-a-zamotane-paragrafy/


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17.6.2019 (Matěj Tyč 30.7.2019 16:21)
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, kdy budou online zveřejněny výsledky veřejné soutežě bytů za smluvní nájemné, jež proběhla 17.6.2019.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  S pozdravem,

  Matěj Tyč
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 9:57)
   Dobrý den,

   výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17. 6. 2019 budou zveřejněny poté, co je schválí Rada měststké části Praha 2. Nejbližší jednání Rady je 12. 8. 2019.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: bourací práce (Olga Švédová 24.7.2019 9:47)
  Dobrý den, v domě v Bělehradské ulici 644/96 probíhají zřejmě v 6. poschodí stavební úpravy - bourací práce. Bylo by slušností nájemce informovat o obtížích, zejména hluku, s tím spojených. Na správcovské firmě jsem informaci neobdržela (přísl. pracovník má dovolenou).Prosím o informaci a zajištění oznámení o době trvání prací na vývěsku v domě. Děkuji Švédová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.7.2019 13:03)

   Vážená paní Švédová,

   dne 25. 7. 2019 provedla šetření na místě správní firma. V době místního šetření cca kolem 14. hodiny stavební činnost neprobíhala. Pouze u vchodu byly dva koše s odpadem zdiva. V tuto chvílí není vydán souhlas s prováděním stavebních prací v bytech v domě Bělehradská 96. Patrně se tedy jednalo o běžnou údržbu některého z nájemníků.

   S pozdravem Skalická, odbor majetku

 • Otázka: Popeláři a noční klid (Jonáš 26.6.2019 8:55)
  Dobrý den, rád bych Vás požádal o pomoc s nápravou rušení nočního klidu v okolí domu Máchova 9. U jednotlivých domů vyváží odpad každý den některá z firem (Komwag, Ave, Pražské služby), často i před pátou hodinou ranní. Nemluvě o strojích pro úklid psích fekálií. Nedodržování nočního klidu si u nás již vybírá daň na zdraví. Děkuji Vám za pomoc. Jonáš
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2019 9:45)

   Vážený pane Jonáši,

   posádka sbírající psí exkrementy (motorka) vyjíždí z areálu Komwagu v časech 6:30 až 7:00 ráno, posádky svážející směsný komunální odpad nevyjíždějí před pátou hodinou ranní . Máchovu obsluhuje směsná posádka cca v časech 8-10 h. Informace jsme obdrželi od techniků, majících na starost tyto služby. Samozřejmě k pochybení dojít může, ale jsou to spíše ojedinělé případy, ne pravidelnost.

   Pokud se jedná o rušení nočního klidu, tak můžete volat hlídku městské policie, která má oprávnění v této věci konat.

   S pozdravem

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Sady svatopluka čecha ( Nevyspalý 15.6.2019 18:18)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zdali bude nějak MČ Praha 2 řešit neutěšený stav v Sadech svatopluka čecha. Prostranství kolem fontány se v poslední době stalo party zónou, schází se tam mladí lidé a cizinci kteří jsou ubytovaní v okolních airbnb. Bohužel se neděje, že by se tito lidé po 22. hodině chovali tišeji. Naopak se jejich hlasitost v průběhu večera zvyšuje a tak jsme často probuzeni v noci opileckým křikem. Také často dochází k hudební produkci z přenosných hudebních zařízení. Myslím že je řada těchto lidí posilněna psychotropníma látkama, jak si jinak vysvětlit jejich výdrž, kdy např dnes vydrželi pařit pod našimi okny do desíti dopoledne do rána. Při příjezdu hlídky policie dojde k jejich utišení ale za chvíli se zase nedá spát. Park pak vypadá tak jak vypadá. Rozbité sklo, zvratky, exkrementy. Prosím o okamžité řešení tohoto problému. V posledních letech nám neustále rostou nájmy, silně se zvýšila dopravní zátěž a hluk z toho vyplývající a nyní se tady nedá už ani vyspat. Prosím řešte naše problémy, brzo již to tady nevydržíme a také se odstěhujeme a uvolníme místo dalšímu AirBnb.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 9:11)

   Dobrý den,

   děkujeme Vám za podnět týkající se rušení nočního klidu v prostoru sady Svatopluka Čech. Váš podnět bude projednán na pravidelném setkání s ředitelem městské policie a ředitelem Policie ČR. Městskou policii požádáme, aby v rámci pochůzkové činnosti zde v této oblasti zvýšili v rámci personálních možností svou hlídkovou činnost a operativně zakročili v případě nahlášení rušení nočního klidu nebo veřejného pořádku. Vzhledem k tomu, že dohled nad rušením nočního klidu má v kompetenci výše zmíněná městská policie a policie ČR, bude-li v budoucnu opětovně docházet k rušení nočního klidu, volejte, byť i opakovaně, l. 156 nebo 158. V případě jakékoliv nejasnosti nebo dotazu se můžete na mne kdykoliv obrátit, a to jak telefonicky nebo osobně po předchozí telefonické domluvě.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář

   vedoucí oddělení stížností

   odbor Kancelář tajemníka

 • Otázka: předávání čipů od zadního traktu domu Ječná 29 (Anett 5.6.2019 19:48)

  dnes byl manžel vyzvednout čipy od domu Ječná 29,v počtu tří kusů , bylo rezolutně sděleno nemáte nárok, je zde hlášený syn ,za účelem návštěvy rodičů a
  vyzvednutí pošty,/adresu má Ječná 29) výměnou pracovnice, okamžitě nastala změna a nedůvodná. Samozřejmě její informace k čipu byli a jsou zavádějící, čip je pouze dle zaměstnankyně pro vstup jen do dvora za účelem vynesení smetí jinak přísný zákaz do a z branky ven to je nařízení a já se táži, kde jste vzali tak fundovanou pracovnici, neznalou věcí a šíření poplašných zpráv občanům domů. Nebyli jsme sami, poté večer zavolala 17.49 s tím, že omlouvá, sice nestačila říci proč, na můj dotaz, že si přijdu pro čip pro syna, rezolutně odmítla se slovy ne," nemám nárok!,opět se táži,kdo a proč tuto pro mne nepochopitelnou záležitost zakázal ,jaký je důvod a kým bylo toto nařízení schváleno s pozdravem Anett Lukášková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.6.2019 15:01)

   Vážená paní Lukášková,

   žádné takové nařízení vydáno nebylo, ani MČ P2 ani SNP2, jak jsem Vás již informovala telefonicky, patrně se jednalo o nedorozumění s techničkou, což nás upřímně mrzí. Všichni nájemci obdrží takový počet čipů, jaký je počet osob vedený na služby, standardně se tak postupuje při všech výměnách čipů, nebo pořízení nových čipů. Tyto čipy jsou zdarma. Váš syn není v bytě evidován pro počet osob vedený na služby, proto se s čipem pro něj nepočítalo. Čip správní firma objedná a můžete si jej u ní zakoupit.

   S pozdravem

   Dagmar Skalická, odbor majetku a investic