5. VYCHÁZKA | Po stopách Mořice G.

Ve středu 14. 10. 2015 se uskutečnila poslední vycházka podzimní části cyklu Klíč od Prahy 2 nazvaná „Po stopách Mořice G.“

Všechny děti bez výjimky tušily, kam se vydáme, a tak nemělo cenu nikoho napínat. Ano, šli jsme do Grébovky, která je v tomto podzimním čase oděna do toho nejbarevnějšího hávu. Tajemstvím zůstávalo pouze povolání našeho dnešního „neznámého“, ke kterému jsme se propracovávali krok za krokem při luštění dnešní křížovky.

Přišli jsme na kloub konkurenci dvou názvů - Havlíčkovy sady versus Grébovka. Vysvětlili jsme si souvislost mezi výstavbou železnice, stavbou tunelu pod dnešní Londýnskou ulicí a velkorysým parkem, který obklopuje honosnou vilu. Zastavili jsme se na vyhlídce i u jezírka; zkoumali jsme, zda pařezy kolem nich jsou pravé nebo betonové. Prolezli jsme grottu a posadili se na sedátka ve večeřadlech. Nakonec jsme obkroužili Gröbeho vilu, užili si výhledu na vinici a nezapomněli jsme ani na pavilon s kuželkárnou.

A kdo bedlivě poslouchal a správně vyplnil všechny řádky křížovky, dokázal po vycházce hravě odpovědět na následující otázky: Čím byl Mořic Gröbe? Jak upotřebil hlínu, která se odvážela ze stavby vinohradského tunelu? Jaké stavby nechal umístit do svého rozlehlého parku? Co je to grotta? Jaká socha se nachází před grottou? Co se provozovalo v Pavilonu? Co bývalo v době Mořice Gröbeho na místě dětského hřiště u vchodu z Rybalkovy ulice?

Na konci vycházky jsme z lístečků se správným zněním tajenky vylosovali tři výherce drobných cen a zasoutěžili si o malý klíček. Potřetí za sebou putoval symbolický klíček do ZŠ Slovenská!

Po stopách Mořice G. Po stopách Mořice G. Po stopách Mořice G. Po stopách Mořice G. Po stopách Mořice G. Po stopách Mořice G.

 

 

Zveřejněno: 29.02.2016 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout