Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 uklízí po Vánocích (video)

17.01. 2018
    O tom, že Vánoce a Nový rok jsou z hlediska životního prostředí, údržby parků i úklidu velmi náročným obdobím, nikdo nepochybuje. Praha 2 však tuto zátěž podle místostarosty Václava Vondráška opět zvládla, a to ve spolupráci s akciovou společností Komwag, kde je MČ Praha 2 třetinovým vlastníkem.

• Před 49 lety se upálil Jan Palach

16.01. 2018
    Dne 16. ledna si připomínáme Den památky Jana Palacha. V roce 1969 svým tragickým aktem vyjádřil Jan Palach protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
  • ZŠ Kladská se pyšní novou jídelnou (vloženo video)

17.01. 2018
    V pondělí 15. ledna v jednu hodinu odpoledne starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s místostarostou Janem Korseskou slavnostně přestřihla pásku v nové školní jídelně ZŠ Kladská. Jídelna byla otevřena po půlroční výstavbě v lednu tohoto roku.
  • Na mapovém portále byla spuštěna aplikace Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR

15.01. 2018
    Městská část Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy. Uživatel má možnost využít dvojí projekce volebních výsledků až do podrobného rozlišení jednotlivých volebních okrsků.
  • V Žitné ulici se bude obnovovat vodní řad

12.01. 2018
    V důsledku prací na obnově vodního řadu bude v Žitné ulici částečně omezen provoz. Práce proběhnou ve dvou etapách.
  • Fotografická soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol

12.01. 2018
    Tématem mezinárodní soutěže pro mládež navštěvující školní zařízení Mladí fotografují památky je architektonické dědictví. Akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.
  • Občané mohou žádat o kompostéry

10.01. 2018
    Praha 2 se snaží stále zlepšovat podmínky pro třídění odpadů. Čím dál tím více obyvatel dvojky svůj odpad třídí a stále častěji se lidé ptaí, kam s biologickým odpadem. Kompostéry nyní nabízí hl. m. Praha.
  • Adventní koncerty v kostelích Prahy 2 vyvrcholily v kostele sv. Ludmily (video)

28.12. 2017
    Adventní koncerty v kostelích Prahy 2 pořádala městská část jako symbolický vánoční dárek letos již počtvrté. Ve čtvrtek 21. prosince vyvrcholily závěrečným koncertem v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další