Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží

19.09. 2018
    Městská část Praha 2 se dlouhodobě snaží prosadit snížení hlukové zátěže obyvatel v oblasti náplavky a přilehlých ulic. Loňské setkání s místními občany, ze kterého vzešla petice odeslaná na pražský magistrát, řešení nepřineslo. Praha 2 i nadále nemá vliv na provoz na náplavkách ani na Vltavě. Rozhodla se proto hluk měřit a vyhodnocovat.
  • Výstava „Kriminalistika ve fotografii 2“ v Muzeu Policie ČR

19.09. 2018
    V úterý 18. září 2018 se konala v Muzeu Policie ČR vernisáž výstavy s názvem Kriminalistika ve fotografii 2, které se mimo jiných zúčastnila i starostka Prahy 2 Jana Černochová. Spolu s dalšími hosty předala ocenění prvním pěti vítězům fotografické soutěže.
  • Tisková konference k Vinobraní na Grébovce 2018

18.09. 2018
    Ve Viničním altánu se potkali zástupci městské části Praha 2, otec Stanislav, farář u kostela sv. Ludmily, správce vinohradu Grébovka Iveta Bulánková, předseda představenstva společnosti Komwag, a. s., Jaroslav Stružka a další, aby představili nabídku a program letošního Vinobraní na Grébovce.
  • Na Vyšehradě se slavilo 100 let republiky (vloženo video)

19.09. 2018
    Na Vyšehradě probíhala v sobotu 15. září velkolepá oslava první republiky. Ve vyšehradském parku čekala na návštěvníky spousta zábavy, ale také poznání, jak vypadala medicína a studentský život mediků v průběhu historie samostatného československého státu.
  • Galerie čestných občanů Prahy 2 je bohatší o devět jmen (vloženo video)

18.09. 2018
    Další úctyhodné osobnosti vstoupily ve čtvrtek 13. září 2018 do dvorany slávy naší městské části. Titul čestný občan uděluje Praha 2 osobnostem, které v Praze 2 žijí nebo jsou s ní nějak spjati, od roku 2004. Letos mohla o jménech adeptů spolurozhodovat i veřejnost.
  • Budovu ZŠ Sázavská rozzářil videomapping

17.09. 2018
    V neděli 16. září večer se budova základní školy v Sázavské ulici rozzářila v audiovizuální projekci nazvané Synagoga Monument. Přihlížející Pražané si společně se starostkou městské části Janou Černochovou a dalšími zástupci radnice připomněli 120. výročí Vinohradské synagogy, která v těchto místech stála od roku 1898.
  • Pouliční slavnost roztančila Americkou ulici

15.09. 2018
    Americká ulice hýřila v sobotu 15. září barvami. Starostka Prahy 2 Jana Černochová zde odpoledne zahájila mexickou slavnost ke Dni nezávislosti, kdy početné publikum zpívalo, tančilo a tleskalo.
  • Nadační fond Dvojka srdcem slaví půlroční výročí (vloženo video)

13.09. 2018
    V březnu byl představen ojedinělý projekt, nadační fond městské části Praha 2, nazvaný Dvojka srdcem. Jeho cílem je propojit ty, kdo pomoc potřebují, s těmi, kdo pomáhat mohou a chtějí, to vše v rámci Prahy 2. Že se věc daří, shrnula po půl roce činnosti fondu iniciátorka jeho vzniku, místostarostka Alexandra Udženija.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další