9. VYCHÁZKA | Po stopách Jiřího Z.

Ve středu 4. 5. 2016 se uskutečnila čtvrtá vycházka jarní části cyklu Klíč od Prahy 2 nazvaná „Po stopách Jiřího Z.“. Po celý duben, kdy bychom očekávali aprílové počasí, jsme měli při našich vycházkách štěstí, bylo teplo a svítilo nám sluníčko. Při dnešní vycházce nám počasí vyloženě nepřálo. Od rána až do večera lilo jako z konve. Ale ani zima a déšť neodradily tři školní týmy, aby se přišly dozvědět něco nového o Praze 2 a zároveň reprezentovaly svoji školu. Byla to tentokrát dámská jízda!  

Žádná z dívek také netušila, kdo by mohl být oním tajemným Jiřím Z. Tipovaly Jiřího z Poděbrad, ale ten to nebyl. Takže vzhůru na cestu, ať vyluštíme křížovku a získáme odpověď!   

Nejprve jsme se si zopakovaly (samé dámy, proto tvrdé y) několik architektonických prvků, které zdobí fasády vinohradských domů, a potom jsme se prošly parkem Folimanka a do tajenky připsaly názvy všech soch, které tuto zelenou oázu pod Nuselským mostem zdobí. Ale když nám v tajence vyšlo příjmení Zídek, nic to dívkám neříkalo. Napověděla jim spíš druhá část tajenky. Jakmile děvčata uviděla sochu před halou USK, bylo vše jasné. Tento vynikající basketbalista stál totiž modelem k naší poslední soše, provedené v nadživotní velikosti. Vyprávěli jsme si o jeho výšce, čísle obuvi i sportovní kariéře.

Protože tajenku měli všichni správně, odnesli si dnes výjimečně věcnou cenu, hlavolam, věnovanou MČ Praha 2, všichni účastníci vycházky. Pak už zbývalo jen lámat si hlavu nad kvízem. Všechny tři týmy se kvízu zhostily velmi dobře a kreativně. Na otázku „Které dvě věci Vás zaujaly na Jiřím Zídkovi?“ se například objevily následující odpovědi: dlouhé nohy a boty č. 50, výška 206 cm, nejlepší basketbalista 20. století, chodí hrát basketbal i v 70 letech. Vítěz ale může být jen jeden, a tak si klíček z vycházky zaslouženě odnesla děvčata ze ZŠ Sázavská.

Po stopách Jiřího Z. Po stopách Jiřího Z. Po stopách Jiřího Z. Po stopách Jiřího Z. Po stopách Jiřího Z. Po stopách Jiřího Z.
Zveřejněno: 10.05.2016
Vytisknout