Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Proměna křižovatky v plácek

03.07. 2020
    Projekt Pražské židle & plácky je rozšířením projektu Pražské židle & stolky, který vzniká IPR Praha ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Trade Centre Praha, a. s. Účelem projektu je testování fungování různých pražských veřejných prostranství a podnícení tak diskuze o jejich stavu i budoucím rozvoji.
  • Praha vypsala dotační programy v oblasti památkové péče

01.07. 2020
    Dotační Program pro vlastníky památkově významných objektů na rok 2021 je určen na stavební a restaurátorské práce s cílem zachování památkové hodnoty a podstaty památkově významných objektů na území Pražské památkové rezervace či památkové zóny v hl. m. Praze, či na objekty, které jsou prohlášeny za kulturní památku, případně movité kulturní památky.
  • Používejte, prosíme, nadále v budově ÚMČ Praha 2 roušku

30.06. 2020
    Od 1. července většina obyvatel republiky sundá roušky. V Praze zůstane povinná ochrana úst a nosu na větších akcích a v metru.
  • Práce na Karlově náměstí omezí dopravu; dočasně nepojede metro C

29.06. 2020
    Rekonstrukce komunikace a chodníků v okolí Karlova náměstí v koordinaci s úpravami křižovatek se světelným signalizačním zařízením omezí dopravní provoz od července do října.
  • Praha 2 pomáhá při obnově Masarykova lesa v Izraeli

26.06. 2020
    Městská část Praha 2 před dvěma lety věnovala sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Peníze byly použity k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám.
  • Viniční altán v Havlíčkových sadech po rekonstrukci otevřel (vloženo video)

24.06. 2020
    Jedinečný Viniční altán v Havlíčkových sadech ve druhé městské části je znovu jako nový. Dekorativní dřevěná stavba, která je dominantou vinice Grébovka, bude po celkové rekonstrukci sloužit především pro pořádání svatebních hostin, ochutnávky vín či rodinné oslavy. Stavební práce se týkaly především dřevěných konstrukcí, břidlicové střechy a fasády, opraveny byly i dřevěné prvky, pergoly či řezby.
  • Praha 2 ctí památku Milady Horákové

30.06. 2020
    Praha 2 se připojila k výzvě uctít památky Milady Horákové u příležitosti 70. výročí justiční vraždy. Proces zinscenovaný komunisty posloužil nejen k likvidaci politických odpůrců, ale i k zastrašení široké veřejnosti a potlačení jakéhokoliv projevu názoru, který byl v rozporu s komunistickou ideologií. V sobotu 27. června 2020 uplyne 70 let od justiční vraždy Milady Horákové.
  • Praha 2 pokročila s projektem adaptace na klimatické změny (vloženo video)

24.06. 2020
    V souvislosti s projektem adaptace na klimatické změny v podmínkách měst, který zahájila městská část Praha 2 ve spolupráci s Centrem pro vodu, půdu a krajinu (CVPK) České zemědělské univerzity (ČZU) v září minulého roku, se začínají rýsovat i nové možnosti.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další