MČ Praha 2 > Média > Tiskové zprávy

Soutěž AMOS TOUR o nejvšestrannější školu Prahy 1, 2, 3

Ve středu 29. 9. 2010 se konala na Novoměstské radnici tisková konference, která představila 2. ročník soutěže AMOS TOUR o nejvšestrannější školu ve sportovních a dovednostních soutěžích. Děti budou soutěžit od září 2010 do května 2011 (soutěž má tři fáze). Atmosféra tiskové konference byla sportovně ovlivněna přítomností zástupců všech tří městských částí, kteří předpovídali vítězství školy své městské části.

Důvodem pořádání soutěže je předpoklad, že počítačová mládež je všechno, jen ne líná, neohrabaná a solitérní či snad křehká, jak se čas od času objeví v tisku. Ráznou odpověď má dát druhý ročník AMOS TOUR. „Kdo zažil loňské finále, musí mít jasno: jsou úžasní, bojovní a vytvořili skvěle sehrané týmy,“ říká tajemník Úřadu městské části Praha 2 Ing. Michal Kopecký.

Po úspěšném prvním ročníku konaném v Praze 2, který díky mediálnímu zájmu zaujal celopražskou veřejnost, vyslovily zájem o účast v soutěži i městské části Praha 1 a Praha 3. Soutěžit bude cca 6000 žáků z téměř 40 základních škol, které budou nominovat tři šestičlenná družstva složená ze dvojročníků (3. a 4. třídy, 5. a 6. třídy a 7. a 8. třídy). Jednotlivé disciplíny budou koncipovány tak, aby je mohly provést všechny věkové skupiny. Pro zaručení objektivity je vypracován tabulkový systém, který na základě výsledků stanoví bodové ohodnocení.

V první fázi budou žáci soutěžit v tělocvičně své školy, a to v rámci výuky tělesné výchovy. Na základě výsledků budou určeni reprezentanti daných dvojročníků, resp. školy. V druhé fázi se školy městské části utkají systémem každý s každým. Soutěže se budou konat na neutrální půdě, pravděpodobně v tělocvičně areálu TJ Sokol Královské Vinohrady v Riegrových sadech.

Z každé městské části do velkého finále v květnu 2011 postoupí dvě školy, tedy dohromady šest družstev. Vloni se soutěže v Praze 2 zúčastnilo celkem 1439 školáků ze všech deseti základních škol zřizovaných městskou částí. V kategorii nejlepší škola nakonec zvítězila ZŠ Kladská, na druhém místě skončila ZŠ Botičská a na třetím ZŠ U sv. Štěpána. Družstva vítězných škol získala týdenní pobyt na Lipně pro své třídy, pohár a finanční odměnu ve formě šeku.

„První ročník všestranné sportovní soutěže AMOS TOUR jasně ukázal, že můžeme být právem hrdi na naši ´počítačovou´mládež. Děti byly úžasné, soutěžily s obrovským nasazením. Byla to pro ně zároveň jedinečná příležitost, jak se naučit týmové spolupráci, a také šance navázat nová přátelství,“ říká Aleksandra Udženija (ODS), radní MČ Praha 2 pro oblast volnočasových aktivit a sportu.

 

 

Podrobnosti: Ing. Michal Kopecký, tajemník ÚMČ Praha 2, telefon: 236 044 368, e-mail: kopeckym@p2.mepnet.cz

 

Zprávu zpracoval 29. 9. 2010  odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

 

29.9.2010 - webadmin@p2.mepnet.cz ; Přečteno: 1502 x
Copyright © 2010 Městská část Praha 2
Všechna práva vyhrazena
Powered by PubliX. Created by Elevator, s.r.o.