Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Starostka Prahy 2 uctila oběti komunismu na ďáblickém hřbitově

27.06. 2017
    Na hřbitově v Ďáblicích dnes uctila položením věnce i krátkým projevem Jana Černochová památku lidí, kteří byli zavražděni a hromadně pohřbeni po komunistickém převratu. Připomněla pátera Josefa Toufara a doktorku Miladu Horákovou, jejichž osudy se propojily s Prahou 2. A zmínila také, že nám hrozí postupné smiřování se se ztrátou svobod, protože se bojíme ve svobodě žít, protože neumíme být svobodní. "Jsou tu stále lidé, kterým budou imponovat vládci pevné ruky, žongléři s propagandou, majitelé jednoduchých pravd a lidových hesel. Mrtví, které jsme si připomněli, by pro nás všechny měli být mementem, ale i výzvou: výzvou k vnitřní svobodě a pevnosti," řekla Černochová.
  • Psí výcvik na Folimance přilákal pejskaře i navzdory horku

23.06. 2017
    Praha 2 každoročně pořádá psí výcvikovou poradnu (agility a obedience/poslušnost), a to v Riegrových sadech a na Folimance. Na Folimanku včera pejskaři dorazili i přes vražedné horko. Páníčkové i psi, pro něž samozřejmě městská část kromě zkušených lektorek a nejrůznějších herních prvků připravila i misku stále plnou vody, se bavili. Překážku se nakonec rozhodl přeskočit i radní pro oblast kultury a sportu, Jaroslav Šolc. Tak zase za rok! Ale mezitím nás čeká ještě Psí den na náměstí Míru, letos 6. září.
  • Poslední rozloučení s Olbramem Zoubkem

23.06. 2017
    Pohřeb Olbrama Zoubka, sochaře s ateliérem v Salmovské ulici a čestného občana Prahy 2, se konal v pátek 23. června 2017. Manželka, paní Marie Zoubková, převzala kondolenci starostky Jany Černochové, obřadu se účastnili radní Jaroslav Šolc a zastupitel Radim Perlín. V tento den také radnice Prahy 2 vystavila kondolenční listy – na radnici zůstanou týden, tedy do 30. června. Každý, kdo se bude chtít svým podpisem s Olbramem Zoubkem rozloučit, má tuto možnost v úředních hodinách ve vestibulu Úřadu MČ Praha 2. Za projevy soustrasti, které budou následně předány rodině, předem děkujeme.
  • Muži odplaty po 75 letech na Karlově náměstí (vloženo video)

23.06. 2017
    O víkendu 17. a 18. června se Karlovo náměstí stalo součástí historie staré tři čtvrtě století. Městská část Praha 2 tu ve spolupráci s Rotou Nazdar a Československou obcí legionářskou uspořádala akci k poctě 75. výročí vojenské operace Anthropoid, jejímž cílem byla likvidace nejnebezpečnějšího muže nacistické mašinérie. Vyvrcholila bojem sedmi statečných československých parašutistů kousek odtud, v kryptě chrámu sv. Cyrila Metoděje, kde téměř sedm hodin odolávali přesile esesmanů.

• Michael Fest po osmé (vloženo video)

21.06. 2017
    Na náměstí Míru stojí od včerejška třicet panelů s pracemi studentů Střední a Vyšší odborné školy Michael. Výstavu zahájila v horkém podvečeru starostka Jana Černochová spolu s ředitelkou školy Monikou Hrubešovou. Nechyběl ani radní pro kulturu Prahy 2 Jaroslav Šolc, který spolu se starostkou převzal nad výstavou záštitu.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další