100 let republiky: V Praze 2 se vzpomnělo na legionáře a byly vysazeny lípy

Radní Jaroslav Šolc reprezentoval při státním svátku městskou část na dvou akcích, které se konaly ke stému výročí vzniku samostatného státu. Ve vytrvalém dešti nejprve spolu s Křesťanským společenstvím region Praha Střed symbolicky zasadil třetí z lip, které dávají základ nové lipové aleji v parku na Folimance. Dvě z nich tam přibyly v rámci projektu Staleté kořeny, vztahujícímu se právě ke včerejšímu výročí.

Poté na pozvání Československé obce legionářské, která má sídlo v Praze 2, položil radní Šolc věnec a poklonil se československým „vítězným synům“ u legionářského pomníku pod Emauzy.

Text a foto: kav