Apetit Piknik má za sebou úspěšnou premiéru v Grébovce

V sobotu 20. června se konal již 5. ročník Apetit Pikniku, a to poprvé v Grébovce, se spolupořadatelskou účastí městské části Praha 2. První návštěvníci se začali do Havlíčkových sadů trousit hned kolem desáté hodiny dopoledne a většině z nich nechybělo nezbytné vybavení v podobě piknikového koše a deky. Vstup byl zdarma a ti, kteří přišli mezi prvními, dostali ještě malou pozornost v podobě látkové tašky.

Stánkařů bylo po celé Grébovce kolem stovky. Nabízeli pestrý sortiment dobrot od sladkého pečiva a zákusků, přes slané pečivo, polévky, opékaná masa, rybí speciality, domácí zmrzliny či limonády až po koktejly, piva nebo vína. Ve velkém stanu kuchaři připravovali ukázková jídla.

Někteří prodejci se v poledne na stáncích vystřídali a návštěvníci tak měli možnost ochutnat během odpoledne další pochutiny. Jediné, co návštěvníkům mohlo během dne kazit náladu, byly krátké dešťové přeháňky a narůstající fronty u stánků. Největší fronty se stály na kávu, grilovaná masa a rybí speciality.

Na pikniku si přišly na své i děti, pro které byl na dětském hřišti připraven zábavný program o poznávání potravin, nechyběla ani zdravá svačinka.

K bohaté nabídce jídel, nápojů a kulinářských programů vyhrávaly kapely na hlavním pódiu. Závěrečnou tečku obstarala skupina Eddie Stoilow.

text a foto: trc

Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik  Apetit piknik
Zveřejněno: 22.06.2015 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout