Akce na Novoměstská radnici

Ve výstavních prostorách Novoměstské radnice se od 13. 1. do 15. 2. 2000 konala putovní výstava „Europe in the Box“, která vznikla u příležitosti „Praha - evropské město roku 2000“. Tohoto projektu se již zúčastnilo 15 měst Evropy. Výstava se vrací opět do Německa.
Na tuto výstavu letos volně navazuje druhá expozice, a to rakouské výtvarnice Consuelo Vargas de Speiss, uspořádaná ve spolupráci s Rakouským kulturním institutem. Potrvá od 17. 2. do 18. 3. Novoměstská radnice je přístupná denně od 10 do 18 h (kromě pondělí).
Pražské dětské olympijské hry 2000 – 2001. Sportovní, kulturní i osvětová akce, inspirující se loňským projektem školních pracovníků (uč. a řed. škol) městských částí Praha 4 a 2. Je určena žákům základních škol, zvláštních škol, víceletým gymnáziím (1. až 4. roč.) a žákům speciálních škol. Měla by mj. přispět k rozšíření komunikace mezi školami a obcemi a k upevnění občanského vědomí dětí od 6 do 15 let. Předpokládá se, že se v tomto roce olympiády zúčastní v obvodních kolech jednotlivých pražských městských částí více jak 50 000 žáků.
K tomuto projektu se na Novoměstské radnici konala 4. února tisková konference, které se vedle hlavních organizátorů z řad zástupců škol zúčastnili také senátor Jan Krámek (na snímku uprostřed), starosta Prahy 13 - Petr Bratský (vlevo), zástupce starosty M. č. Praha 4 - Jan Hejma (vpravo), starosta M. č. Praha 2 Mgr. M. Basch (zcela vpravo).

-red-

Zveřejněno: 13.03.2000 – support@publix.cz
Vytisknout