100 let výročí Města NUSLÍ – oslavy (kulturně-společenské akce)

21. 10. v 19 h – Nuselská radnice – koncert Ježkovy konzervatoře – Big-band
25. 10. v 19.30 h – Divadlo Na Fidlovačce – Fidlovačka
16. 11. v 10 h – Nuselská radnice – setkání studentů 4. roč. středních škol u příležitosti 10. výročí „Sametové revoluce“.
18. 11. v 19 h – Nuselská radnice – koncert renesanční hudby – Rožmberská kapela (staré historické nástroje, dobové kostýmy apod.
2. FESTIVAL SWINGOVÉ HUDBY
3. 11.
1) Causa Bibendi – Česká Swingharmonie + Elena Suchánková + Happy Quartet
2) Albis Jazz Band Ústí nad Labem
3) The Swings
4) Bohemia Big Band Boh. Volfa +Teptet Liberec + Marcela Králová + Karel Hála + Milan Černouz
5) Pražský swingový orchestr Jana Matouška se svými sólisty
4. 11.
1) J. J. Jazzman J.Jiruchy (ke 100. výročí narození L.Armstronga) + host Luboš Zajíček
2) Senior Dixieland + Jitka Vrbová
3) Swing Band Ferdinanda Havlíka + Eva Dostálová
4) LŠD Deposit Luďka Švábského
5) Ondřej Havelka a jeho Melody Makers + Sestry Havelkovy
5. 11.
1) Big Band Konzervatoře Jaroslava Ježka
2) Vlasta Průchová +Swinging Q Z.Zdeňka
3) Tradicional and Revival Band Bratislava
4) U.S. Army Big Band
5) All Stars Big Band Václava Kozla + host Tony Scott
21. 11. 15 h Adventní koncert ORCHESTRU VÁCLAVA HYBŠE A JEHO
HOSTÍ - Yvetty Simonové, Lindy Skarlandtové, Marty Vančurové a Zdeny Drešerové. Posluchači dále uslyší kmenové zpěváky souboru Ivana Zbořilovou a Pavla Bartoně. Průvodní slovo Miloš Frýba.
Festival navazuje na loňskou úspěšnou premiéru a klade si za cíl přiblížit posluchačům ještě širší spektrum swingových muzikantů.
Den otevřených dveří
Letošní rok vyhlásila OSN „Rokem seniorů“. Při této příležitosti Vás zveme na Den otevřených dveří pro seniory a vnoučata, který se uskuteční v úterý 26. října 1999 v Muzeu Policie České republiky, ul. Ke Karlovu 453/1, Praha 2.
Od 10 do 16 h bude pro vás připraven bohatý program plný her a soutěží, doplněný průběžně promítáním animovaných pohádek. Návštěvníci přitom budou moci využít i dopravní hřiště za asistence dopravního policisty, zhlédnout ukázku práce policejního pyrotechnika či psovoda a nahlédnout do interiéru policejních vozidel. Součástí individuálního programu je také prohlídka zdejší expozice.
Senioři a vnoučata mají vstup zdarma!
Navštivte Vinohrady na Internetu
Na snadno zapamatovatelné adrese www.vinohrady.cz už déle než rok provozuje (letos i s laskavým přispěním městské části Praha 2) speciální stránky o Vinohradech.
Stránky fungují jako zpravodajství – každý všední den se na nich objevují nové zprávy o dění na Vinohradech, avíza kulturních pořadů, informace z úřadu, ze škol, ale i o stavebním ruchu, obchodu a podnikání a vůbec o všem, co se týká Vinohrad. Pravidelně jsou aktualizovány programy (obou) kin, divadel, klubů i Státní opery Praha, která také katastrálně patří k Vinohradům.
Na letošní podzim jsou na vinohradských stránkách připraveny další novinky – kulturní kalendář a seriál o slavných rodácích. Šlágrem stránek je seznam vinohradských hospod, do kterého mohou návštěvníci dopisovat vlastní hodnocení jednotlivých zařízení.
Stanislav Sojka
VYŠEHRAD
Národní kulturní památka, Soběslavova 1, Praha 2
Vyšehradský hřbitov
Pochováno je zde více než 600 osobností české kultury a vzdělanosti – např. A. Dvořák, K. Čapek, B. Němcová, K. H. Mácha, J. Neruda, A. Mucha, M. Aleš, E. Destinová, J. Heyrovský, B. Smetana, Z. Štěpánek. Otevřeno denně: listopad – březen 8 – 16 h, duben – říjen 8 – 18 h.
STÁLÉ EXPOZICE - Informační centrum ŠPIČKA
(Ulice V Pevnosti) Informace, propagace, suvenýry, občerstvení.
PRODEJNÍ VÝSTAVA KOVOVÝCH ZVONKŮ S RELIÉFY.
PEVNOST VYŠEHRAD V DĚJINÁCH PRAŽSKÉHO OPEVNĚNÍ
Vchod z Cihelné (Pražské nebo Nové) brány, zde je též vstup do podzemních chodeb – kasemat a podzemního sálu Gorlice s originály barokních soch z Karlova mostu.
BAZILIKA SV. VAVŘINCE
(Soběslavova 1, vedle starého děkanství). Základy románské a předrománské sakrální stavby.
GALERIE VYŠEHRAD
(nad Libušinou lázní)
Galerie současného umění
28. 9.- 31. 10. - Jiří Kment – Obrazy, 2.- 28. 11. -
Aleš Vyjídák – Kreslený humor
1.- 19. 12. - Vánoční zastavení s obrázky B. Znojemské, hedvábím D. Dostálková a keramikou.
Expozice jsou otevřeny denně: 9.30 – 17.30 h (ŘÍJEN), 9.30 – 16.30 (LISTOPAD – BŘEZEN).
Muzeum Policie ČR
Ke Karlovu 453/1, Praha 2. Tel.: 298 940, FAX: 296 679
Každá středa patří dětem od 14 h.
3. 11. – Divadlo – Strašidelný hrad
10. 11. – Přijď si zasoutěžit – pro bystré hlavy
17. 11. – Divadlo – Dopraváček pro družiny
24. 11. - Detektivní hra
Promítání filmů od 17 h:
11. 11. – Past – romantický thriller o nepolapitelném zloději, kterého ztvárnil Sean Connery.
Výstavy:
27. 10. – 21. 11. – Jaroslav Pleskal – Savvas Vojatzoglu – keramická plastika
23. 11. – 28. 11. – Výstava výrobků textilního učiliště
V dopoledních hodinách pořádáme výuku dopravní výchovy pro I. strupeň ZŠ a pro MŠ. Besedy na téma „Mládež a kriminalita“ a „Vliv návykových látek“ pro žáky ZŠ, SŠ a pro učňovskou mládež. Expozice je otevřena mimo po od 10 do 17 h.
Vstupné: 10, 20 a 2 Kč. Změna programu vyhrazena.
*
Dílna mladé demokracie – taneční konzervatoř
Havlíčkovy sady 58, Praha 2. tel.: 2251 6048 (Grobeho vila)
21. 10. – PhDr. Jiří Pehe (politolog, New York University)
4. 11. – Robert Tamchyna (redaktor -Český rozhlas)
18. 11. – PhDr. Martin Putna (filosof UK)
Začátky vždy v 18 h.
*
Klub HABITAT – Na Zbořenci 10, Praha 2. Informace: po – čt (14 až 18 h): 290 315, 293 101, 249 18 252. Zájmové kroužky: keramika, kytara k táboráku, výtvarný ateliér. Dále nabízíme: jednodenní pobyty v klubové farmě v Kytině (jízda na koni, horská kola). Přihlášky: 0603/219 258 nebo 0305/599 202.

-red-

Zveřejněno: 03.02.2000 – support@publix.cz