Aktuálně z MČ Praha 2

 • Praha 2 bude i dále bez heren a kasin!

  18.02. 2020
  Rada městské části Prahy 2 v pondělí 17. února 2020 projednala návrh obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy, regulující provozování hazardních her na území hl. m. Prahy a odsouhlasila své stanovisko.
 • Pietní akt k uctění památky obětí náletu (vloženo video)

  17.02. 2020
  Přesně před 75 lety, 14. února 1945, se stala Praha terčem nečekaného bombardování spojeneckých sil. Praha 2 v tomto směru bohužel držela smutné prvenství, útok si vyžádal nejvíce obětí právě na území Vinohrad a Nového Města.
 • V Lužické ulici začaly tahové zkoušky stromů

  12.02. 2020
  Podle informací z TSK Praha, a. s., ve středu 12. února začaly tahové zkoušky vybraných stromů v Lužické ulici.
 • Na Novoměstské radnici ožila řemesla (vloženo video)

  12.02. 2020
  Celou Novoměstskou radnici zaplnily ve středu 12. února ukázky řemesel a workshopy, které přitáhly zájem stovek žáků a studentů z různých škol. Dvoudenní bezplatná akce Řemesla živě se na tomto místě koná již posedmé a patří k ...

Kalendář akcí

Dnes je: 18.2.2020

Svátek má: Gizela
Zítra: Patrik

Vážení a milí návštěvníci webu Prahy 2,

 Přečístpřišel „dvojkový rok“ 2020. Někdo jej označuje za magický, ale pojďme si říci, že bude zkrátka takový, jaký si ho uděláme. A aby byl dobrý, o to se budeme samozřejmě v Praze 2 snažit i ...Přečíst
 
 • NP202

  Noviny Prahy 2 - únor

  Druhé letošní vydání Novin Prahy 2 přináší zpravodajství z městské části. Přestože je teplá zima, stále se bruslí na hřišti u ZŠ Na Smetance a také v Havlíčkových sadech vedle Gröbeho vily v Růžové zahradě. Ředitel OŘ Policie ČR Jan Koníř zhodnotil bezpečnost na území Prahy 2. Klášterní zahrady v Emauzích se do budoucna otevřou veřejnosti; přibližujeme zajímavý projekt. Představujeme poslední dvě z desti škol zřizovaných Prahou 2. Božena Němcová se narodila před 200 lety. V Praze 2 prožila část života a napsala zde Babičku.

   
 
Banner - NP2 placené stání banner Interaktivní mapa mobilní verze